FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Hayatta bakteri sporları rolü nedir? kendini koruma mekanizması

Bakteriler, doğa onları muazzam bir marj yatırım yapmıştır oluşturma Yeryüzünde ikamet diğer canlı organizmaların tipik değildir. Ve şaşılacak! Sonuçta, gezegendeki mikroorganizmalar (bilim adamlarına göre milyarlarca yıl) varlığı sırasında, bu canlıların hayatta edebiliyoruz sayısız felaketler vardı. bu gerçekleşti ve hayatta bakteri sporları rolü nedir nasıl hakkında, bu makalede anlatacağım.

özel etap

Basitçe söylemek gerekirse, Mikroorganizmalarda uyuşmazlık yalnızca yaşam için olumsuz koşullarda kendi tür kaydetmek için tasarlanmış gelişiminin belirli bir aşamasıdır. örneğin mantar, aksine. Onlar tartışmalı ve üreme içindir. Hayatta bakteri sporları rolü nedir? çevre sıcaklığı ve nem parametreleri değişen ve yaşam için uygun olmayan olunca kültür kendisi yaşlandırma bir besin artık olduğunda Onların görünüşü doğada gözlenmektedir. Bu koşullar sayesinde mikroorganizmalar sanki, daha iyi günlere kadar "hazırda bekleme", ölme. Bu nasıl oluyor?

süreç

Bakteri biri sadece bir argüman üretilen ilginçtir. Hatırlayın mikro organizmalar olduğunu - tek hücreli yaratıklar. iç kısım (veya benzerlik çekirdekler) hücreleri protoplazma kütlesinden ayrılmış gibi bakteri. Sonra - şiddetle ışınlarını kırar bir ceket, koruyucu doğa, giymek. Anlaşmazlık mikroskop parlak görünüyor altında neden Belki de bu. Bu membran önemli mekanik ve kimyasal etkilere sıcaklık farkı, boyut olarak azaltılmış "solmuş" bakteri koruyan güvenilir bir kabuk gibi hareket edebilir. Hücrenin kalanı ölür ve dışarı bir anlaşmazlık "ambar". Hayatta bakteri sporları rolü nedir? Cevap basit: onların varlığını koşulları olumsuz yönde değiştirilirse, mikroorganizmaların kendini koruma için tasarlanmış doğa, tarafından icat bu özel mekanizma.

O zaman ne olacak?

varoluş Bu özel biçimi son derece güçlüdür. mikroorganizmalar donma ve kaynama, darbe ve kimyasal dirence tabi yıllar olabilir Bu "konserve". Bilim adamları, sıvı azot içinde dondurulmuş bir vakumda anlaşmazlıkları koymak ve - anlaşmazlık, daha sonra, uygun bir olacaktır. Oldukça uzun bir süre için anlaşmazlık, uzayda var olabileceği muhtemeldir. Hayatta bakteri sporları rolü ne olduğunu anlamak için, kozmik toz ile Dünya'ya getirilen gezegenin bakteri, nüfusunun teorisini çağırabilirsiniz. Bazı bilim adamlarına göre, eski zamanlarda burada anlaşmazlık çıkması sonucu hayatı ve tüm farklı formları gelişmesi oldu.

Hayatta bakteri sporları rolü nedir?

Bir kez elverişli koşullarda, tartışmalara yıllar kaydet, normal hücrelere kendi dönüşüm başlayacak. Onlar tohumlar gibi, filiz ve canlı bakteri oldukça bir duruma yol açabildiği görülmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.