Spor ve SağlıkBalık tutma

Baharda Balıkçılık. Ne zaman bahar sazan ısırmaya başlar?

Birçok balıkçı inanıyoruz sazan balığı çok ilginç ve özel, saygı ve kişisel yaklaşımın değer. sazan yanında bazen çok etkileyici bir boyuta büyür. Ne basitçe hayatında en az bir kez yakalamak için gereken bir "rüya balık", değil! sazan güçlü balıkçı kupa olarak kabul edilir Belki de bu yüzden. Her şeyi biliyorum cins doğası ve gerçek severler, mevcuttur. Yay sazan ısırmaya başladığında bilginin bu tür için, daha sonra atfedilen ve edilebilir. Sonuçta bu başarıyla bağımlı balıkçılık taşıyabilir. Hatta düzgün bir catch olmadan eve dönebilirsiniz balık yokluğunda balıkçıya donanımlı.

davranış özellikleri: kış sonu

Yay sazan ısırmaya başlar zamanın başlangıcı, yılın bu zamanında onun davranışsal tercihlerine bağlıdır. Kış aylarında, bu balık neredeyse sıfıra faaliyetlerini azaltır. Daha önce, genellikle anabiosis kurbağa benzer bir duruma kış sazan inanılıyordu. Ama, bu doğru değildir yürütülen akım araştırmaya göre, olduğu ortaya çıktı. Balık paketleri almak ve nerede daha sıcak yerlere gitmek. Ve havuzda bile şiddetli soğuğunda yaklaşık dört derece santigrat sıcaklık tutun derin çukurlar ve körfezler vardır. orada elde etmek neredeyse imkansızdır çünkü bekler kış Orada sazan. Bazı ustalar, tabii ki, kışın sazan yakaladı, ancak karıştırmaya ve ısırmaya balık kışı neden çok denemek için gereklidir.

davranış özellikleri: Erken bahar

Yay sazan ısırmaya başlar Bir zaman, onun ısı seven söylenebilir bağlıdır. Oldukça güney balık, (bu evcil sazan çevrenin kalitesi değil iddia rağmen bu kadar) su ılık sıcaklığını seven, olduğu bilinmektedir. Ama ısı sazan çok seviyor. Bu nedenle, bu bağımlı ve iştah sazan ve dolayısıyla yarım bayt çevreleyen suyun sıcaklığı. Deneyimli balıkçılar bahar sazan ısırmaya başladığında, bu havuzdaki suyun, örneğin, zaten ısındı demektir biliyoruz. Soğuk suda balık derhal iştah kaybeder ve oldukça halsiz hale, yem tepki yapmak zordur.

En uygun sıcaklık

Orada, balıkçılık çevreye ve sazan yayı ısırmaya başladığında belirleyebilir doğal fenomenler ile ilişkili ayırt edici özellikleri de. leylak çiçeklenme öncesi ve üvez yakalamak olgunlaşma sonra sazan balık bağlamında hiçbir ilgisi olmadığını eski inanış vardır. Belki 19-20 yüzyıllarda, öyleydi. değiştirmek için bir eğilim varken Ama bugünün ortamında, daha mantıklı ve hala Dünya'nın iklim boyunca sıcaklık verilere odaklanmak için en iyisidir. hayatın Araştırmacılar sazan aktif hareket etmeye başladığını kabul edilir ve 12-14 santigrat üzerinde su sıcaklıkları beslenir. kuralın nadir bir istisna - bu işareti balık bu türün iyi bir ısırık ulaşmadan önce. Mart ayında güneş şiddetle parlar ve sıcaklık yüksek kesimlerde sabit tutulan Ama sonra tekrar, su, özellikle sığ derinliklerde, yeterince ısınıyor. sazan Orada bıkmış ve çıkmak edilebilir. Su ve hava sıcaklıkları ve sazan balıkçılık amatör doğa için bir günlük tutma Yani sıradan ölçümler gereksiz olmayacaktır. Bu ölçümlerden dayanarak makul bir kesinlikle bunu ilkbaharda sazan en peck başladığında avlanabilir balık kaçırmamaya şekilde belirlemek mümkün olacak. Ve bir kupa olmadan kalmayacak!

Yerel işaretler

Sazan ülkemizin hemen hemen tüm su kütlelerinin bulunur. Ve bildiğimiz gibi Rusya, Ülke ayrıca uzunluğunda oldukça büyük. Bu nedenle, Moskova sazan yayı ısırmaya başlar zaman, örneğin, diğer alanların zamanlama farklıdır. göller ve göletler - nehirler üzerinde, kural olarak, bu kapalı rezervuarlarda daha erken ortaya çıkar. Bu su akışı hızla buz kapağı darbeler gerçeği ile bağlanır. İlginizi yemek olmak başlamadan önce bir sazan kış oksijenli sonra çok önemlidir. göletler ise buz uzun sürmelidir, ancak su oksijen ile daha iyi ve doymuş nefes almak, böylece yapay, geç kış sayısız kuyuları ve delikten kesme buz içinde sazan balıkçılık, proburivaya getirmek mümkündür. Ve bu baharda gölette sazan en peck başladığında onlar bir zaman gelecek diye, deneyimli balıkçılar olun. Bu yılki bahar erken olduğu gibi çok havaya bağlı. üzerinde buz sonra havuz balıkları uzaklaşan bir süre oksijen açlık (bu süre birkaç haftaya kadar sürebilir) ve ardından normal yaşama ilerler.

bahar Urallarda sazan en peck başladığında

Bahar ve suyun ısıtılmasını başlayan başlangıcı ile bu balık almak birkaç metre geçmeyen derinliklerde kalmayı tercih güneş ışığı. Bu nedenle, Nisan ayı sonunda - erken Mayıs zayıf akımlar olduğu bölgelerde sazan yakalamaya çalışıyor olmalıdır (sadece su ısıtmak için zaman yok hızlı olan yerlerde ve sazan çok sıcak sever). Nerede ayrıca biraz güneş gömme koltuk ve gölgeli alanlar seçerken Aynı zamanda kaçınılmalıdır. Ne zaman bahar örneğin, Chelyabinsk içinde sazan ısırmaya başlar? Sen Nisan ayının sonunda başlayacak deneyebilirsiniz, 25'inden sonra sayı (ama yine çok güneşli havalarda ve diğer şeylerden, su kolonunun ısıtma derecesine bağlıdır). Ve soğuk ilkbaharda, Mayıs ayında belki şans! Bazen av sazan geç kış sayısında tüm (9 sonra) Mayıs ayının ortasına hareket ettirilebilir.

bahar Krasnodar Territory sazan en peck başladığında

İşte sazan yakalamak ile işler biraz farklı. İklim sıcaktır, su daha hızlı ve daha önceki Rusya'nın diğer kuzey bölgelerinde daha ısınır. Bu nedenle, sazan üzerinde Nisan ayı ortasında erken gidebilir. Ama yine de, bu, en başarılı olduğu su ve havanın sıcaklığını takip ettiğini, balıkçılık daha iyidir.

Baharda balıkçılık yolları: şamandıra çubuk

Bazı balıkçılar ortak üzerinde ilkbaharda sazan yakalamak için tercih şamandıra çubuğu oldukça ince misina ile. Ama burada ön plana kılık sorusu geliyor. Verilen bu sazan - açgözlü, ama çok temkinli beslemeye balık. Onun sudan adam görmek, hem de balıkçılık bir meme ile mücadele ve olta ki fark edilir. Bu sazan endişeler ve ısırmak yok aslında yol açar. Bu nedenle, insan var olma etkisinin asgariye indirilmelidir. Aynı zamanda balık ses titreşimlerini hissediyorum çünkü, bağırmak yasak ve bu onu korkutuyor edilir. Bu balık güneşlenmek ve yukarı beslemeye gider sığ suda, içinde çubuk yüzen çalışmalısınız ilkbaharda atın. Kullanım sazan yem için önerilen, genellikle bir fıstık ile tahıl ve tohum oluşur. solucan ve az pişmiş patates - Popüler eski yem. çeşitli yemler - modaya itibaren.

balıkçılık Yöntem: Besleyici

Nisan ayında, su yavaş yavaş su tüm organlarını ısınıyor ve besleyici sazan ilkbaharda peck başladığında bir zaman geliyor - balıkçılık için favori balıkçılar mücadele. Tabii ki, bu onun dezavantajları vardır. Örneğin, gerçek bir besleyicinin kendisi, bu - yiyecek kutusu - her derinliklere çeker. Yani, belki de tecrübeli balıkçıların çok derin sularda bunu kullanmamayı tercih. Ama bahar aylarında, ne zaman sazan dışarı nispeten sığ sularda güneşlenmek için - en çok! besleyici hangi bir ücret yem içine besleyici-hücredir. yem ana kısmı alt kısmındaki uzaklaşır ve sazan genellikle "temizleyici" olarak adlandırılır. Balık, gıda emme gıda noktada gizlenen, berbat ve kanca. Kanca ağırsa, bunun emme köpük topu alınır kolaylaştırmak için. Aslında, besleyici - hatta dedesi-balıkçılar bilinen eski güzel makushatnika soyundan. kurşun plaka ve sıkışmış elastik bantlar iyi nüfuz etmesi için yerleştirilmiş kek, kanca ve sıkışmış ele olta ile kıyıdan atılır. sazan için yukarıda kabuğuna benzer - Çalışma prensibi. Önemli bir kural: atmayın ve diğeri vites iyi bir ısırık bekleyebilirsiniz sığ su, almaya çalışırken, kıyıdan uzak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.