SağlıkMüstahzarlar

Çocuklar için İnterferon indükleyicileri, ilaçlar: bir eylem listesi. endojen interferon Hızlı etkili indükleyici

önlenmesi ve kullanılan indükleyicilerini interferon viral hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla. Bunların etki mekanizması, patojenlerin çoğalmasını önlemek, protein maddelerinin gelişimi ile ilişkilidir. tabanlı indüktörler ilaçlar grip solunum hastalıkları, herpes ve hepatik enfeksiyonlarla mücadele edebilirsiniz.

interferon belirlenmesi

Bu yüzden, protein kaynağına sahip bir bileşikler grubudur. Bunlar, viral patojenler tarafından enfekte hücreleri üretirler.

İnterferon maddeler spesifik olmayan faktörler savunma mekanizması , bakteriyel, klamidya, fırsatçı mantar enfeksiyonları, tümör hücre yapılarına karşı vücutta. Onlar da hücrelerarası etkileşimleri sistemik bağışıklık düzenleyici kurumun rol oynamaktadır. Bunlar endojen doğa ile immünomodülatörler denir.

insan interferon maddeler lökositlerin ya da a-interferon, fibroblast ya da B-interferon ve immün ya da g-interferon türleri bulunmaktadır.

işlem mekanizmasını tahrik eden bir özel yapısını hücrelerinde bağlanan proteinler ve reseptörler ile başlar. Bu türden bir etkileşimin otuz protein moleküllerini sentez zaman. T-lenfositleri ve makrofaj tip yapıların etkinliğe sahip düzenleyici peptidler uyarılması ile hücre zarı ve üreme yoluyla virüs girişini önlemek oluşur. Bu koruyucu özellikleri sorumlu onlardır.

Doğal interferon indükleyicileri - oturma vücuda sızmış bir viral hücreleri. Bunlar koruyucu proteinlerin üretiminin kuvvetli ve zayıf uyarıcısıdırlar. Ciddi hastalıkların ajanların çoğu fakir indükleyicileridirler. Bu sitomegalovirüs ve HIV, herpes, hepatit C ve B Ancak solunum neden olan patojenlerin birçok içerir , viral hastalıkların koruyucu proteinlerin üretimi için güçlü uyarıcılar olarak kabul edilir.

İnterferon indüktörleri (ilaçlar): ne

Tipik haliyle, sentetik ilaçların immünomodülatörler bir sınıfını ifade eder. Bunlar ilaç firmaları tarafından üretilmektedir. İnterferon uyarıcıları (ilaçlar) bileşiklerinin farklı kimyasal yapısının büyük bir sınıf olarak sıralanır. Aktif bileşenler, düşük ve yüksek molekül madde, sentetik veya doğal kökenli olabilir. Bunlar vücut kendi hücrelerinin veya endojen interferon içinde yetişmelerini sağlamak, ortak bir özelliği paylaşır. Bu gibi preparatlar, antiviral ve bağışıklık etki sergileyebilir.

Nasıl başvurulur

endojen interferon indükleyicileri - hazırlıkları viral enfeksiyonla mücadele için, çoğu durumda, amaçladık. bunların etki mekanizması, bir koruyucu protein üretimi ile sonuçlanan, aktif ilaç maddesi hücre ve doku içeriği ile temas halinde dayanır.

İnterferon indükleyiciler - yapay protein izolasyonu arttırmak İlaç doğası. Bunların etkisi viral, bakteriyel hücreler ve çeşitli maddeler dahil, doğal uyarıcılar, benzerdir.

interferon indüktörleri kullanımı düşük cevap verebilir. İlacın tekrarlanan uygulama, koruyucu tepki protein geliştirmek için gitmiyor üzerine bu durumda, onun bastırma gözlemledi. Bu aşamada pratik ilacı vermek. Bu durumda süresi indüktör tarafından belirlenir. Aynı madde yardımıyla aktif madde değişikliği, hem de tedavinin kesilmesi düşük cevap ortadan kaldırmak için.

koruyucu protein üretimi onların kaldırılmasını gerektiren ciddi olumsuz etkilere neden olmaz uyaran ilaçların atanması.

endojen protein teşvik ediciler avantajı

dokunulmazlık interferon geliştirmek için iki yol vardır. Bu bileşik, bir organizmada doğrudan ya da eksojen olarak tatbik edilebilir. Diğer bir yolu, kendi interferon üretimini teşvik maddelerin tanıtımıyla endojen interferonizatsiyu içerir. Bu protein, rekombinant interferon olmayan bir antijenliğini gösterir. Bitmiş protein ilaçların uzun dönemli verilmesi advers reaksiyonların gelişmesine yol açar.

etkinliği çalışması endojen interferon Transfeksiyon enfeksiyonların geniş bir spektrumda farmakolojik aktivite göstermiştir. Bu belirgin antiviral etki, ve bağışıklık etkisi ile karakterize edilen, bunların iki işlevli özelliği bulunmuştur.

interferon indüktörleri etkisi hazır koruyucu proteinler gibi etkinliklere proteinlerin sentezine yol açar. Böyle bir işlem, etkili bir şekilde, bu bileşiklerin, aşırı oluşumuna organizmayı korumak, kontrol mekanizmaları, dengelenir.

interferon indükleyici preparatlar, tek bir uygulama için gerekli olan terapötik dozda koruyucu protein oldukça uzun dolaşımıdır. elde etmek için bir dışsal protein seçiminde böyle bir dozaj sürekli büyük hacimlerde uygulanmalıdır. Bu tedavi daha pahalı olarak kabul edilir.

İlaçların Listesi

Yeni ilaçlar ekleyerek her yıl listesi ilaçlar - Şu anda, doktorlar giderek interferon indükleyiciyi kullanıyor. İmmünmodülatör ajanların çok sayıda birçok hastalıklarla mücadele verir.

Bağışıklık sisteminin bir parçası olarak alışılmadık organizma kökenli antijenik bileşikler ortadan kaldırılması gerçekleştirmek mevcut işlevsel olarak bağlantılı olan bileşenlerdir. Her bir eleman, belirli bir immün ajanları vardır. Bu koruyucu bir protein gelişimine katkıda ürünlerin çeşitliliğini açıklar.

Bir ilaç "Poludan" tarafından yönetilmektedir liste hangi çeşitli interferon indüktörleri (ilaçlar) vardır. Bu araç bile 70'li kullanılmaya başlanmıştır ilk uyarıcı koruyucu proteinler, kabul edilir. Bu poliuridinovaya ve poliadenilik asit içerir. Onun etkinliği interferon Küçük geliştirmektir. Göz damlaları ve ilaç "Poludan" nin enjeksiyonları tedavi herpetik keratit ve keratokonyunktivity. İlaç çözeltisi, herpes vajinit ve vulvovajinit tedavisi için uygulamalar yapar.

İnterferon uyarıcıları - ilaçlar "Aktaviron", "Lavomax", "Tilaksin" "dihidroklorür tilorona", "Amiksin", "Tiloram" - aktif madde tilorona sahip yapıda.

İlaçlar "Ridostin" ve "iki-şeritli ribonükleik asit sodyum tuzu" sodyum ribonukleat madde hareket ile imal edilmektedir.

"Arbidol" İlaç dahil umifenovir madde, "Arbivir", "Immustat" ve "Arpeflyu".

Ayrıca interferon indüktörleri, aktif maddelerin adıyla anılan ilaçlar vardır. Bu "Kagocel" Tabletleri ve "tilorona" yer alır.

Göre akridonatsetata meglumin üretilen ilaç "Meglumin akridonatsetat" ve "TSikloferon" ve oksodigidroakridinilatsetat sodyum ilaç "Neovir" mevcuttur.

bileşim "Jodantipyrin" 1-fenil-2,3-dimetil-4-yodpirazolon içerir anlamına gelir ve "Alpizarin" tabletlerde magniferrina tuzu ihtiva eder.

İndüktörler çocuklar için interferon, onların açıklama

ama sadece belirli bir yaş, bir çocuğa verilebilecek birçok yetişkin ilaçlar vardır. Örneğin, ilaç "TSikloferon" dört yaşındakiler olarak değerlendirmeye başlayabilir ve yedi yaşından tarafından atanan "Ridostin" anlamına gelir. Her iki ilaç etkileri geniş bir aralığı vardır. Bunlar, viral doğası, durum grip, kronik hepatit, herpes hastalığı, solunum yolları hastalıklarının tedavisi için uygundur. Bunların dezavantajı, olası istenmeyen yan reaksiyonlarıdır.

İnterferon indükleyiciler - Çocuğun belirli formda çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır hazırlıklar. Bunlar arasında "Arbidol" araçlarıdır. Bu ikisinin yaşla birlikte kullanılır. Dahili uygulama için kapsüller şeklinde imal çocuklar ilaç formu. Hazırlık antiviral ve immün modülatör etkileri sahiptir.

Virüs, hücre B ve A tipi engelleyen antiviral maddelerle ilgilidir. katılımının hücre enfeksiyonu içine temas ve nüfuz etmesini önler, iç interferon üretimini stimüle ile. Koruyucu lipit viral zarf proteininin etkisi altında hücre membranı ile bağlamak mümkün değildir.

Çocuklar için interferon indüktörleri artan katkıda hümoral bağışıklık , bulaşıcı maddelere karşı aksiyon vücut daha dirençli tip olur komplikasyonların sayısı azalır.

İlaç "Kagocel" çocuğun vücudunda da benzer etkiye sahiptir. İç kullanım için tabletler şeklinde üretilir. ilaçların Yaş sınırı kullanımı - üç yıl.

Solunum yolu hastalıklarının tedavisi

İnterferon uyarıcıları - ilaçlar organizma bir koruyucu protein hücrelerinde oluşumuna neden SARS, tedavisi için. Onlar da grip hastalığı olan atanırlar.

en etkili yolu "tilorona" ve "Amiksin" hap içerir tilorona bazlı ilaçlar dikkate alınır. grip ve akut solunum yolu viral hastalıkların tedavisi için, bir seferde 125 mg içinde bir yetişkin kullanımı tavsiye edilir. Bu doz, ilk iki gün dağıtılır, daha sonra 125 mg bir gün alınır. ilacın Ders miktarı 750 mg olup.

6 gün sonra kapalı bir seferde 125 mg tarafından kullanılan koruyucu önlemleri gerçekleştirilmesi için. Böyle bir kurs altı hafta hakkında tekrarlanır.

tabanlı tilorona ilaçlar gebelik sırasında ve emzirme bebeğin ederken, mevcut bireysel hoşgörüsüzlük kontrendikedir.

Böyle ilaçlar alma bulantı, ateş, alerjik reaksiyona neden olabilir.

Hazırlama "umifenovir" enfeksiyöz ajanlar bütün organizmanın stabilitesini arttırmak interferon-indükleyici aktivite, hücre tipi bağışıklık uyarımı sahiptir.

önleyici tedbirler için hasta insanlarla temas halinde bir hafta boyunca 200 mg günlük doz reçete zaman. grip ve her seferinde 100 mg arasında bir günlük doz kullanılarak solunum hastalığının mevsimsel süresi, daha sonra iki gün süre ile, bir mola. Bu ders üç hafta sürer. soğuk algınlıklarının tedavisi, için üç gün süre ile günde 200 mg dört kez verildi.

umifenovir ile ilaçlar şiddetli somatik patoloji sırasında mevcut bireysel intoleransı kullanılmaz. Bu tür ilaçların Kabul alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Otoimmün hastalıkların tedavisi

Bu tür hastalıklar antikor geliştirilmesi ya da sağlıklı dokunun yanıt olarak oto-agresif öldürücü hücre klonlarının çarpar patolojik durumları içerir. Bu zarar verebilir ve sağlıklı dokunun yıkımına yol açan, sonucu, bir otoimmün iltihabıdır.

Normal olarak, interferon indüktörleri tedavisinde kullanılmaktadır. Otoimmün hastalıklarda, formülasyonlar, bu bağışıklık bastırıcı etkiye sahip olan.

multipl skleroz uyuşturucu kullanımının tedavisi için "Amiksin" dağınık. 125 mg veya alımından sonra ilacın 250 mg durumu tahsis doz ağırlaştırmaktadır, akut solunum yolu enfeksiyonu doğası, en küçük işaretleri de. 6 ila 12 gün arasında - Tabletler, bir günde resepsiyon süresini içmek.

dağınık skleroz alevlenme önlenmesi için bir ilaç, 125 mg, 7 gün başına 2 kez verilir.

Hastalığın aktif fazın kompleksi 6 ay boyunca, 10 mg ila 125 her 30 günde alınan akut ilaç, mevcut işaretleri tedavi için zaman. Hazırlama "Amiksin" artan miyelin proteinine vücudun duyarlılığı azaltır peptid düzenleyiciler genel etkisi ile verilir.

Kombine terapi ilaç "TSikloferon" Eğer artrit ve romatoid, bağ dokuları etkileyen sistemik hastalıklar ile jet mücadele sağlar. Çalışmaları bastırılması amaçlanmaktadır otoimmün süreçler, doğanın bir anti-enflamatuar ve analjezik etki sağlamaktadır. Çeşitli immünyetmezligi sapmada bağışıklık durumu ayarlanan araçlar kullanma. "TSikloferon" ilaç enjekte edilebilir çözelti ve göz-kulak-şeklinde, tablet şeklinde imal edilmektedir.

artrit ilaç tedavisi için günde damar içine veya kas içine 1 kez uygulanır. Hatta günlerde on ikinci gün boyunca ilk kullanılarak 250 mg doz. Akut hastalıklar, 500 mg başlangıç dozu artış geçerlidir.

Viral Hastalıkların Tedavisi

İlaç "Amiksin" indüktörler düşük molekül ağırlıklı sınıfı fluoreonovogo interferonovym belirtmektedir. katıldığı ile ilacın uygulanmasından sonra bir gün plazmadaki en yüksek değerine ulaşır seviyede koruyucu proteinlerin her türlü oluşturulmuştur.

ilaç, antiviral bir etki yelpazesine sahiptir. solunum hastalığına ilaveten, bu hepatit C ve akut ve kronik, tekrarlayan genital herpes, sitomegalovirüs enfeksiyonu ve chlamydia türü kullanılmaktadır.

Birçok antiviral ilaç - interferon indükleyicileri, istisna "Neovir" bir aracıdır. katıldığı ile, bu ilaç bağışıklık düzenleyici, anti-viral ve anti-tümör etkisini açıklar koruyucu protein, büyük miktarda, özellikle fibroblast tipi, üretir. İlaç "Neovir" tedavi ensefalit, hepatit C ve oda, üretrit ve servisit, Chlamydia tarafından neden salpenjite.

Koruyucu proteininin bir başka benzer şekilde indükleyici sentezi karboksimetilenakridona metilglukamin tuzu için kullanılan düşük molekül ağırlıklı bir ilaç "TSikloferon" dir. katılımının oluşan alfa interferon ile, içeriği üç gün lemfoid dokusunda depolanır.

B lenfositler, T ve B tipi makrofajlar beyin sapı yapıları kemiğe bir koruyucu protein aktivasyonu oluşumu, granülosit birimlerinin üretimi uyarılmasıdır. kene kaynaklı ensefalit, herpes, hepatit, sitomegalovirüs, insan bağışıklık eksikliği virüsü ve papillomalar kullanılan ilaç.

Antiviral ışınlama araçları, akut ve kronik bakteriyel klamidya, enflamasyon erysipilatous doğası, bronşit, ameliyat sonrası komplikasyonlar, genitoüriner enfeksiyonlar, ülseratif lezyonlarda aktiviteye sahiptir.

Artık "Nizhpharm" üretilen piyasada bir farmasötik ilaç "Lavomax" belirdi. Bu interferonları, antiviral etkiye büyük bir aralık uyarabilen immünomodülatör etkiye sahiptir.

"Lavomax" tabletler bir parçası olarak aktif bileşik olarak 125 mg tilorona ihtiva etmiştir. ilaç ilaç "Amiksin" bir analog olan. Bu enzim aktivitesi, T-lenfositleri, hepatositler, bağırsak duvarının epitel hücrelerinde interferon üç tip uyarma üretilmesine yöneliktir.

etkileri bağışıklık etkisi bağışıklık hücreleri ve antikor üretiminin normale dönmesi arasındaki dengeyi yeniden kaynaklanmaktadır. antiviral aktivite mekanizmasının temelidir protein sentezi, vücudun enfekte alanlarında özel virüslerin engellenmesidir. Bu onların daha da çoğalmasını ihlal eder.

Grip benzeri başarılı durum, hastalık, solunum doğası, viral hepatit, ve herpes döküntü tedavi etmek için ilaç.

İndiktörler hızlı aksiyon

Genellikle bu tür ilaçların verilmesi koruyucu bir proteinin gelişimini oruç yol açar.
etkinliklerini kanıtlayan proteinin oluşumuna neden olabilir vücutta kalma birkaç saat içinde endojen interferon uyarıcı maddeyi Hızlı hareket eden.

Zaten 4 saat sonra, maksimum değerine kadar bir protein konsantrasyonu, iç kullanım sonrasında tilorona madde artar. Kandaki - Karaciğer ve gece izledi birinci bağırsakta interferon kademeli oluşum vardır.

Hazırlama "TSikloferon" 4 saat sonra protein indükler ve zirve konsantrasyonu tedrici bir şekilde azalmakta, bundan sonra, 8 saat sonra gözlenmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.