SeyahatYol tarifi

Gezi Memmingen (Almanya): açıklaması ve fotoğrafları

Almanya - ilginç yerler bakımından zengin bir ülke. Her şehrin burada kendine özgü bir görünüm ve bir ziyaret layık vardır. Düzinelerce küçük kasaba günlük geziler için idealdir, bunlardan biri çok uygundur Memmingen havaalanı aittir. Buradan Bavyera ile harika bir yolculuğa başlayabilirsiniz. Ama 1-2 gün kesinlikle burada kalmak gerekir. Memmingen mekanlar incelemekte ve şehir atmosferi belki bu yüzden samimi ve güzel, bir turist ve daha ileri gitmek istemiyorum.

coğrafya

Biraz fazla 40 bin kişilik bir nüfusa sahip küçük bir kasaba - Swabia bulunduğu Bavyera idari bölgenin güney olarak, başkenti Memmingen (Almanya) 'dir. yerleşim Alplerin eteklerinde bulunan ve yerel manzara içine uyumlu uyacak edilir. Dağların yakınlığına rağmen şehrin kabartma, düz, konaklama, küçük bir dere Shtadtbah çalışır. Nehir, küçük olmasına rağmen, ancak oldukça olağan tombul alabalık. Şehir her yıl harika bir tatil düzenlenmiştir - balıkçı, Günü katılımcıları balık yakalamak rekabet zaman. Şehir boyutu - 70 metrekare. km ama turistler, çok daha az ilgi merkezi bir parçasıdır. Mümkünse bütün ilgi duyulan yerler bir günde keşfetmek için.

hava

Memmingen karasal iklimin dağ bölgesinde yer almaktadır. Burada, sıcak, hatta bazen sıcak yazlar ve orta derecede soğuk kışlar. bölge o yağış oldukça fazla, yılda 900 mm düşüyor olması. en düşük yağış Şubat ayında ortaya çıkar ve en yağışlı ay - June. Bu nedenle, gezginler her zaman kötü hava için size giysileri ile olmalıdır. Ortalama yıllık sıcaklık 7.5 santigrat derecedir. Yaz aylarında, termometre ortalama 17 dereceye ve kış eksi 3-5 derece işareti tutan içinde ısıtılır. Kar örtüsü, kısa sürede iki hafta bir yıl ortalama tutulur.

öykü

Swabia Bölge Almanca Almanca konuşulan özel, Svabya lehçesinde onuruna adını aldı. Swabia ve Memmingen uzun ve ilginç bir geçmişi arkasında. Beşinci yüzyılda, modern kent Alamanni'lerin kabileleri yaşıyordu.

İlk defa şehrin adı kara Memmingen Oksenhauzenskomu manastırı ihsan olduğunu belirterek, 1128 yılında bağış sözleşmesinde bahsedilmişti. Kasaba Roma İmparatorluğu'nun seferinin Tuzu uzatır başladığında, geliştirmeye başladı. belgelerde Memmingen ve Almanya'dan İtalya'ya gitti tuz tüccarlar yolunda bir otoparkta olarak anılacaktır. Böyle iyi bir konum yerleşim hızla gelişmesi ve zenginleşmesine katkıda bulunmuştur. 1438 yılında şehir Roma İmparatorluğu'nun bir serbest şehir statüsü aldı.

Geri 1506'da Memmingen tüccarlar yurtdışı mal alabilmek amacıyla yurtdışı seferler için kendi gemisini donatmak için göze olabilir. Kentin sakinleri imparatorluğun birçok yönetim organlarında geliyor. 1522 yılında Memmingen Reformasyon aktif yer aldı ve Protestanlarca taraflı. 1525 yılında Avrupa'da ilk kabul oldu haklar beyannamesi insanın, koleksiyonu "Oniki Makaleler" sözde.

17. yüzyılda, azalır şehir, yavaş yavaş Servetini kaybetmiş ve 1803 yılında, Bavyera birliklerinin saldırısı sonrasında, kasaba Bavyera parçası haline geldi. Sayısız turistik Memmingen çeşitli tarihi olaylar ve dönemlerin hafızayı tutun. tarihi binaların bir kısmı İkinci Dünya Savaşı bombalama sırasında yıkılan, en değerli binalar yeniden inşa edildi.

Ne görmek

gün Münih'e geziler için turist genellikle Memmingen seçin. Bu şehirde ne görmek? Tüm konumlar Altstadt (Eski Şehir) yoğunlaşmıştır. Kentin çevresinde yürürken, aşağıda ele alınacak başlıca yerlerine dikkat etmek gerekir. Ortaçağ'dan beri burada saklanır evlere çizimlere bir göz değer de. hangi komutan durdu bir ev bulmak, güzel Bavyera evleri ile çevrilidir nehir boyunca yürümeye emin olun Alexander Suvorov 1489 yılında eski eczane "Unicorn" yanı sıra ve Rus İmparatoru Alexander I ve eski Gümrük 15. yüzyıl sonlarında inşa boyadı.

Bireysel ilgi, dokumacılar evin lonca - şehrin en güzel yarı ahşap yapılardan biri - ve Fugger 16. yüzyıl sonlarında bir ev.

Kasaba yürüyüş için yapılır, bu Maximilianstraße, Herenshtrasse üzerinde yürümek ve Şarap pazarı ve tahıl pazarının alana girmek, balıkçı çeşme bakmak gerekir ve tam kampanya otantik restoranlardan birinde veya Pazar Meydanı'nda olabilir nerede adil çiftlik ürünlerini çalışma haftada iki kez.

Yedi çatılı Ev

Ortaçağ'da ilgili Memmingen en önemli yerler. tuz bolluğu, Ortaçağ'da deri işinde önemli bir unsurdur şehir bronzlaşma post ve kürklerin için zanaat atölyeleri sunar gerçeğine yol açtı. Kurutma kürkler ve sıradışı yapısı için çatı birden delikleri ile inşa edilmiştir. Evin gerekli taslaklar oluşturmak için, pencereleri olan dört katmanlı çatı benziyor Özgün tasarımı, onuruna takma oldu.

Bina eski bir evin temelleri üzerine 15. yüzyılda inşa edilmiştir. deri zanaat azalmaya başladığında, yedi çatılı evi otele dönüştürülmüştür. İkinci Dünya Savaşı bina sırasında bombalama sırasında ağır hasar, ancak çatışmaların sona ermesinden sonra çalışkan Swabianlar hızla evini restore ve orjinal malzemeye mümkün olduğunca kullanmaya çalıştı.

belediye binası

Avrupa House, yerleşim yönetiminin koltuğun tüm antik şehirlerde, en güzel binalarından biridir istisna ve Memmingen olduğunu. Svabya köy Town Hall 16. yüzyıl sonlarında inşa etmeye başladı, ama bugünkü görünüm sadece 1765 için edinir. Bu muhteşem soğan kubbe ile rokoko tarzı güzel bir yapıdır ve şimdi Şehri. Bu organik Fransız tarzı ve beşik geleneksel Alman silueti unsurları kez moda birleştirir, zarif sıva ile dekore muhteşem cumbalı ve üç kule ile güzel bir beyaz yapıdır.

St. Martin Lutheran Church

sokak Herenshtrasse üzerinde Brutal taş bina - Bu bölgenin en eski dini kuruluşlardan biridir. Ciddi Gotik tarzında Aziz Martin Kilisesi eski Romanesk bazilika sitesinde 15. yüzyıl sonlarında inşa edilmiştir. 65 metre yüksekliğindeki katedralin kulesi ve bugün şehrin en yüksek yapısı kalır. Kilisenin cephesinde sitesinde ortalarında 16. yüzyılda yapılan saatin boyalı yüzünü görebilirsiniz. Katedralin içi çekici yıldız tonozla, freskler ve orijinal vitray pencereler ile dekore edilmiştir, Gotik dantel gibi benzersiz dövme antik koro ve sunak bulunmaktadır. 17. yüzyılda tarihi bir binanın üzerine neorganichno görünüyor kule üstyapı kubbe inşa edilmiştir. katedralde ve bugün hizmetleri düzenlenmektedir. Kule Yüksekten şehri görmek için tırmanabilir.

Dvorets Germana

Memmingen gezi, kolayca mütevazi katedral gölgesinde gizlidir geç Barok tarzında, saraya dikkat çekmek olamaz. Herman saray 1766 yılında inşa edilmiş ve zengin Svabya tüccara ev olarak tebliğ edilmiştir. Bu evin tüm nüfuzlu insanlar Rus İmparatoru Alexander dahil, Memmingen geçerken durdu içinde gibiydi. Binanın içinde 18. yüzyılın muhteşem iç korunur. Bugün, saray bu antik kent şanlı geçmişi hakkında bilgi edinebilirsiniz yerel tarih, bir müzedir.

Tuz depolama

tuz patlama günlerinden beri büyük bir tuz depo oldu. Onun uzunluğu açıkça bu değerli ürünün ticari hacimleri bahsediyor 100 metre mesafededir. Bir şekilli cephesi olan basit bir yapı 1470-1474 yıllarında yaptırılmıştır. Bugün, burada restoranlar ve dükkanlar bulunmaktadır.

tahkimatlar

Memmingen Ortaçağ kez düşmanlardan sakinlerini korumalı surlar, korunmuş beri. Onlar 13. yüzyıla 11. inşa edildi. Bugün, tahkimat ve çeşitli kapıları yalnızca bir kısmını korumuştur. En güzel kapıları 1383 yılında inşa tuğla yüksek kulesi ile 1648 yılında yeniden inşa edildi, Batı ve Kemptenskie kapısı vardır.

pratik bilgiler

Memmingen Havaalanı transit gezileri için çok uygun, 5 kilometre şehir merkezine yer almaktadır. uçuşları arasında, sadece, bir restoranda öğle yemeği, bu şehirde bakabilirsiniz müzeye gidin. Şehir otobüsü havaalanından her saat çalışır, ancak turist genellikle yol geleneksel Bavyera doğasına hayran yürüyerek gidin. turistler için iyi Memmingen tüm, ama o büyük bir dezavantajı var - bu birkaç oteller, özellikle orta ve ekonomik fiyat kategorisi vardır. Ancak, çoğu turist böyle Münih gibi diğer yerlerde, buraya gel. Gönderen Bavyera sermaye 1 saat 45 dakika - Memmingen en iyi trenle ulaşılır, ekspres, bölgesel tren, bir saattir. yolculuklar için burada da geçerlidir Bavyera bilet, ve entegre bilet Avusturya demiryolları.

Kasaba çok basit ve yönlendirmek kolaydır. Sağ istasyonundan birçok yerde haritalar ile navigasyon ziyaretçiler için tezgahları vardır Eski Kent, başlıca turistik orada işaretler de yakın başlar. Belediye Meydanı üzerinde yer almaktadır turizm danışma merkezi, bir şehir haritası almak için herhangi bir soru ve personel sorabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.