MaliVergileri

Gerçek kişiler ve tüzel kişilerin vergilendirme Elemanları

Her eyalet vergileri empoze etmek ve kendi ülkesinin her maliye politikasını yürütmek hakkına sahiptir. devlete ödenen vergiler tek taraflı olarak, süreksiz ve olmayan eşdeğer, yani ödenen vergi miktarı vergi durumuna herhangi hizmetler için ödenmezse, asla geri dönmeyecek için. Vergiler Tüzel kişiler ve birlikte faaliyetlerini sağlamak zorunda kalan bireyler zamanında ve başarısız olmadan, belirli bir miktarda.

devlet kanunu herhangi bir durum, herhangi bir sorumluluk, boyutlarını ve ödeme emri var altında vergi ödeyecek kim bir fikri yoktu şarttır, vergi toplayabilir. Bütün bu vergilendirmenin bir bilgi sağlama unsurları, bunların özellikleri düzenleyici ve yasama belgeleri halde kullanılır.

Aralarında makalesinde 17. Vergi Kanununa vergilendirme tanımlanan elemanları üç grup şunlardır:

vergi 1.Obyazatelnye elemanlarının

2.Fakultativnye elemanlar

3. Ek elemanlar

yasama eylemi hep vergilendirmenin temel unsurlarını içerir:

  1. Vergi amacı

Vergi konusu (vergi mükellefi) gerçek ve tüzel kişiler, sakinleri ve yurt dışı yerleşikler bulunmaktadır. vergi mevzusu ürünler, hizmetler, emlak, gelir, iş kar olabilir.

  1. Vergi tabanı vergisi hesaplanması için temel oluşturur. Vergi tabanının için vergi oranı. bir örneği vergi tabanının hesaplanmasında satılan hizmetlerin hacmi KDV, maliyet mülkiyet, madencilik sırasında hammadde miktarı.
  2. Vergi süre süre sonra hesaplanan vergisi, vergi tabanı ve ödenecek bir dönemdir.
  3. Vergi oranı, eşit katı, faiz, genel, yüksek ve düşük. Bu vergilendirme birimi başına vergi miktarıdır.
  4. Prosedür ve vergilerin ödeme koşulları. Tüm vergiler devletin ilgili bütçesini gelmelidir. Vergi başka bütçede girilirse, vergi daireleri gecikmiş olarak kabul edilir ve cezaları tayin. mükellef bütçesinde tam vergi yapıyor ki sona ermesinden önce Zaman özellikle önemlidir. Tüm vergiler para cezası edildiği sonra ödeme için kesin tarihlere var.
  5. Vergiler kanunlarla kurulan edilir. Şartlı beş aşamadan ile piyasaya: vergilendirme nesnesi, vergi tabanının kayıtlarını tutmak, vergi oranı dikkate uygulama oranları sırasını alınır ve vergi hesaplanır.

vergilendirme İsteğe veya isteğe bağlı unsurlar - bu vergi ihlalleri için sorumluluk faydalar cezalar, sen yanlış Vergi kesintisi dönmek için. Mükelleflerin bazı kategorileri için yasayla sağlanan faydalar, ya tamamen ya da kısmen vergi ödeme muaf tutulmalarına.

vergilendirme ek elemanlar gerekli değildir, ancak vergi sorumlulukların belirlenmesi mevcuttur. Bunlar arasında:

vergi 1. Konu arazi olabilir, taşıt, mülkiyet,

2.Edinitsa vergi - vergi hesaplandığı bir ölçüsüdür. Örneğin, ölçü birimi gelir vergisinin ülkenin para birimi, vergi zemlyu- hektar verginin benzin- tonluk litredir.

3. Vergi ölçeğinde bir örneği kurumsal araçları, binanın değerine vergi muamele vergisi, vergidir.

4.Istochnik vergi - Gelir tabidir. Bu ücret, kâr, temettü olabilir.

Vergi türleri, sayı ve yapı vergilendirme unsurları değişiyordu olmasına rağmen her zaman evrenseldir. Bu durum yasa ile belirlenen vergi formu, içeriği, organizasyon ve toplama belirleyen vergi, bir parçasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.