SağlıkAlternatif tıp

İbrahim İlaç: terapötik özellikleri, açıklama, uygulama ve yorumlar

İbrahim - İlaç ve aynı zamanda zehirlidir. Bitki Avrupa, Sibirya ve Asya'da yaygındır. Ayrıca Aptekarsky, blagodatkoy, balık otu, geyik otu, Konev ve kav krovavnikom denir. Adı "Kemal" olarak tercüme anlamına Türkçesinde geliyor "hasta". Bu bitki hakkında daha fazla konuşacağız.

İbrahim officinalis Yaygın: description

Bitki aile Plantaginaceae aittir. Onun Kök sistemi tonkovidnaya, kök - 4 taraflı, elli santimetre yüksekliğe ulaşır. Bu bitkinin çiçekleri uzun sapları üzerinde büyümek olduğunu, sarımsı ve beyazımsı vardır. meyve tohum yiyen bir yumurta kutusudur. Bu Yaz ortasında olgunlaşır. Tohumlar kahverengi, dikdörtgen şekli vardır.

Ot rezervuar çukurları, bataklık, çayır ve bankalarda büyümeye sever.

Bitki yaz boyunca çiçek açar ve ışık penumbray sever. Baharda nakledilen, mineral ve organik gübre döller. Bir İbrahim tıbbi tohumlar, aşı kalemleri ve köklerin bölünme yoluyla yayılır.

doyurucu kök

Bitkinin Türler yaklaşık 20 Bununla birlikte, Rus enlem tek buldum, ama Amur bölgesinde ve Primorye Japon ve ulusal atama aldı kim: doyurucu kök veya bağırsak, anlamı ve uygulama alanı. Bu tür, küçük çim köklerinin sürü düşüktür sapları ve büyük miktarlarda üzerinde olan etli dikdörtgen yaprakları. çiçekler de uzun sapları üzerinde yer almaktadır.

Bitki Japonya, Çin ve Uzak Doğu'da yaygındır. Bu killi toprak tercih.

tarih

İbrahim büyücü ve majisyenler tarafından kullanılan bir bitki olarak ilacın efsanelerinde bahsedilmektedir. Bu koruma ve insan için tılsım olarak hizmet edebilir.

Bitki veba kurtuldu ve antik Yunanistan'da olduğu Mısır tarihinin kanıt vardır - bu hastalık ve kötü ruhlardan oda temizlemek için yardımcı olur.

İbrahim officinalis: Özellikleri

bitkilerin kullanımı glikositler, saponinler ve tanen içeren kompozisyonu, tarafından doğrulanmaktadır. İlk göstermek yararlı olabilir ve toksik özellikleri için. Aynı zamanda, bu avrane Ca, Mg, Fe, K.

İbrahim tıbbi kullanımları neler düşünün.

  1. Genellikle sindirim yolu sistemi ve karaciğer hastalığında bozukluklarda kullanılır.
  2. Bitki baş ağrısı, sinirlilik ve romatizma rahatlatmak için yardımcı olur.
  3. çim ve çiçek gibi güçlü bir müshil olarak hareket ederler. Ayrıca bir idrar söktürücü ve kusma gibi kullanılabilir.
  4. Bitki solucanlar problemi ile baş edebiliyor.
  5. Avranom tedavi ödem, dalak, hemoroid, uyuz, cilt hastalıkları, gut.
  6. Yaralar, egzama, ülserler ve olacak, yağ ile karıştırılır bitkilerin sap türetilmiş bir merhem ile etki altındaki alan eğer tedavi.
  7. Düşük dozlarda rengin yeşil tonları artacağı ilginç ve geniş, aksine, renk artık tamamen algılanacaktır ölçüde azalacaktır.

Çim ilaç ilave edildi ve mesane papillom ve gastritli problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Biz İbrahim unutmamalıyız tıbbi tedavi edici özellikleri zehirlidir. onun uygulamasında zehirlenme riski vardır. Semptomlar sonra tükürük salgılanması, ishal, kusma, bulantı ve hatta kasılmalar vardır. Kalp aktivitesini bozacak ve durdurmak için nefes Can. Aniden herhangi bir belirti hissetmek nedenle, acilen bir kusmuk dediğimiz bir sorbent içmek ve bir doktor çağırmak gerekir.

uygulama

Geleneksel şifacıları yaprakları kullanmış, sarılık ile enfekte önlemek için de, göl ve nehir suyu dezenfekte etmek için bir karbon tozu ile önceden kesilmiş. Aynı zamanda bir bitki kalp ve lechilo ateş yatıştırıcı. çeşitli hastalıkların tedavisi için bir kaç tarifleri düşünün.

Karaciğerde ağrıdan özel infüzyon hazırlıyoruz. otlar yarım çay kaşığı alır ve kaynar su dökmek ettirmek için, bir saat, bir su banyosu çeyrek tutulur, ve daha sonra 45 dakika, dikkatli bir şekilde filtre edildi ve sıvı çim olduğu sıcaklığa yeniden ısıtılır için soğutulmuştur. Yemeklerden sonra bir hazır vasıtaları günde üç kere al.

kabızlık için gibi cholagogue yaprakları ve kökleri Avraam (kaynar su gerekli çay kaşığı karışımının bir fincan) aynı sayıda alır. Solüsyon, filtre ısrar ve iki kez bir çay kaşığı günde kullanın.

uykusuzluk muzdarip olanlar, su kaynamış ve bir buçuk saat ısrar edilmektedir otlar, yarım çay kaşığı, oluşan zayıf infüzyon yardımcı olur.

yetiştirme

bitki tarımı için bir yer parlak ve de sulu seçilmelidir. Bu nötr asit, yani, killi toprak ve kumlu balçık toprak ile verimli toprak sever. İbrahim, yapay göletler boyama dekorasyon için idealdir.

bakım

Eğer gölet yanına koyup yoksa, o sık sulama ihtiyacı var. Bu genç bitkilerin özellikle doğrudur. Buna ek olarak, onlar olumsuz hava koşullarından korunmalıdır. Ancak genel olarak, İbrahim zaten büyüyünce, oldukça soğuk dayanıklı hale gelir ve kolayca hatta ek kapaksız, kışı.

dikim diğer bitkiler yanında gerçekleştirilir ise, özel kaplarda muhafaza veya çit kullanarak büyümesini sınırlamak gerekir.

dekoratif amaçlı uygulama, kimin açıklaması konuştuğumuz İbrahim İlaç, düzenli kesilmelidir sürgünler. Ayrıca, bitkinin toksik özellikleri göz önüne alındığında, bunun çocuk ve hayvanların, yerin ulaşamayacağı büyüdü emin olmak gerekir. Tabii ki, hayvanlar zehir hissediyorum ve genellikle dokunma. Ancak, çim orada kaza alabilirsiniz. Özellikle bu tehlike atları ile ilgilidir.

Ama bu bitki zararlıları ve hastalıklarının korkmuyor.

üreme

Yukarıda işaret edildiği gibi, yeniden üretim süreci kesimler ve köklerden bölünme yoluyla meydana gelir. ve in vitro olarak, bir fide yetiştirilir.

Bunu yapmak için, tohum tahta kutu içinde ekilir. Daha Nisan ayında bunu yapmak için.

sürgünler daha sonra onu biraz kesilir ve zaman zemine nakledilen.

Ertesi yıl, İbrahim bölünme ve kesimler ile çarpın mümkün olacak.

Yetişkinlikte, bitki hızla nedeniyle uzun köklerine toprakları yayılıyor. Bu izlemek ve sürgünlerin alınması yoluyla büyümeyi kısıtlayan yakından takip edilmektedir.

sorun için iyi bir çözüm özel kaplarda dikim bitkilerin çoğalmasıdır.

Her iki şekilde de, bitki ile etkileşim, bu hatırladı ve onun zehirli özellikleri ve dikkat ve egzersiz yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.