OtomobilArabalar

Genel Ford GT araba aralığı

Ford sırası şirketi yarış arabalarının yüksek teknoloji serisini almaya karar verdiğinde Gt konveyör üzerine başlatılan son yüzyılın uzak 60'larda hala. Birkaç yıl sonra, bu modelin arabalar ünlü ve prestijli yarış yarışmalarda birden fazla ödül aldı çünkü o, oldukça mümkündür.

İlk GT otomobiller (o zaman yeterince güçlü) 4.7-litre motorlar ile donatılmış ve 1966 yılında yedi litrelik arabada (2 yıl serisinin lansmanı sonra) koydu "Canavar". 40 inç veya 1.2 metre - Firstborn Ford GT 40, otomobillerin yüksekliğini belirtilen bir rakam adını almıştır. Yakında (genellikle değişti mutasyona uğramış bazı üretimine başladı motor gücünü), ama aynı araba konsepti. yıllarda Ford Jeet sürücülerin büyük bir ordu topladı ve etkileyici dolaşımını satmıştır. Ama şirketin alanında başarı başarısız oldu. O üretimine ilişkin hazırlıkların edildi modelinin Ford şirketinin iç çatışmalar nedeniyle ve kitle halka gibi görünüyor olabilir GT 70,.

1994 yılında Ford Sonra bir yıl sonra çıktı tamamen yeni bir GT 90, geliştirmeye karar verildi GT 40. salım zamanının 30. yıldönümü kutluyordu. auto Özellikleri ve şimdi etkileyici olarak kabul. Yeni Jeet değersiz 3.1 saniye boyunca "yüz aldı" 6 litre 720 beygir gücünde motoru vardı. En yüksek hız 378 km / s idi. Ancak, ne yazık ki, arabanın tüm avantajlarını örtüşür bir dezavantajı vardır: GT 90 prototip kalan, pazar girmedi.

popülerlik zaten dinmeye başladığında 2002 yılında, otomobil görünüşe göre Orijinalden farklılık göstermemesine rağmen efsanevi GT 40. benziyordu yeni model, (sadece biraz daha uzun ve daha geniş oldu) Detroit Motor Show'da tanıtılan ve motor gücünün opsiyonel kümesi değiştirildi. burada GT 43 olarak adlandırılan bu model, seri olarak en popüler oldu. Üretim ve satış 2007 yılında tamamlanmıştır.

otomobillerin önceki seri paralel olarak Ford da daha ileri teknolojiye üretimine başladı makineleri Mustang Shelby GT adını kazanmıştır. Bununla birlikte, bu model kısa satılır - 1964, 1970, üretim süspanse edildi, bundan sonra. Ve yeni kuvvet ekibi ile Ford yeni nesil serbest bırakır Shelby Mustang 2006 yılında. Bugün araba 2 modellerinde sunulmuştur: Ford GT 500 ve 350. son hali şimdi daha detaylı olarak tarif 2013 yılında Shelby GT 500 oldu.

Şu anda, şirket gerçekten etkileyici otomobil üretmek başardı. 4 tekerlekli çelik at başlık altında 325 km / saat ile geliştirme yeteneğine sahip 5.8 litrelik 662 beygir gücünde motoru yerleştirilir. Aynı motor haklı olarak bugüne kadar Kuzey Amerika'da üretilen serinin en güçlü olarak kabul edilmektedir. selefi ile karşılaştırıldığında, önemli ölçüde bir altı vitesli manuel vites kutusu ile temsil edilen iletim, güçlendirilmiştir. şehir gezileri ve 9 l / karayolu üzerinde 100 km için 100 km'de 15 litre: bu sınıftaki bir araç için yakıt tüketimi çok memnun. iç aksesuarları, daha önce olduğu gibi, Amerikan çekiciliği ve savurganlığa vurgulayan hala yüksek. araba çıktıktan sonra o önemli miktarlarda satmak için izin sürücüler arasında korkunç popüler oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.