Ev ve AileÇocuklar

Özellikleri, norm ve sapmalar: Büyüme bebeklerde atlar

ilk on iki ay boyunca, ebeveynler bebeklerde büyüme sıçramaları gözlemleyebiliriz. Bunlar çocuk gelişiminin tamamen doğal aşaması vardır. Bu sadece fiziksel büyümedir. Ama aynı zamanda zihinsel gelişim. birbirlerine (fiziksel büyüme daha çok atlar) ile Ancak, her zaman uyuşmuyorsa. Bir kuluçka olur geliştirilmesi düzensizdir. Her nasılsa yanlışlıkla aniden dün yapmak mümkün olmamıştır yeni bir şey yapmaya başlar. Bir sonraki sıçrama - Böylece gelişiminde sonra hafif bir duraklama ve vardır.

o sadece yeni deneyimler, onun için duyguları uyum öğrenme, çünkü zor bir dönem - Ebeveynler her tür bir sıçramanın kırıntısı için hatırlamak önemlidir. Birçok çocuk başlarına gelen değişikliklerin biraz korkuyorlar. Yetişkinler de tatlı değil sahip olabilir. Onların chadushek, anneler ve babalar zamana ihtiyacı yatıştırmak için. Ebeveynler hayatlarının bu dönemde yürümeye başlayan yardım etmek zorundadırlar. Büyüme dalgalanmalar bir yaşın altındaki bebeklerde oluştuğunda, aniden yakın anneye tutulacak ihtiyacını artırmıştır.

yarış ne tür?

Yalnızca tüm çocuklar zor bir dönemden geçiyor. Bu 5, 8, 12, 19, 26, 27, 46, 55, 64 ve 75 hafta sonra ortaya çıkar. Onları yeterince zor olan genellikle kaprisli Çocuklar, ağlama, başa. Bebeklerde Her büyüme atağı, aşağıda listelendiği belirtileri, onunla büyüyen bir bağımsızlık tombul oğlan çocuğu getirir ve o şekilde buna alışması gerekir.

Ama böyle zor yaşam süreleri olarak aniden gelip gibidir. Bebek tamamen sadece hakim becerileri işgal çünkü Ebeveynler, nihayet, bir nefes alabilir. yaşamın ilk yılında, bu kırıntıları bir çok atlar çünkü Ama, sürece istediğiniz kadar sürmez.

yarışlarda Emzirme

büyüme yaşayan bebeklerde dalgalanmaları, anneler panik olmamalıdır. hayat kırıntısı ilk ayı üzerinde olmak genellikle annesinin meme çok daha uzun ve daha sık olduğunu emmek. Vücut aktif yürümeye başlayan büyüyor sağlamak için yeterli süt miktarını artırmak için iyidir.

Anne direnmek gerekir. Kadar çok ihtiyacı olarak bebeğinizi beslemek için daha iyidir. anne sütünde hayatın bu dönemde bebek Reddi brüt hata olur.

Herkes artık bir pipsqueak, aslında, o ihtiyaç içinde üretilen fazla süt, emzirir bilir. Sadece bir kaç günlük süt daha olacak ve böcekleri önceki gibi yiyeceklerdir.

Nelerdir büyüme oranı çocuklarda?

bir kez daha anne bebek böyle parametrelere bunları geliştirir nasıl görebilirsiniz, endişe etmeyin için:

  • bir küçük adam yaş 4-5 ay ulaştığında, ağırlık iki kez yükseltilmelidir;
  • ağırlık ilk yılı üç kez yükseltilmelidir;

  • Normal kilo alma ilk altı ayında her ay 800 gr olarak kabul edilir;
  • Ayda, normal kilo ikinci yarısında 400 g olarak kabul edilir

hala her 7 gün boyunca annenin bebeğin midesinde yaklaşık 2,5 cm büyür iken (bu 4 hamileliğin ay ila 6 arasında bir dönemdir). yaşamın ilk yılında, büyüme hızı bebeklerde büyüme atılımı bir metre yaklaşık dörtte birini ilk doğum gününe kadar hafifçe (azalır ve Takvim iki yıl için aşağıdaki rakamları :. sağlar - o zaman, üç bebek, sadece 10 cm büyür 8-12 cm ve norm - yaklaşık 4 santimetre her yıl büyümesinde bu ekleme.

Kurallar ihlalleri olası nedenleri

bir küçük adam anne sütü ise standart kural anne bebek yeterli süt aldığını emin olmalısınız ki ... Örneğin, raşitizm, anemi, merkezi sinir sistemi bozuklukları, endokrin sistem için, bebeğin gelişiminde bazı değişiklikler nedeniyle kırılabilir. Değilse, formülü ile takviyesi gerekebilir.

Bir yaşından küçük çocukların Göstergeler - boy, kilo, hacim ve göğüs baş çevresi çocuğun karta yazılır. Onlar doktor süresi olası bir sapmayı tespit sağlayacak göstergelerin norm ile-karşılaştırdık. nasıl bebek ağırlığı değişiklikleri ve büyümeyi (kişi mutlaka bunları dikkate olmalıdır) etkileyen birçok faktör vardır.

1. bebeğin seks. Kızlar genelde iyi olsun ve erkekler (yaklaşık yüksekliğinde iki santimetre ve ağırlığı yarım kilo) daha yavaş büyür.

2. Kalıtım (ebeveynler harika olsaydı, onların parametreleri ve bebeği tekrar şaşırtıcı değildir).

3. doğum kırıntısı de hesap boyu ve kilosu içine almak gereklidir.

4. bebeğin sağlığının durum - Zubikov, deneyimler, enfeksiyon diş çıkarma ...

5. besleme türü (şişe kazanımı ağırlığı daha hızlı).

iç organlardaki 6. Kalıtsal.

Bütün bunlar çocuğun sağlığının genel resim içinde dikkate alınmalıdır.

Doğru atlar tanıdınız

Yaşamın ilk ay zanchivaetsya zaman yürümeye başlayan ilk aşama başlar. Bu bir büyüme atağı (yenidoğanın vücut çok hızlı gelişiyor) ve onun duyuların atlama gibi. Şimdi pipsqueak kademeli bir şey onun etrafında değişti gerçeğine dikkat çekiyor, bir şey oluyor. Ama duyuları geliştirmiş olmasını yeni heyecanlar dair artan ve işleme kapasitesine anlamına gelmez. Ve sonuç beklendiği - çocuk oluyor korkuttu.

Onun içgüdüsü kullanarak, annesinden olan her şeyin koruma bulmaya çalışır ve o da henüz o ne yaptığını yapar olduğunu diyemedi tarihi: o bağırır.

Bu dönem bir küçük adam onun beşik yalnız, özellikle de çok daha kötü uyku gerçeği ile karakterizedir. Sessizce ve örneğin yalan olabilir bebeği ağlamadan, mide ebeveynlerin bazı bundan önce tanımadığı bile. Şimdi sıkıntı dan annenin meme teselli olarak giderek gereklidir. Yenidoğan Onların görünüm ve davranış o gerçekten ihtiyacı anlamak için anne ve büyük rahatlık verir.

Hangi anne, ne zaman bir sıçrama gelişme var mı?

En önemlisi - atlar korkmayın. Annemi akla gelen ilk şey, bu yürümeye başlayan yemek istediğini, ve o yemek için artan talebi karşılamak için yeterli süt yoktu. İkinci - kırıntıları ağrısı tummy söyledi. Sonra doktora alınır.

Ama bu dönemde, çocuk için en önemli şey - bir anne, her zaman yakın. Sadece onu sakinleştirmeye ve güven hissi vermek mümkün olacak. Bu nedenle, büyüme bebeklerde dalgalanmaları O bu sefer bebek için en önemli kişidir sadece idi, çünkü annesi korkutmak olmamalıdır.

Yardım Bu dönemde oldukça basittir:

  • mümkün olduğunca ellerinde çöp taşımak için: Annemin sesi, kokusu, ısı, bir yenidoğan tutma alışkanlığı - onun için hepsi çok önemli.
  • Anne sütü yeterli olmadığını düşünse bile emzirme durma.
  • Sakin yürümeye başlayan: sarılıyoruz, böylece bir taraftan yalan eşek üzerinde olması ve diğer dirsek çatalında esas alınacaktır başının üzerine annemin elini tutuyordu. Yani bebek kalp atışı anne duyabiliyorum. anne şarkı veya eşek üzerinde okşadı sallanan özellikle Çabucak, sakinleşti.

gelişme dalgalanmaları sırasında bebeği hissetmek

Yani, tüm yeni beceriler her bebeklerde bir büyüme atağı getiriyor anlıyoruz. Takvim ve genç ve tecrübesiz annelerin hangi yaşta çocuklarının birinci zor aşamasını düşecek biliyorum yardımcı olacak bu dönemde olup bitenlerin semptomlar. Sonuçta, çocuklar (küçük bazı değişikliklerle) aynı zamanda onlara geçiyor. Eğer bu sekiz aşamadan vurgulayabilirsiniz. Bunlar bebeğin doğumunun ilk on dört ay içinde görünür.

Önemli olan anneme dikkat - bu iştah bebeği arttırır. Onun davranış zorlu ve kaprisli olur. haftasında bebeklerde büyüme sıçramaları düşünün.

İlk kriz (Yukarıda bahsedildiği) 4 hafta civarında başlar. Çocuk çok hissetmeye öğrenir fakat henüz duygularını açıklayamaz.

İkinci atlama sekizinci haftanın başında meydana gelir. Çocuk gören, işiten, koklama, tat ayırt eder. Ve tüm bu yeniliği onu tekrar korkutuyor. Bundan önce olduğu gibi, bu anne için çok gereklidir.

Üçüncü atlama (12. hafta) - yumuşak geçişler. Şimdi pipsqueak vücudu ve çevresini kontrol etmeye öğrenir. O bir oyuncak alıp başka bir yere kayabilir, onların hareketlerini hissedebilirsiniz.

Dördüncü atlama (yaşamın ilk yılın 19 inci hafta) mümkün dünya çapında çocuk gerçekleştirilmesini mümkün kılmaktadır. Şimdi yürümeye başlayan o sadece bir favori oyuncak için kolu ulaşamaz, aynı zamanda tat, döndürdüm almak olduğunu bilir.

Beşinci atlama (26 hafta başından) kırıntısı etrafındaki nesnelerin ilişkisini anlamanızı sağlar. O, bu mesafenin fark eder. Bu dönemde çocuk annemin kollarında hem dinlenme ve bazı kitap veya oyuncağa geçiş yapabilirsiniz.

Altıncı atlama 37 haftasında meydana gelir. Bu kategorilerin dünya. çocuk her şeyi birbiriyle farklı olduğunu bilir. Bu konuşma yetenekleri kırıntıları hızlı gelişimini başlar.

Yedinci atlama 46 haftada bebek ile "yetişmeden". Bu, dünyanın dizileri. İlk kez Böcekler şey, tasarlanmış bir şey toplamak için başlar.

Sekizinci atlama (bazı çocuklar 51st üzerinde başlayabilir) 55 hafta meydana gelir. Bu, dünya programıdır. farkında zaten kıt kim ailesi, büyükanne, teyze ve birisi - (örneğin doktor ya da komşu,) bir yabancı. O ilk atlama kıyasla birkaç basit adımları gerçekleştirmek için yapabiliyor, çocuk neredeyse bağımsızdır. Ama yine de annemi gerekiyordu.

Jump veya çek?

Ne büyüme bebeklerde atlar ve şu anda anne nasıl davranacağını, zaten ele aldığımız vardır. Bazı önemli vurgular yapmaya devam etmektedir. süresi atlar biraz değişebilir. Her çocuk tektir ne olduğuna bağlıdır ve kendi tarzında gelişir. Kural olarak, her atlama iki veya üç gün sürer. Nadir durumlarda, bir hafta boyunca ertelendi. Bu nedenle, ebeveyn sabır çok yardımcı olacaktır.

Bu süreler aynı anda günün bütün kurulan rejimi, uyku ve yemek çizelgesi yok edebilir. Ama panik yapmayın. Mümkün olduğu kadar dikkatli Çocuğa bugünlerde vererek hayatta kalmak için kolay olmalıdır. Anne sakin, sabırlı ve çocuğunun ihtiyaçlarına tamamen odaklanmak için denemek gerekir.

fiziksel ve zihinsel gelişimini değişen Tamamen doğal bir süreç bebeklerde bir büyüme atağı düşünülmelidir. tablo genel bir fikir verebilir, ama biz onlar gibi gelişmenin özgünlükleri ve diğerleri (bu yukarıda da değinildiği) hakkında unutmamalıyız.

Ve bir başka önemli nokta: anne böyle bir kriz zamanı tanımak ve (hatta yürümeye başlayan sık sık ebeveynleri için bu tür testleri düzenlemek) izin verilir ne Test yürümeye başlayan sınırları ile karıştırmayın gerekir. Eğer kriz tarafından geliştirilen takvime göre bebek sadece o yeni bir kritik dönem hala hayatında geldi demektir sonraki atlama, gerçekleşmesi gereken yaşta olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.