FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Blagoveşensk - Amur bölgesinin başkentidir

İlk Rus, Müfreze öncü gelen Kazaklar olmuştur yerel karada çıktı Basil Poyarkova, 1644 yılında geldi. Amur sol kıyısında XVII yüzyılın ortalarında ilk kale kuruldu, fakat Çin hükümeti ile sorunlu Rus ilişkilerinin, bu kale yüzyılın sonunda terk edildi. Ust-Zeya askeri sonrası burada kuruldu olarak bugün olduğu gibi Amur bölgenin gelecekteki sermaye, 1856 yılında kurulduğu kabul. Aslında bu zamana kadar Amur sol bankanın kesin emperyal sahipliğini devlet ihtiyaç vardır olmasıdır. Rus şehirlerde ve kasabalarda tarihin bir dizi olağan - Blagoveşensk ortak alanlarda genişletilmesi döşediği bir sınır kalesi olarak başladı.

sınır karakol

XIX yüzyılın ikinci yarısında Blagoveşensk daha Uzakdoğu'da Rus medeniyet ve devlet temelini olarak güçlendirdi. Kurulduğu ilk yıllarda, Amur bölgenin gelecekteki sermaye nedeniyle hızla daimi ikamet için aileleri ile kalan yeni Kazak alaylarının gelmeden topraklarını genişletti. 1858 yılında, ilk Ortodoks kilisesi burada inşa edilmiş Annunciation. Bu arada, tapınak köyü başlığı sonradan kendi adını aldı. Aynı yıl, Rusya ve Çin arasındaki Aigun anlaşması sonucunda, Amur nehrinin tüm sol banka Rus tarafı için kabul edilmiştir ve köy Qing Hanedanı resmi tanıma aldı. Aralık 1858, eyalet harita anavatan çıktı ve Amur bölgesinde, Blagoveshchensk haritası ve idari merkezi haline geldi. Bir bölge oluşturma Alexander II'nin en yüksek fermanın yoluyla meydana geldi.

Amur bölgesi: sermaye

yüzyılın ikinci yarısında, şehir daha yoğun geliştirdi. Altmışlı yıllarda, şehrin refah ve durumuna önemli bir destek veriyor açık altın mevduat vardır. Nehir konumu giderek Blagoveşensk nakliye merkezinde önemli hale gelmektedir. Hızla tarım alanını geliştirmektedir. Bütün bunlar, tabii ki, kentsel altyapının geliştirilmesi ve yerel nüfusun büyüme üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Amur bölgesinin başkenti de büyük önem taşımaktadır ağır sanayi ülkenin. Yani, 1888 yılında orada ilk ironworks görünür ve kasaba döşeli demiryolu aracılığıyla XX yüzyılın başında. Tabii ki, Blagoveshchensk nüfusu daima Çinlilerin büyük bir bölümüne mevcuttur. Yeni bir yüzyılın Huzursuz başlangıcı ve Rusya'da ve Çin'de bu şehre ulusal çatışmaların bir dizi getirdi. Yani 1900 yılında sözde Boxer Rebellion Uzakdoğu'da askeri çatışmalarda Rus ve Çin yol açtı. Bu olayların sonucunda, ikincisi kısmen yıkıldı ve büyük ölçüde şehirden uzaklaştırdı.

Sovyet dönemi

İç Savaş sırasında, bir süredir Amur bölgesinin başkenti kendi yararını ayıklamak denemek için ve kendisine eski imparatorluğun topraklarını arrogate için, Japon birlikleri tarafından işgal edilmiştir. Ama 1920 yazında yerel partizanlar tarafından sürüldü. ile 1922 Blagoveşensk yana Çevre ülkelerle Sovyetler devletin parçası haline geldi. 1920-1930 yıllarında bir kez daha aktif olarak ağır ve hafif sanayi geliştirilmektedir. sınır kasabası özgünlüğü yerel ticaret damgasını vuran - şehir kaçak ana öğelerden biri haline geldi. Yerli sanayinin önemli bileşenlerinden biri, savaş ihtiyaçları için çalışan - Büyük Vatanseverlik Savaşı, Uzak Doğu sırasında. stratejik önemli işletmeler işgal edildi beri savaştan sonra, Blagoveşensk uzun, şehrin girişine kapalı kaldı. Yeni bir çağ 1980'lerin ortalarında yeniden yapılanma sadece geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.