FormasyonDiller

"Galoş" Take: anlamı ve kökeni bir örnek

insan hayatı uzun. Ve o sürekli komik ve trajik farklı durumlar içinde alır. Bugün ilk bahsedelim. Nasıl garip bir konumda buldu bir adamı teşhis etmek? Bir deyim var "galoş oturmak." Bu utanç verici durumun özelliklerine uygundur.

Kaluzh. Su birikintisi. Galoş. ayakkabı

altyazı soru IQ testi seviyesini hatırlatan olmasına rağmen, bu tür farklı kelimeleri, çok zor değil birleştiren anlamak için. Asıl - listedeki ilk kelimeyi deşifre.

Kaluzh - kelimeler "su birikintisi" bir diyalektik varyasyon. Ve bu fiil ile birçok ifadeler sebebiyet verdiğini "otur". Örneğin:

  • Bir su birikintisi otur.
  • galoş otur.
  • çamurlukla otur.

Set ifadeler, ifade bir öğenin nedeniyle paromicheskomu bozulmasını ortaya çıktı. Ayrıca, belki de, dil, evrenselliğe çabası, lehçenin kurtulunması ve ortak bir kelime veya kelime ile değiştirdi.

anlam

Ama ne olursa olsun deyim "gaffes" demedi hangi seçeneği, değeri değişmez. O (bir kural olarak, çünkü aptallık) komik ya da kendi özgür iradesiyle kendini bulduğu bir kişi utandırıcı yakalar.

Öğrenci yanlış şekilde kıvrılmış

Rus öğrenci - Aynı anda efsanevi ve gerçek bir karakterdir. Birçok komik hikayeler kahramanı. Yazma ve onun katılımıyla biz bir. Biz deyim göstermek gerekiyor "galoş oturmak."

sınav önceki gece. Öğrenci öğrenir. Sonra mahkemeye gelir. Elbette düşünmüyordum. Sonra o (edebi) bir söz yazarı nükleer fizik, karışık akademik binaları almaya geldi keşfeder. Doğal olarak ben galoş aldı.

Ahlaki: oldukça bir gecede tüm malzemeyi tıkınma daha dönem boyunca çalışma gereklidir.

Televizyon dergisi "karmakarışık" ve istikrarlı ifade

Herkes toplu taşıma çocuklar oldukça ikna edici yabancıları tasvir "karmakarışık" serbest bırakılması ile tanıdık. bunlardan biri daha organik rolleri görünmesini istiyor ve iletken bilgilendirir o Paris - İtalya'nın başkenti: Onları sadece bir ayrıntı getiriyor! Beyler bir minibüste ekilir. Diğeri "Her kültürlü insan bunu Paris'i bilmelidir. - İngiltere'nin başkenti" diyor Aslında her iki yanlış.

Otobüste değildi ve coğrafya öğretmeni önce onlara şöyle dedi olsaydı. "Evet, dostlar, bilgi hayal yalpalayarak ve sürdürülebilir ifadesini göstermek için çok uygun olması" pabuç oturup " Teklif yukarı düşünüyorum. "

Tipik kaybedenler olarak filmden Kötüler

savaşçıların çok izlemek edenler, bunlar tek önlem ile sanki kesilir ki, belki, belirtiyor. Hepimiz kinoklishe başa gidiş değildir, ancak birinin üzerinde durulacak: kötü adam her zaman ana kahraman tehdit ve sonra galoş oturur.

Örneğin, Jean-Claude Van Damme en ile epik hareket resim çekmek "Bloodsport." İçinde türün yasalarının kahraman ezeli rakibi ve yandaşı karşılamaktadır. Tabii ki, olayların koşuşturma içinde ölüme diğer rakibi yenerek ve kahramanı tehdit eder. Hain aşağıdaki söyler: "Sen - Bir sonraki." türün Fanlar filmlerde böyle iyi adam kötü kazanamaz. Ama bizim için önemli olan bir aksiyon filmin sonunda kötü adam bir su birikintisine oturdu ve merhamet Frank Dux istedi olmasıdır.

phraseology ile galoş ve besleme devresi içine giren nedenleri

Biz şive ilgilenen açıktır "galoş oturmak." Onunla Teklifler - o büyük soru! İfade doğru bir örnek vermek gerekirse, insanların galoş, galoş veya su birikintisi oturup eğilimi neden iyi bir anlayış gerekiyor.

  1. Kendine güven.
  2. Acele.
  3. Aptallık.

güven örneği. Halterci, güçlerini hesaba koymadan ben çok kilo emretti ve onu aldım değil. Tabii ki, o galoş oturdu. Onun harap kendine güven.

Futbol örnek. Yorumcu bağırır: "İşte Ivanov kaleci ile teke tek, o zaten topu, isabet ve isabetsizlik ... Vay İvanov çamurlukla oturdu görür gider !!!".

"Karmakarışık" kahramanları olan iki erkek, aptallığını ve kibir özetlenebilir. nedenlerinin bilinmesi ve ifade anlamını kavramaktan, herhangi bir teklif yapmak mümkündür. Okuyucular sadece istesin ve her şeyi elde edebilirsiniz.

galoş oturup değil, yapmanız gerekenler:

  1. Soberly güçlerini değerlendirmek. Ve kendilerini diğerlerinden daha akıllı düşünmüyoruz. overconfidence karşı bu ilaç.
  2. acele ve tüm dikkatle düşünmeyin. Yukarıdaki iki kurallara uyduğu sürece kalanı için olduğu gibi, Onun bu durumda insanın korkmayan aptal şeyleri unutabilirsiniz.

Ve yine, hayat boyu bütün rasyonel tuzağını kurmak bile, bir kayıp olmadan uzun bir yol olamaz. Neyse, adam, farkında olmadan, (ifade eş anlamlısı olarak kabul) tuzağa. Kayıp ve yaşam ruhu ayrılamaz düşer. İyi ya da kötü, ama biz bütün bu ev Ayakkabı ve varoluşsal anlamda değil biliyorum. Bu deneyim o Tempers bizim irade ruhu içinde daha güçlü biz yapan ve karakter yeniler. Yani, bir siyah gibi galoş / galoş / su birikintileri korkmamalı ve derin o ilk bakışta değildi. King Solomon evrensel bilgelik oldu: "Bu da geçecektir." Zaman su gibi akar, veya kum gider ama önemli olan o hem iyi hem kötü onunla almasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.