SağlıkTıp

Belirtileri ve ateroskleroz formları

Ateroskleroz - kronik bir hastalıktır, yavaş yavaş arterlerin lümeni daraltır gerçeğine götürür, onların işleyişini kesintiye. vücudun damar yetersiz kan akışı olduğunda, aynı zamanda etkin bir şekilde çalışması sona erer.

Hastalık nedeniyle arterlerin duvarlarında yanı sıra elyaf ve yara dokusu hücreleri üzerinde kolesterol birikmesine meydana geldiğine inanılmaktadır. Ancak, araştırma bilginin genişlemesi ile ve derinleşen bu teori ateroskleroz oluşumu tek doğru olamaz olduğu ortaya çıktı. Aslında, kolesterol böbreküstü bezleri, beyin adipoz bulunan insan dokusu. gövde, bu metabolik süreçlerin bağlıdır kalite biri farklı bir dönüşüm, uğrar. büyük ölçüde, damar duvarında kolesterol gınşıne (özellikle protein) için diğer maddeler ile böyle bir bileşik oluşabilecek bu dönüşümlerin bir sonucu olarak. Bu nedenle, onun konsantrasyonunu artırarak serum - istenmeyen kadar hız hastalığının gelişiminde, ancak ana birinin bir faktördür.

ateroskleroz ve arter duvarının doku hücrelerinin durum değişiklikleri daha da gelişimi yalan ana nedeni, biyokimyasal süreçlerin bir sapma içinde meydana gelebilmektedir.

Belirtileri ve ateroskleroz formları tüm vücut hastalığın yenilgisi neredeyse oluşmaz çünkü hangi organları, arter etkilenir bağlıdır. Temel olarak eğilimli bacak kan damarları, böbrekler ve beyin, koroner kalp damarları.

Belirtileri ve serebral arterlerin lezyonlarda ateroskleroz formları - her şeyden önce bir inme (akut dolaşım yetmezliği) 'dir. O genellikle aniden gelir. Ancak, hipertansiyon ve damar lezyonları habercileri var inme. Bunlar şunları içerebilir: kafamda baş ağrısı, baş dönmesi, kilo ve gürültüyü arttırır.

Kalp kasını besleyen koroner damarlarda bir lezyon olarak ateroskleroz ve türlerin tezahürleri - olduğunu koroner yetmezlik. Hastalık Bileşik vazospazmına. - Kalp krizi, anjina, koroner kalp hastalığı kalbe kan akımını rahatsız akut ve hronicheskuyu.Na toprak koroner yetmezlik, yeni, daha şiddetli belirtiler ve ateroskleroz formlarını gelişebilir: Koroner kalp hastalığı iki tipi vardır. Genellikle lümeni dar koroner arterlerin kalp ve kan veya kötü belli bir bölümünün kalp kasını gelir veya hiç almamış olmasına yol açar imha bölgesi, geminin başka tıkanıklığı katılır. Bu bir kan pıhtısı kan pıhtılaşma sürecinin değil, koroner arterlerin spazmı oynadığı son rol oluşumu olasılığını arttırır. angina ile vücuda kan arzının eksikliği bir süre farkedilmeden kalır ve kalp kasları özellikle akut ihtiyaç oksijen olduğunda fiziksel efor sırasında sadece oluşabilir.

Belirtileri ve bacak damarlarının yenilgisi ateroskleroz formları - tıkayıcı hastalığı, koroner arter olduğunu. Bunlar (hareketi sırasında ve egzersiz sırasında artırır) ağrı ile karakterize edilir ve alt ekstremitelerde zayıflığı, sural kaslarda bozukluk nöbetleri gait edilir.

Bir kişinin Vasküler sistem kademeli olarak ateroskleroz ve komplikasyonları tarafından kesilmiş, kendi kan tedariki, telafi edebilmektedir. Ama kendi kanalında böyle büyük yeniden yapılanma için ajansları (aşırı yüklemeden) işlevine onun için doğal gerçekleştirmek ve tamamen hareketsiz körelmiş değil gerektirir. hayat onun kompozisyon, kalori de sindirilmiş gıdanın miktarı değil, diyet dönemlerinde yumuşak gözlemliyoruz ama için de çok gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.