ÇirkinlikMobilya

Doğal ve yapay - rattan nedir?

Rahat ve özgün, ama çevre dostu bir iç kısmıdır - şehirlerin birçok sakinlerinin hayalidir. rattan yapılan mobilya ürünlerinin olağan parçaları seyreltmek için - Öyle karmaşa ve masraf olmadan bu etkiyi elde etmek için. Hasır raflar, sandalye sallanan, abajurlar, bu malzemeden yapılmış aynalar veya saksılar çerçeveleri herhangi bir odaya veya böyle bir koridor gibi diğer tesislerinde, dekor içinde çok parlak dokunuşlar getirecektir. Hasır rattan mobilya çok rahat ve çok yönlü bir kır evi, verandalı restoran veya kafe içine başarıyla uyacak ve hatta ofiste bir rekreasyon alanındadır.

rattan nedir

Rattan - aslında her zamanki palmiye ağacı bitki materyali,. Dışında ahşap bu tip en ünlü isimlerinden, sen karşılayabilir ve isimler eş vardır - "rattan" ve "Hint kamışı" Hepsi arada Güney Doğu Asya (Malezya) ve Endonezya'da ağırlıklı yetişen tropikal palmiye ağacı, temizlenmiş ve kurutulmuş sapları temsil .. o daha dayanıklı olduğu gibi, Endonezya Malezya hammadde, daha değerli.

açıklanan Uzunluk sapları ve yerliler onu takma verdi, böylece 300 metre elde etmek mümkün "kanlı ip."

Yapısal olarak rattan sapları üç katmandan oluşur:

  • bark;
  • gözenekli tabakası;
  • katı çekirdek.

kök kalınlığı ve gözenekliliği imal mobilya gücünü etkiler. Bu ilke, mobilya imalatında sınıfa bölüşülmesi esas farklılıklar kaynaklanmaktadır.

Üç toplam A, B ve C, bu mobilya maliyeti diğer iki önemli ölçüde daha düşük en kabul alt sınıf S ile. aynı nesne sınıfı mobilya A değeri ve C sınıfı tipik olarak 2-2.5 kat farklıdır.

Doğal rattan hazırlanması

Üretim gövdeleri, kabuğu soyulmuş cilalı ve çapı ve sınıf kereste göre düzenlenmiş ilk aşamasında. Ve ateş tedavisi ve buhara maruz ikinci kalibre rattan üzerinde, bundan sonra o kuru ve istenilen şekle korumak için şablonlar yerleştirildi. Bu teknoloji çok zor bunları yaparken, gücü en yüksek derece kaynaklanıyor verir. Bu ne rattan bu.

Tipik olarak, çapı daha kalın tüm açıları örgü için şeritler halinde rulman ve çeşitli mobilya masif parça ve en ince kesilmiş devam kaynaklanıyor, biter ya eklemler. rattan mobilya doğal kalın deriyi veya kabuğu Entwine.

Güzel ajur sadece dekoratif ürünü verir bölünmüş kök katı bir göbek elde edilen dokuma değil, aynı zamanda, yok sarkma göçmeye ve uzun yıllar formu korumadan sabit bir yük dayanma kabiliyeti.

rattan mobilya üretim süreci bitmiş ürünler vernikleme tamamladı.

Ne sentetik rattan nedir ve nasıl yapılır

mobilya ve doğal rattan yapılmış diğer tasarım nesneleri ve yapay meslektaşı ilginç makalelere ek olarak. olarak da adlandırılan teknolojik veya polirotangom son - özellikle dayanıklı, yüksek kalite ve en önemlisi, çevre dostu sentetik malzeme, ev ve yazlık ama bahçe ve sundurma, çardak ve manzara dayanıklı ve güzel mobilya sadece vermek için fırsat verecektir icadı.

Alman kimyager gibi erken geçen yüzyılın 90'lı tarafından icat Yenilikçi malzeme. Bu mobilya beri zaten tüm dünyada müşterileri arasında popüler hale gelir ve tasarımcılar arasında etti.

Yapay kamış yani, belli bir delik boyutu ile erimiş sentetik malzeme zorlayarak, ekstrüzyon ile elde edilmiştir. Elde edilen tehnorotang plastik bant veya kablosuna benzer ve aşağıdaki modifikasyonlar sahiptir:

  • taklit ağaç kabuğu ile kayış;
  • yuvarlak çubuk;
  • düz dokulu şerit.

Böyle bir boş uzunluğu mobilya üretiminde eklem olmayan sağlayan, isteğe bağlı olabilir. Bu özellik yapay rattan mobilya bunun en rahat yapılan yapar. Tehnorotangu ek kuvvet takviye ipek veya verir urganlar konuları. Bu tür malzemeler dünyadaki tasarımcıları çeken bir daire veya bir kır evi, herhangi içi için mobilya oluşturmanıza olanak veren çeşitli renklerde olabilir.

Suni rattan: artıları

Mobilya popülerliğinin zirvesinde artık yapay rattan yaptı. Ama daha iyidir ana soru - suni veya doğal varyantı - genellikle hasır mobilya satın ilk kez isteyenler kalır.

Ana artı yapay varyantlar - bitmiş mobilya fiyatı. Sadece herhangi bir ülkede nüfusun küçük bir yüzdesi fiyat etiketleri bakmadan iç seçim yapabiliyor ve yapay rattan, doğal muadili daha ucuzdur.

rattan Esneklik, mobilya imalatında çekiciliği belirleyen bunun için bir talep sağlar. Muhteşem numuneler mobilya tasarımı bu özelliğin sayesinde elde edilir hasır. Sentetik bir kamış doğal daha esnek bir şekilde yüksek seviyelere sahiptir. eklem olamaz sentetik Rattan bitmiş üründe keyfi uzunluk başlangıç malzemesinin gider yanında.

Suni rattan mobilya kendi özelliklerine göre üretim gücünü artırmak benzersiz teknolojilerini kullandığı için, doğal genellikle daha yüksek olduğunu ve bir kanepede, örneğin, daha fazla ağırlık ve oturmuş daha fazla sayıda dayanabilir olduğunu. Aynı zamanda bu tür mobilya devlet neredeyse değişmez.

aslında daha uzun nem ve sıcaklık, güneş ışığı veya yağış dalgalanmaları tahammül - Bir diğer önemli faktör yapay rattan mobilya o ülke evler, seralar ve bahçeleri süslemek için izin açık havada monte edilebilir olmasıdır. Böyle mobilya çok uzadığından ve tamamen bakım olmadan hala bırakmak tavsiye edilmez rağmen, doğal hasır mobilyalar lake olarak, bakımda olduğu gibi kaprisli değildir.

Doğal rattan Avantajları

İlk bakışta Doğal rattan mobilya yapay kaybeder ama tüm dünyanın Doğal olanın hala fanlar küçük olmaz. fonlar koymazsanız, o doğal malzemeler tercih vermek daha iyidir. Bu ekolojik temiz, güvenli ve kullanımı basit daha hoş.

Buna ek olarak, doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar metal yapılar olmadan yapılabilir - rattan mayo güvenle ağırlığa dayanmaları o kadar güçlüdür böyle bir kişinin ağırlığı olarak. Ve bitkinin benzersiz esneklik koltuklar için özellikle doğrudur, sentetik analogları yeniden oluşturulması olamaz. Rattan virajlı, insan vücudunun şeklini alarak en rahat uyum ve rahatlık sağlar.

Uygun olan rattan mobilya

Tüm neyi rattan ve ne gibi görünüyor ama birçok insanın kafasında sadece veranda hasır sandalye ile ilişkilidir düşünün. Ancak, hasır sadece mobilya olabilir.

Örgüler çiçekler için radyatör ve tencere üzerinde ekranda çok şık bakabilirsiniz. Hatta bir tasarım modeli oluşturmak değildir. Polirotang ev için değil, aynı zamanda kadın ve erkekler için sadece aksesuar imalatında kullanılan. Onlar mobilya, balkon ve loggias parçaları ile dekore edilmiştir, onun fantezi çit örgü.

En büyük ve en popüler grup - sokakta rattan hasır bahçe mobilyaları. Çok etkileyici ve saygın görünüşü. Suni rattan bunun herhangi bir ortamda yeri doldurulamaz ve eşsiz dışında şeyler yapma, metal, deri, tekstil, cam, seramik, taş ve ahşap ile birlikte, konut için iyidir - Ortaçağ'dan bu tür ayrıntılar yumuşamış olan modern veya klasik serin çatı katına.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.