Haber ve ToplumÇevre

Golyanovsky Pond: kentinde Tatiller

Moskova - inanılmaz büyük şehir, sağ gözümüzün önünde büyüyor. Geri altmışlı yıllarda, bugün Golyanovskogo germe gölet yerinde bataklığı durdu ve nehir Pine aktı ve yirmi yıl sonra bölgeyi ennobled, temizlenmiş ve gölet ve muhteşem peyzajlı parkı ile vatandaşlara yeni bir alan verdi. en, doğanın bu eşsiz köşesinde, bu nedenle gerekli büyük metropol bahsetmek kökeni ve özellikleri hakkında bilgi edinelim.

Biraz tarih

Aynı adı taşıyan Adını Golyanovsky gölet bunun üzerinde bulunduğu arazi nedeniyle oldu. Bugünkü Moskova'nın doğusundaki Golyanovo ilçe. Bunun ilk söz geriye on yedinci yüzyılın altmışlı kadar uzanıyor. Bu Pokrovsky, yaklaşık 500 kişidir sakinlerinin sayısı bir saray priselok köydü ve ülke çiftlik, elli biraz fazla vardı. Golyanovo sular uzun vodilas küçük balık, onun adını ve konumunu verdi çoprabalığı minnow var Üst Pines, tepenin üzerinde gergin. Burada, içinde nehir taşkın, insan dehasının iradesi havuza sonra dönüştürülür, geniş bataklığı duruyordu.

Golyanovo metropolitan alan bölge planlıyordu zaman, 1960 yılında oldu evleri ve altyapı inşaatına başladı. seksenlerin başında şehir yetkilileri bölge gerçekleştirildi donatmak için bir karar almıştır: nehir yatağı bir boru, tahliye bataklığa zincirlenmiş edildi ve onun yerine betonarme gölet kıyıları ile tasarlanmıştır. kapsamlı bir yeniden yapılanma 2011 yılında gerçekleştirilen sonra Ama etrafındaki bugün düzgün ve rahat bir görünüm Golyanovsky gölet ve park alanı kazandı.

bugün günlerden

Doğanın bu romantik köşe her onu ziyaret unutulmaz bir deneyim sunar: Central doğanın gizli güzelliklerini, su yüzeyi gölet ve fırsat kuşların yaşam Tansiyonu düşürmek yatıştırmaya ve güç vermek gözlemlemek. restore göletin dolgu, bisiklet yolu ile donatılmış rahat banklar ile kaldırım döşeme, kırık çocuk ve spor alanları, ile kaplı gölet etrafında pürüzsüz yollar: rekonstrüksiyon sonrası tüm kıyı bölgesi bir karşılama yeşil alan haline gelmiştir. gölet ve park alanı üzerinde sürekli bakım yapılır.

su çok yakın çeşitli kutlamalar düzenlenmiş ve yaratıcı grupların çok sayıda performansları yürütüldüğü üzerine aşamadır. kulüp "Pelikan", simüle üyelerini rakip gölet sularında uzaktan kumandalı tekneler.

rezervuarın özellikleri

orman bölgesinin başlangıç tahmin Moose Island eteklerinde Golyanovsky gölet. Su yüzeyi biraz fazla 8.5 hektar ve suyun toplam hacmi metreküp 160. binlerce hesaplanır. m. At Pond, bataklık sitesinde nehrin taşkın ovasında oluşan, ortalama derinliği 2 metreden daha azdır. "Bataklık kökenli" gölet alt çamurlu ve su bitki örtüsü ile kaplı ise, kendi iş çıkarmış, bu yüzden yüzmeye tavsiye edilmez. Ama Golyanovsky gölet - kent sakinlerinin beslemek için çok sevilmektedir ördekler, çeşitli için bir sığınak. ördeklerin sayıda küçük aile minnetle içecekler alarak, dünyada barış yapmak onun dokunma fetih, su yüzeyinde kesti.

gölete sık ziyaretçiler - balıkçılar. Geçmişte olan büyük yakalar hakkında değil, ama kulak, su naudit oturup güzellik ve huzurun tadını - Birçok kent sakinleri geçirmek için en iyi yolu.

Nerede Golyanovsky gölet

Gölet mülkiyeti ulusal süsleyen park "Elk Adası", zengin bir tarihe sahiptir. önemli devlet kararlar, doğanın güzelliğini tadını çok, bu yerin düşkün vahşi oyunun tam Ivan Grozni ve Alexei Mihayloviç Romanov: 15. yüzyılda bu yana orada kraliyet bayanlar avlıyorlardı. Onlar Rusya mum fabrikası inşa edilen ilk bu yerlerde de vardır.

Moose ada 1983 yılında milli park statüsü verilmiştir. 12 hektar üçüncü bölümü şehir içinde bulunduğu park alanı. Burada, karayolu Schelkovskogo yakınında şehrin doğu kesiminde gölet kendisi Golyanovo alandır. İki sokaklar - Ural ve Altay - Golyanovsky gölet kuşatır. Nasıl ulaşmak için? Çok basit. Sürücüler genellikle en yakın binanın resmi adrese yönlendirilen - sokak Altay, 4. Moskova her zaman açığız Tüm misafirlerimizin.

Golyanovsky gölet, metro "Shchelkovskaya"

Bu metro istasyonu - bir daha referans noktası gölet otobüs (№223, 257) ulaşılabilir hangi bir troleybüs №23 veya minibüs durağına (№23m, 171M, 236 milyon, 583) "Uralskaya sokak."

Biz Muscovites, sevimli boyutları ve sessiz en güzel tatil yerinde anlattı. Böyle bugün Golyanovsky gölet olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.