Haber ve ToplumÇevre

İnsan ve doğa arasındaki ilişkinin sorun: çevre argümanları

Modern dünyada giderek gündemde insan ve doğa arasındaki ilişkinin bir sorun vardır. Bu soruyu ortaya koyanların argümanları basittir - insanlık doğaya karşı olan tüketici tutumunu değiştirmezse, bir tür olarak insanın yaşam tehdit olabilir.

Biyosferde kişiyi koyun

moda ideoloji ve felsefelerin bir sayısız onun seçkin bir kişi ikna. cahil insanların hiçbir kanıtlanmış conjectures doğa adam tarafından bastırılmış gerektiğini kamuoyuna ikna etmeye. O bunun sadece bir parçası unutmadan, doğa üzerinde kendini koydu. Ama bu doğayı unutma erkeksiz mükemmel tamamlandı, ancak adam onsuz hayatını devam edebilmek değildir.

doğaya tüketici tutum sonucu hava kirliliği ve su depoları şimdiye kadar bilinmeyen bir seviyede olmuştur. Bütün türler Gezegenimizin yüzeyinden kayboluyor. Doğanın hassas dengesi kaçınılmaz olarak tüm ekosistem değişikliklere yol açacağı ihlal edilmektedir. Gün içinde bir çok karşılığında hiçbir şey veren gezegenin kaynaklarından uzak alamaz. Bütün insanlığın için doğa ile uyum sağlamak için, biyosferdeki onun yerini bulmak için önemliydi.

teknik ilerleme

Antik çağlarda sayıları önemli ölçüde daha az hazır bulundu çünkü insanlar, gezegenin ekosistemi için önemli değişiklikler gelemedi ve üretim teknolojisi, doğanın dengesini yok etmeye yetecek henüz geliştirilmemiştir. daha fazla ilerleme insan ve doğa arasındaki ilişkinin bir sorun olduğunda, daha geliyor. hiçbir şey bu kadar cömertçe doğal kaynakları yağmuruna aziz kar, vazgeçmek iktidardakiler ikna çünkü çevreciler argümanları maalesef, işlerin durumu üzerine hiçbir etkisi yoktur.

noosfer

Sonra sanayi devrimi, insanoğlunun gezegenin ekolojik dengesinde önemli değişiklikler yapmak için elinden bu yüzden yüksek üretim kapasitesine sahiptir. Yani insan ve doğa arasındaki ilişki ihlal edilmiştir. Onun faaliyeti aklında ya noosferin bir bölge oluşturarak, biyosferin bir parçası olmaktan o tür küresel bir ölçeğe ulaştı.

Birçok alanında önde Noosfer biyosfer bir devamıdır iddia ama asla olmadı. Modern bilgi birikimine rağmen toplumun akım yolu gezegenimizin yıkıma yol açtığı kesin olarak söylemek, zararlı doğa üzerindeki etkisi sadece büyümek, insan ve doğa arasındaki ilişkilerin sorundan şiddetlenir. argümanları para böyle durumlarda güçsüz.

enerji

teknolojileri ve enerji sektöründe oyunun gelişiminde çok önemli rolü. Bugün, ana enerji kaynakları kömür, olan doğal gaz ve petrol. Onlar yakıldığında bunun çökecek bildiğimiz gibi zararlı bileşikler çevreye ciddi hasara neden kurmalarına karşın modern dünyanın kullanılmadan edilir. insanların hayatta kalma havayı ve suyu kirletir enerji kaynaklarını kullanmak gerekir, ama aynı zamanda risk altında gelecek nesillerin varlığını koymak - Bu insan ve doğa arasındaki ilişkilerin başka bir sorun anlamına gelir. Nükleer enerji tüm problemleri, bu nedenle yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının geleceği çözemez.

Birçok ülke aktif olarak güneş ışığı, rüzgar ve sudan enerji teknolojilerini geliştiriyorlar. Fosil yakıtların Rezervler bu yüzyılın ortasında sona yüzden yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş hayati önem taşımaktadır. Şu anda, verimliliği güneş panelleri ve rüzgar türbinleri enerji toplumun devasa ihtiyaçlarını sağlamak için çok küçük. Biz sadece bilimin ışığı böyle üzücü durumu değiştirmek için mümkün olacağını ümit edebiliriz.

Ekoloji ve felsefe

Filozoflar hep insan ve bu dünyada görevinden düşünmek sevmişimdir. yerin ne tür Biyosferde insanlara verilir? Önce ne olduğunu anlamamız gerekir.

Biyosfer - gezegenimizdeki tüm yaşamın bir koleksiyon, artı çevre hayatımızın tüm bu çeşitlilik. Yani felsefesi etrafındaki dünya ile doğru insan etkileşimi hakkında görüş doğrultusunda oluşturuldu. Bu bilim biyosferin gelişimi bir faktör olarak insan ve doğa ilişkisini dikkate almak yardımcı olur.

doğaya karşı Ahlaksız tutum kaçınılmaz toplumda bir düşüşe yol açacaktır bizim küçük kardeşlerimizin hayatın değerini göz ardı. Birçok bilim adamı doğa ile insanın ilişki sorununun üzerindeki odağını bilenmiş. şirket aksi Dünya'nın biyosfer yok edilecek, doğal, doğal kanunlarda geliştirmelidir - onlar verdi Argümanlar basitti.

doğa ve insan arasındaki çelişkiler

Bugüne kadar, insan faaliyeti bir gezegen ölçeği ulaşmıştır. İnsanlar ısrarla safça inanarak, onlar entegre sisteme ihtiyacımız bölümünü etkileyen bozulmamış doğanın geri kalanı. Fakat bu mekanizmalar çok yakından ilişkilidir. Sistemin bir elementin Başarısızlık kaçınılmaz diğer bileşenler değişiklikleri gerektirecektir. Burada ve insan ile doğa arasındaki ilişkinin bir sorun vardır. bilim dünyasının bilinçli kısmının Argümanlar alay boğulma ve yozlaşmış meslektaşları sitem edilir. Fosil yakıtların çıkarma kontrol böyle sınırsız güce sahip insanlar, onlar yakında kurulu düzeni değiştirmeye izin verecektir neyi gezegeni, yok edecektir.

Ne doğanın kurtuluşu için neler yapılabilir? Bir kişinin herhangi bir değişiklik olamayacağını görünüyor, ama değil. Değişiklikler kendinle başlamak gerekir, bunu kirletmeye değil, ve yok etmek için değil, bilinçli doğaya ilişkilendirmek deneyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.