SağlıkTıp

Frengi ve olası uygulamalarda için tahlil

Uzun bir kişinin herhangi bir hastalığı teşhis erken, o kadar kolay bazen hatta yaşamla ilgili olmasına rağmen, ondan kurtulmak vardır ve komplikasyon almamayı daha olası almak olduğunu bilinmektedir.

Frengi - genellikle fark edilmeden giderse o hastalıklardan biri. Bir kişi kendisine varlığında öyle tehlikeli bir hastalık habersiz olabilir. Frengi (RW) için test hastalığın varlığını teşhis etmek mümkün olduğunca çabuk yardımcı olur. Frengi - kronik bir hastalık anlamına gelir eski adı üzerinde frengi. Hastalık bu pallidum bakteri veya neden Treponema pallidum, 20. yüzyılın başlarında bilim adamları tarafından açıldı. Bu bakteri, bir spiral şeklinde ve uzunluğu 1 mikron beş ila yirmi dört verilirse sahiptir. Kötü denilmesi spirochete soluk kırar ışık ve pek maruz boyalar anilin. Bu organizma , düşük sıcaklık tercih yaklaşık dört gün boyunca ortamda hayatta kalabilir. Bu bağlamda, frengi yerli yolu olasılığı vardır.

Frengi plasenta yoluyla anneden doğumdan önce bebeğe bulaşabilir. Bu annesinin hastalığının ilk üç yıl içinde gerçekleşebilir.

Farklı hastalık belirtileri ve sonuçlarından hastalığın bazı dönemler vardır. frengi erken tanı ve tedaviye başlamak, aşağıdaki adımlar gerçekleşmeyebilir.

Dönemleri frengi tabii:

Kuluçka - enfeksiyondan sonra 20-40 gün sürer;

Primer - görünüş ile başlar , çıbanı ilk genel kızarıklık uçları (yaklaşık yedi hafta) ve ikincil süresi başlar beri. üçüncül sifiloidy (tüberkülleri, frengi kabarcığı) kalmayıncaya kadar bu dört yıla kadar sürer. tertier dönem kemik yumuşaması gibi hoş olmayan semptomlar, çeşitli ile karakterize edilir. Bu ölümden kadar sürer.

frengi için bir kan testi ne olursa olsun belirtilerin, hastalığın erken teşhisinde yardımcı olur. lenf düğümlerine gelen çalışma take doku ülseri sıvısı ve lenf için hastalığın daha sonraki aşamalarda. frengi aç karnına sabah almak için kan analizi. Bu analiz içinde gerçeğine dayanır serumu frengi hastalarda patojene karşı antikorlara sahiptir. Bir kişinin sağlıklı olursa, vücutta mevcut değildir. Negatif reaksiyon işlemi hemoliz varlığını (kırmızı kan hücrelerinin yok edilmesi) 'dir. Hemoliz olmaması hastalığın süresine bağlı olarak reaksiyon derecesinin değerlendirilmesi için yol açar (şiddetine bağlı olarak, bir ila üç artılar ile işaretli).
sifiliz Tahlili hep ikincil dönemde pozitiftir. Bu vakalarda, vücut farklı bir davranış sahip olabilir: frengi analiz için 7-8 hafta bir pozitif yanıt veren hastaların sadece dörtte hastalığın 5 ya da 6 hafta için negatif bir tepki gösterebilir hastalık analizinin ilk iki buçuk hafta 70 pozitif bir sonuç göstermektedir hastaların% 80. Toplandı ve sağlıklı insanların% 3-5'inde sifiliz yanlış pozitif testi.

Genellikle kütle denetimlerin reaksiyonun bir seçim kullanılarak sifiliz testi gerçekleştirilmiştir - cam damla kan, (aktif ve inaktif), kan serumu, ve plazma damlatılır ve kardiolipidny antijeni ilave üzerinde. Sağlıklı insanlarda, reaksiyon negatiftir. sifiliz testi pozitif testler, biz kesin tanıyı sağlayan, vücudun bir soruşturma yürütmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.