TeknolojininElektronik

Canon IXUS 155 fotoğraf makinesi: kullanıcıları ve temel özelliklerinden yorum

IXUS marka 155-I modeli az 100 £ maliyeti olduğunu şaşırtıcı nedenle, şık, üst seviye Canon fotoğraf makineleri ile eş anlamlıdır. Siyah, pembe, mavi ve gümüş renklerde ince, şık metal gövde mevcut - Ama bir cetvel olağan tüm özelliklerini korudu.

Temel Özellikler

zaman santimetre odak uzaklığı ve görüntü işlemcisi DIGIC 4+ makro ile 20 megapiksel sensör indirim 10x optik zum ile birlikte. 2,7 inç ekran 230 000 piksel çözünürlüğe sahiptir. Kablosuz veya HDMI çıkışı yok. USB kablosu dahil değildir. Neyse ki, kamera kablosu bulmak kolay olacağı için bir konektör Mini USB, ile donatılmıştır. Kamera başka bir model hattı gibi görünse de, IXUS 155 kesinlikle bazı ekstra özellikler ve yeni işlevlere sahiptir. İşte birkaç örnek verilmiştir. selefi IXUS 150 ile karşılaştırıldığında, zum daha geniş bir açı ile başlar. daha öncekinden daha onun 4 MP'de - Buna ek olarak, görüntü sensörü yeniden tasarlandı.

Performans Canon IXUS 155 sahipleri yorumlar düşük denir - çekimler arasındaki gecikme 1.7 saniye ve 8.3 saniye artar flaş kullanıyor. Otomatik odaklama normalden daha yavaştır: o nesneyi kilitlemek için en az yarım saniye sürer. 0,7 K / s'lik bir oranda üretilir Burst. Bu yalnızca bir normal modda ardışık karelerin yakalama biraz daha hızlıdır.

Ergonomi - Başka ilginç özelliği Canon IXUS 155. Kullanıcı kameranın olası düşüş hakkında endişe etmeden, güvenli tutmak için izin verir kamera, özellikle formunu not edin.

kontroller

Kameranın arka panel gezinme panelinin etrafında düğmelerin Canon standart düzeni için oldukça tipiktir - onlar bir dama tahtası deseni yerleştirilir. Tuşlar makro ve kamera arkasındaki eskiden pozlama telafisi, fonksiyon menüsüne transfer Otomatik / Canlı düğmeleri ve işlevleri tarafından değiştirilmiştir. Üretici sürekli gezinme çubuğunda kullanılabilirliğini artıracak değişiklikler yapıyor ve aynı Belki de en sık menü fonksiyonları nedeniyle IXUS 155. itibaren beklenebilir.

Otomatik mod flaş bastırmak ve sürekli çekim korumak için olanak sağlar. Canlı görüntü tersi ısınması sağlandı ve ışığa karşı koyu parlak nötr ve serin değiştirilebilir. Her zamanki ISO ayarları, beyaz dengesi ve pozlama telafisi seçenekleri ile bir programlama modu da vardır. Bunlar Func Set yoluyla hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

diğer düğmelerin bir çift daha sıradışı. Pres Eco pil gücü monitörü 10 saniye sonra kapanır kurtarmak için hangi ekonomik moda geçer. Aksi takdirde, görüntü bir dakika sonra söner. Bu yararlı bir özellik Canon Digital IXUS 155 olmasına rağmen, sahiplerinin görüşlerini tek bir kontrol altında serbest bırakmak için ihtiyaç emin olmadıklarını söylüyor. Bir soru işareti etiketli başka düğme, çeşitli ipuçları ve ekran istemlerini verir. Canon IXUS 155 Gümüş kontrolleri ile çalışmanın tek temelleri - ayrıntılar olmadan. Kullanıcı yorumları yardım düğmesi için çağrı kontrol panelindeki yerleştirin ve menü açmak, en sahipleri olarak bu geçerli değildir gerektiğini söylüyorlar.

görüntü kalitesi

Genelde, kamera Canon IXUS 155 yorum övgü. Belirli bir hassasiyetle olan ISO 100, gürültü kontrolü, yüksek görüntü kalitesi sayesinde neredeyse hiç yok ve koyu alanlar net keskin kenarlı ayrıntı değişik paylar - Kamera sorumluluklarını iyi baş edebiliyor. Küçük rahatsızlıklar ISO 200 geçiş sırasında oluşmaya başlar ve daha - ISO 400, ama bütün görüntü üzerinde yüksek kaliteli olarak kabul edilebilir. 100% -s artış resme bakarsak Ancak bu, doğrudur. o azaltılırsa, büyük fark fark edilemeyebilir. maksimum ve minimum yakınlaştırma ile çekilen fotoğraflar, niteliksel olarak farklı değildir - çekim bakılmaksızın odak uzunluğu, mükemmel olun. Bu durumda mercek çalışmaları hakkında Endişe değmez.

Video kaydı 720p mevcuttur, ancak kalite rakiplerine gerisinde.

Özel modları

Gece modu belki bir dijital fotoğraf makinesi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli yönüdür. Diğer markaların geleneksel kameraların aksine, IXUS 155 15 saniye için deklanşör hızı ve esnek kurulum ISO harika bir gece çekim sağlar en iyi kompakt modellerden biridir.

Canon IXUS 155 kullanıcılarının değerlendirme en popüler özelliği makro modu adı. Kamera, yani bir santimetre odak uzaklığı yakalama yeteneğine sahiptir. E. mercek 1 cm'ye eşit özneden asgari mesafe, ayarlanabilir. sahipleri modeli gayet iyi onunla baş edebiliyor onaylamak için bu fırsatı test etti.

hüküm

Canon IXUS 155 kullanıcıların yorumları yüksek görüntü kalitesi ve basit özelliklere sahip basit bir kompakt fotoğraf makinesi satın isteyenler onların ihtiyaçlarını karşılamak için önerilir. Sadece SLR fotoğraf makineleri iyi resimler alabilir kanının aksine, IXUS 155 kesinlikle onun yanılma payı kanıtlıyor bu kompakt kameralardan biridir. kolay 20 megapiksel, 10x optik zoom, 100'den az pound için satın alınabilir durumda ve makro modu ve gece çekim tasarımını kullanmak çünkü ek olarak, bir pazarlık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.