FormasyonÖykü

Fosh Ferdinand: büyük kumandanın bir biyografi

Fosh Ferdinand en ünlü Fransız generali arasında yer alıyor. İki savaşlarda yer almıştır. Ferdinand imparatorluğu çöktü civarında, devrim gerçekleşti, milyonlar öldü. savaş alanında başarıya ek olarak, Marshall askeri işlerinin gelişmesine büyük katkı yaptı. Çalışmaları halen dünyada incelenir.

Fosh Ferdinand: Kısa biyografi

Ferdinand Tarbes Ekim 1851 yılında ikinci doğdu. Ailesi çok zengin yetkililer ve şehir hayatında önemli bir rol oynamıştır. Bu nedenle, Foch o zaman, eğitim standartlarına göre iyiydi. O okula gitti ve onun tamamlanmasından sonra, Saint-Etienne Cizvit koleji girdi.

1869 yılında, ülkedeki ordu reformunu başlar. Hükümet ve imparator Prusya'ya Fransa'da üzerinde asılı tehlikeyi anlamak ve çabuk olası bir savaş için hazırlamak deneyin. kotoromi piyade alayı 1870 dan içine Fosh Ferdinand hazırladı.

Fransa-Prusya Savaşı (1870-1871 biennium).

Prusya önceden savaşa hazırlanıyor ve adım adım düşünmek edildi. Fransız İmparatoru yeterince durumu değerlendirmek mümkün değildi ve o Bismarck'ın tarafından düzenlenmiş bir tuzağa düştü. Alman ordusu , Temmuz ayında bir saldırı başlattı. Fransız ordusu aslında, gafil yakalandı, düzgün hazırlamak için zaman ve olamasa da Prusya ve onun müttefik Alman devletlerinin Orduları, iyi hazırlanmış ve modern silahlarla donatılmış idi.

Alman birliklerinin sonbaharında Paris kuşatılmış. Fosh Ferdinand ön saflarda savaştı. kuvvetlerin dengesi yaklaşık olarak aynıydı ama Fransız ordusu ağırlıklı rezerv asker ve savaşçı aceleyle işe milisleri oluşuyordu. Bu nedenle, düzenli Alman ordusunun üstünlüğü açıktı. 1871 yılında Napolyon Fransa Prusya büyük tazminat ödemek zorunda kalmıştı hangi utanç verici bir kapitülasyon imzaladı.

bilimsel etkinlikler

Savaştan sonra Fosh Ferdinand babasının ayak izlerini takip etmek ve onun askeri kariyerini devam karar verir. Yirmi yaşındayken, o Higher Politeknik Okulu girer. Ama, Ferdinand bunu tamamlayamadı. 1873 yılında Fransız Cumhuriyeti'nin ordu personelinin akut sıkıntısı yaşanıyor. Bu nedenle, hatta daha yüksek tamamlamadan Politeknik Okulu, Foch topçu teğmen unvanını aldı. 24 topçu alayında hizmet taşımaktadır.

Dört yıl sonra, Genelkurmay Akademisi'nden mezun oldu. Bilimsel çalışmayı başlatır. strateji ve savaş taktiklerini inceler. 1895 yılında profesör oldu ve o hangi bir zaman önce, akademide öğretmeye başladı ve o bitirdi. Ferdinand için özellikle ilgi çekici Napolyon Bonapart'ın stratejisinin çalışmadır.

savaş taktikleri, o savaşın modern yöntemlerin görünümünde artıracaktır. Onun katıldığı Fransa-Prusya Savaşı belirleyici savaşı, sökmeye detaylara devam ediyor. 1908 yılında Genelkurmay Akademisi başkanı oldu.

Foch askeri tarih ve taktik alanında araştırma çalışması yapan. Rus İmparatorluğu'na gönderilen onun yüksek ofis, aldıktan sonra iki yıl manevralar yer almak.

1912 yılında Sekizinci Kolordu Komutanı Fosh Ferdinand oldu. Onun ortakları Mareşal hatıraları o yeni bir konuma gelen çok sinirli olduğunu bilgileri içerir. Ancak bir yıl sonra o emanet fazla muharebe hazır bağlantı - Yirminci Kolordu.

Birinci Dünya

Büyük Savaş Ferdinand Foch Nancy buluştu. Askerleri neredeyse ilk günden çatışmada yerini aldı. Alman İmparatorluğu'nun ilk darbe Belçika topraklarında düştü. Başlangıçta ülke tarafsızlığını ilan etmesine karşın Fransız Belçika'ya aracılığıyla istilayı başlayacak varsayılmıştır. Ferdinand Foch defalarca Fransız-Belçika sınırına zayıflığı işaret etti.

Ve vurmaktır Alman ordusunu. birkaç gün içinde Polutoramillionnom grubu, Belçika'nın nöbet ve Fransa sınırına taşındı. Liege kahramanca savunması için Değilse, Müttefik orduları sadece doğu sınırına taşınmaya zaman olmazdı. Ferdinand Foch, Yirminci Kolordu komutanı. Savaştan hemen sonra askerleri Lorraine'i işgal etti. Bu alan Fransa-Prusya Savaşı sonucunda Fransa'dan götürüldü. Ve en azından kısmi bir nöbet, Genelkurmay göre, asker moral oldu. Ve ilk her şey oldukça olumlu oldu. Ancak, Eylül ayının ortasında, Almanlar karşı saldırıya geçerek geri sınırına Fransızca sürdü.

devlet ordusu

Daha Fransa'da savaşın arifesinde ordunun radikal reform daha destekçileri aralarında Fosh Ferdinand idi vardır. gazetelerin ön sayfalarında yayınlanan Profesör tırnak. Ancak Muhafazakarlar geleneği değiştirmek istemedim. Alman ordusu tamamen tekrar devreye girer ve stratejik kararlar yeni silahların yeteneklerine bina, yapılmıştır.

Fransa da topçu gücünü hafife devam etti. Forts eskimiş ve generaller kendi bölümünde gerçekleştirilen her zamanki biçimini değiştirmek istemedim. En söylüyorum nokta eski formun kullanılmasıdır. Alman İmparatorluğu Fransız ordusunun formu kırmızı pantolon ve mavi üniforma dahil ederken ve Avusturya-Macaristan, göze çarpmayan bir gri veya kahverengi üniforma gitti. mücadele ilk günlerinde, memurlarının parlak kostümleri ışık olma hedefleri olan, beyaz eldiven ve elbise üniforma giyen, savaşa gitti. Bu nedenle, genel ordusunun acilen reform aldı.

ordu reform

bütün bölgelerinde asker, Fransız mühendis umutsuzca modern silahlar sayısını artırmak için çalıştıklarını aceleyle "kılık" idi. Marne savaşı - Eylül ayının başında, savaşın ilk yılın büyük savaşlarından birini başladı.

Fransız Fosh Ferdinand komutasındaki Saldırı grubudur. bu olayların hatırlama bozukluğu ve kargaşa kalabalık atmosfer Mareşal hangi asker kaldı. Nedeniyle birçok askerin ulaşım araçlarının eksikliği üzerinde savaş taksi getirdi. Ama bu savaş Almanların ilerlemesini durdurmak ve sadece dört yıl içinde tamamlanacak pozisyonel savaş, yorucu başlatmak için izin verilir.

Savaşın Sonu

1918 baharında, Mareşal Ferdinand Foch Fransa'nın Silahlı Kuvvetler başkanı oldu. Bu Birinci Dünya Savaşı sona erdi Compiegne ateşkes imzaladı kim olduğunu. Bu trenin Kasım kişisel arabanın onbirinci gününde meydana geldi.

Savaştan sonra askeri taktik ve strateji geliştirilmesi yapan. Sovyet Rusya topraklarına müdahale etmek Hazırlanan.

Paris'te Mart 1929 Yirminci gün Fosh Ferdinand öldü. Anıt komutanı Paris'in Invalides yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.