MaliMuhasebe

Finansal sermaye - bu nedir?

Başkentin ekonomide fiziksel veya tüzel kişinin mülkiyet, (bazen emtia) parasal terimlerle ifade denir. Bu özelliğin Kullanımları birkaç şunlardır:

  • kişisel amaçlar içinde.
  • (Antikalar ya lüks nesnelerin edinimi) korumak için.
  • çarpın.

terimin gelişimi

Finansal (nakit) sermaye finansal oluşan ekonomik yaşamın, bir kaynaktır (parasal araçların ve nakit ve nakit olmayan varlıkların) ve fiziksel sermaye (ekonomik faaliyetlerin her türlü yatırım kaynaklar). Ekonomistler farklı şekillerde "sermaye" kavramını yorumlamak.

Ekonomistler farklı şekillerde "sermaye" kavramını yorumlamak. Birçoğu bu kavram sadece 'para' çok daha geniştir inanıyoruz. Örneğin, Smith para ve şeylerin belli bir stok olarak sermaye karakterize etmektedir. Ricardo devam ediyor. O üretimi için malzeme rezerv fonları gibi sermaye yorumlar. Aynı zamanda o sermaye maliyetini arttırarak son derece zor olabilir inanmaktadır. Fisher Sermaye ekonomisti kar oluşturan hizmetlerin yaratılması olarak yorumlar.

Sonuç olarak, mali sermayenin yapısı - zenginlik belirli bir miktar olduğunu üretilen malların miktarını artırmak için kullanılır, zihinsel gerçek ve mali yetenekleri, dile getirdi.

teoriyi muhasebe Sermaye, kuruluş veya şirketin varlıklara yatırılan tüm parayı tanıdı.

ekonomik açıdan modern teorisinde mali sermaye geçerli bölünür, çok zeki ve gerçek ve para (mali) şeklinde ifade edilen, nakit ve gayri nakdi varlıklar ve menkul ifade etti.

Modern ekonomistler sermaye başka formda ısrar - insan. O dolayı sağlık ve işletmenin işgücü kaynaklarının oluşturan çalışanların eğitimine katkısı gelişir.

temel konsept

Finansal sermaye - nakit ve gayri nakit işletmelerin ticari yatırım anlamına gelmektedir. Üretim materyali başkentinde sadece talep görmektedir. Özellikle durumunda geçici olarak üretimde kullanılan nakit ve gayri nakit araçlardır. Onlar sermaye malları üretmek için gereklidir.

Ev veya kuruluş bazı fonlar kaydetmek, cari ihtiyaçları için çıkan gelirin tam olarak yapmıyor. Bunlar ekonomi veya sermaye malları satın almak için bunları kullanmak diğer kuruluşlarda mali piyasalar gelmez. Böylece orada yatırım. tutmak için sağlam sermaye kullandı şirket, kredilerin faiz ödemek. Bu yüzde mali sermayenin fiyatıdır.

Ekonomide, finansal piyasalar tam rekabet olduğuna inanılmaktadır. Bu yatırım alan hiçbir koruyucular veya şirket, yatırım tasarruf veya talepteki değişimlerin miktarı değiştirilerek faiz oranını etkileme yeteneğine sahip olmadığı anlamına gelir. Böylece, faiz izostatik piyasa kuru adil rekabet ve yatırımcılar ve koruyucular-firmaların sırasında gelişir.

Mali sermayenin talebi - bu yatırımın faiz ödemesi bağlıdır. ücret yatırımı artırmak hacmi düşüktür. firmalar-tasarruf sahiplerinden teklif sayısı da faiz ödemesi bağlıdır: tasarrufların yüksek, öyle büyük bir miktar.

Mali sermayenin İçeriği

Finansal sermaye finansal araçların ve nakit ve gayri nakit para kabul edilmektedir. Bu durumda, tam tanınan mali sermayenin bir kategori olarak değerli belgeler. Nakit ve nakit dışı araçlar tamamen gibi kabul edilemez. (Bu alış ve satış işlemlerini yürütmek olduğu gibi) bankalar ile cari hesaplarda fon çeşitli şirketler ve firmaların bilet ofislerinde ülkenin vatandaşlarının ellerinde para arzını, yanı sıra önemli bir rol düşünmüyoruz sermaye finanse etmek. Sadece taksit veya peşin dahil bu fonların, bir kısmı kategorisi altında düşebilir "kuruluşların mali sermaye." Ayrıca mali sermayenin hisse olabilen bir emeklilik veya sigorta tasarruf olarak kullanılan kuruluşların fon, bu kısmı.

diyagram mali sermayenin bir örnek diyagramıdır.

ekonomik koşullar

Ekonomik ciro ihtiyacı tetiklediği "mali sermaye" nin ekonomik kategorisinde oluşumu. ekonomide dolaşım modeli dikkate alındığında, ekonomik kaynaklar ve cari harcama maliyetlerini ödemek için organizasyon olduğunu görebilirsiniz bankalar ve nakit ve bazı cari hesaplar kendi varlıklarının payı tutmak - parasal araçlara ve mevduat bankalar gelecekteki harcamaları için. Hane da tasarruf birikir ve vergiler dahil ödemeler, çeşitli yürütmek. Bu amaçlar için, onlar bankalarda açık hesaplar da ve mevduat menkul kıymetlerdir. Devlet, ekonomik yaşamın temsilcisi olarak, hizmetler, sübvansiyonlar ve mallar için ödeme, ulusal havale gerçekleştirilen ve menkul yazdırır yapar. geçici olarak işgal edilmemiş aktif maddelerin bazıları tutarken ekonomik döngünün katılan fonlar, sigorta ve emeklilik, sosyal ve ekonomik faaliyetler esnasında ortaya çıkan riskleri azaltacak.

geçerli gerçekler

Mali sermayenin Bugünün ekonomik devresinde - bu gerçek başkentidir. Bu menkul ve para arzı somut işletme sermayesi ve sabit varlıklara taşınıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Burada değil tüm mali sermaye gerçek akar dikkat edilmelidir. Örneğin, para aktif ajanların ülkenin bazı hane evde tuttu. ekonomi sektöründe Ciro, gerçek sermayenin payı mali sermayenin içine tekrar çevirir. Bunun nedeni bir banka hesabına düşmek sermaye nedeniyle Amortismanların azalmaya, örneğin oluşabilir. Ayrıca, finansal sermaye sabit mali enjeksiyonları (menkul değerler satın aynı) ile tamamlanmaktadır. Bu mali sermaye gerçek para ile paralel çalışıyor anlamına gelir.

mali kaynakların Formu

Yukarıdan anlaşılacağı gibi, mali sermaye - Arkaya ve bazı gelir getiren organizasyon, mali kaynakların oranıdır. Yani kar elde etme amacı ile ve (veya) yatırılan kaynaklara ileri düzeydedir vardır. işletmenin mali sermaye - bu oluşturmak ve organizasyon geliştirmek için hangi temelidir. Bu soyut ve somut varlıkların ve yatırım şeklinde kurumsal fonların genel sermaye değeriyle ilgili bir açıklama verir.

sermayenin süreçte örgüt ve devlet çıkarlarının garantörü olduğunu. Bu nedenle, örgütün mali yönetiminin temel amacı ve Finans Bölümü yöneticileri kullanımı yüksek verim takip etmeleri gerekmektedir.

Mali sermayenin İşaretler

Mali kaynaklar ve sermaye birbirleri ile ilişkilidir. Buna dayanarak mali sermayenin örgüt bazı işaretler tahsis.

aksesuar

İşte sermaye kendi ve ödünç farklıdır. Açık eşitlik (işletmenin mülkiyet haklarına tabidir) kurumsal fonların toplam değeri üzerinde yargılanabilir. Bu rezerv, ek yetkili sermaye ve dağıtılmamış kârlar içerir.

Yetkili veya sermaye - alacaklılar için bir garantidir kişisel mülkiyet minimum tutar. Büyüklüğü örgütü (federal yasaların düzeyinde belirlenen asgari) tüzükte öngörülen edilir.

Ek sermaye yılda faydalı ömründen dönemdir fazla işletmenin, maddi varlıkların yeniden değerleme fazlaları oluşur. Ayrıca başkentte değerle geri ödenebilir almaktır, miktar menkul değerler ile diğer parasal tutarlarının asgari değerde aşan alınan bu kategoriye girer.

- Rezerv sermaye acil geldi edilen suçlamaların birikimidir: Mümkün kaybı, hisse itfa vb kesintiler büyüklüğüne yasayla yönetilir ..

Finansal sermaye - neredeyse bunun en temel parçası olan işletme, kârdır.

Ödünç sermaye - nakit veya kuruluşun iyileştirilmesi için bir dönüş bazında katılmaktadırlar diğer değerler.

CIP

yatırımın temelinde çalışma ve sabit sermaye ayırt.

sabit varlıklar ve duran varlıklara yatırılan sermayenin bir kısmı ve bir ana sermaye. Mali sermaye tartışılabilir içerir.

örgütün mali sermaye dahil tüm maddi ve maddi olmayan varlıklar, sürekli dolaşımda bulunmaktadır. Buradan, döner bir sonraki turunda yer formunda paylaşabilirsiniz. Bu nakit, üretken ve emtia.

Parasal formu - bu bir yatırım. Ekler Ekstra- olduğu gibi ve cari varlıklara olabilir. Her iki durumda da, bir üretken forma gidin.

Üretim aşaması sermaye At malların (işler, hizmetler) şeklinde girer.

Üçüncü ve son aşama - mallar (işleri veya hizmet) satışı ile para dönüştü meta-sermaye.

sermayenin bu hareketlerin paralel değerini değiştirir.

Finansal Varlık Yönetimi

Bu işlev, normalde şirketin yönetim departmanı ve kendi mali akışlarını yönetmek için araçlar üzerinde yer almaktadır. Bu amaçla, organizasyon uzun vadeli ve oluşturulmalıdır kısa vadeli mali politika. Bunun ana yönü çeken ve finansal akışların doğru dağılımı olmalıdır.

Finansal Varlık Yönetimi bazı temel sorunları çözmek için tasarlanmıştır.

  1. Tayini rasyonel öz sermaye büyüklüğü gerektiriyordu.
  2. dağıtılmamış karlar veya konu hisselerin cazibe (gerekirse) öz sermayesini artırmak.
  3. Formülasyon ve politikası yürütülmesi ve hisse dovypuska yapısı.

mali politika geliştirme birkaç aşamada gerçekleşir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.