MaliMuhasebe

Tarife oranı ve ücretlerinin formları nedir?

Memurların başarısı için başlıca gerekçelerinden biri ücretlerin seviyesidir. arzu üzerindeki yararlı etkileri artan ilgi daha iyi sonuçlar elde etmek. Ve işveren başarıyla işçilere belirli başarıları için daha yüksek maaş kuran, etkisi bu zorlu kolu kullanır. böylece bu tür birçok yüksek maaş olarak yollar, teşvik ikramiye, parça başı ücret ve o olabildiğince yapın. ne maaş altında hendek bir şekilde aylık sabit oranı anlamına gelir. hem bir saatlik ve günlük olmak ve işin karmaşıklığı ve beceri kategorisinde bağlıdır rağmen.

çalışma saatleri ortalama sayısı ile çarpımı saat ücreti: Aylık basit hesapla (normal çalışma saatleri yıl için on iki ay bölünür). Ayrıca, ödeme düzeyi federal yasa ile kurulan asgari ücretten daha düşük olamaz. bordro ek olarak yaygın kullanılan tarife ölçeği, ücret tarife oranları kurumsal sektöre bağlıdır belli faktörü ile çarpılması yoluyla artan sırada saflarına tahsis etti. Ücretlendirme ayrılmıştır zaman bazlı (zaman harcanan bağlı olarak) ve parça (üretilen ürünlerin veya operasyon sayısı). Buna karşılık, parça doğrudan ve dolaylı akor oluşur.

Eğer bir çalışan olduğu göz önüne alındığında doğrudan atama (sipariş) için gerçekleştirmek belirli bir numarası ürünleri. tahliye çalışması sabit bir oran belirli bir zaman ve verilen ürün sayısı ile çarpılan aşağıdaki gibidir: His maaş hesaplanır. Bu kural aşılırsa, ancak evlilik olmadan, daha sonra üst üste ve prim (bu ödeme parça başı-Bonus denir) tahsil. , Yüksek oranları kullanmak norm aşan yapılır ne olduğu ek olarak, bir çalışanın parça-ilerici sistem üzerinde çalışabilir.

Ne zaman götürü maaş sisteminin, gelirlerdeki payı vardır. Bunun anlamı - Bir görevi gerçekleştirmek için zaman gerekir bundan, belirli bir zamanda (ürünün önceden belirlenmiş hacmini gerçekleştirmek için) ve sözleşmenin yüzde alacağım - maaşını. Dolaylı tahakkuk için kullanılan eniya işçileri doğrudan üretim süreci ve hizmet (kontrol) donanımlı işyerlerinde yer almayan ücretler. Bunu yapmak için, onların kategoriye tarife oranı hızı, kuşak artı bir prim daha sonra gerçeği ile çarpılır. ekipman sorunsuz çalışıyorsa, bu araçlar, çıkış artar ve çalışan mesai stabil maaş prim hakkına sahiptir.

Bazı durumlarda, bu is not mümkün belirlemek hangi miktarda eseri tam belirli çalışanı, mükemmel bu formu ödenmesi gibi bir kolektif parça başı iş. en Takım bazı nesneleri tamamladı demek ve ona bütün insanların eşit paylara bölünmüş belirli bir miktar alalım. Bu ne işe yarar ödeme yöntemi? Evet, hakkında hiç anlaşmazlık yoktur, en azından o maaş, büyüklüğü daha az gecikme, işin daha kaliteli ve tüm ekip yardımıyla yeni gelenler hızla konuda eski defterleri. Nedenle, yaptıklarından hesaba her çalışanın izlemek için gerekli değildir. Ve zaman daha iyi iş akışının kontrolüne harcanmaktadır. Yine, muhasebeci için daha kolay - maaş hesaplamasında o sabit bir oran ihtiyacı yoktur. Eğer varsa, ikramiye eklendiği, fiili üretime toplu fiyatlandırma toplam çoğalmaya gereklidir. Daha sonra elde edilen toplam tüm çalışanlar tarafından bölünür. Kolay ve basit! Bu arada, çoğu Avrupa ülkeleri uzun oldukça başarılı bir şekilde kullanarak, sistem tercih etmişlerdir.

işçileri normalleştirmek için olanak yoktur, zaman tabanlı bir sistem uygular. İlgili kategori için tarife ücret oranı çalışılan saat ile çarpılır - Basit bir zaman tabanlı ödeme sistemidir: Ve maaş şöyle hesaplanır. mükemmel kalitede ve hala prim ücret, bu bir zaman ikramiyesi. Ödeme sistemlerinin bu listede olmasına rağmen, işverenler belirli çalışanlar için ödeme bireysel formlarını sağlayan sınırlı değildir. yüksek nitelik uzmanları ile şirket iyi bir çalışanın tutmak ilgileniyor eğer, sözleşmeli ücret üzerinden bir sözleşme mantıklı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.