MaliMuhasebe

Gelir ve kar - Şirketin temel göstergeler

işletmenin lider amacı bir gelir ve kâr olduğunu. Ne gelirden kar ayırır?

Gelir ayrı işletmenin finansal rezervlerinin oluşumu ve devlet bütçesinin ana kaynağıdır. anahtar olarak gelir kullanımı performans göstergesi aktivitesinin mümkün her şirketin performansına gerçek ekonomik etkiyi kurmayı kolaylaştırır.

Kar - kilit finansal gösterge, varlığın performansını yansıtır. Gelir ve kar birbirleri ile ilişkilidir. piyasa koşulları altında, net gelir kar şeklinde sunulmuştur. Onlara yansıtan yönetimi unsurları, yapım onların karşılıklı bağımlılık gelir ve karlar tarafından gerçekleştirilen işlevlerin birlik, ekonomik çıkarlarını toplum, işletme ve her çalışanın. Bu bağlamda, oluşumu ve gelirin yeniden dağıtım sorunu, hem de uygulamaya kararının, alınan değer ve kalan kullanılabilir geliri şirketin bağımlılığı sağlar.

piyasa koşulları nispeten bağımsız bir kuruluş vardır. ürünlerinin fiyat ayarlayın, bunlar nakit gelirleri karşılığında satmak. Ancak, kar anlamına gelmez. işletmenin faaliyetlerinin hangi ekonomik etkisini belirlemek amacıyla, bu katlanılan maliyetlere üretim ve satıştan elde edilen geliri karşılaştırmak gerekir, bu üretim maliyetidir.

Faaliyetinin şirket her zaman değil ama aldığı bütün durumlarda, kendisine gelir ve kar amacı ayarlar. Bunun olabilmesi için, gelir giderlerini aşmalıdır, bu durumda, şirketin ekonomik sonuç kazançlar elde bahsediyor. gelir üretiminin maliyetini kapsaması durumunda, sadece geri ödeme için konuşabilirim üretim maliyetlerinin. Bu durumda, kar ve dolayısıyla kurumsal gelişim kaynağı yoktur. maliyetler mal ve hizmet satışından elde edilen gelir tutarını aşıyorsa, organizasyon olduğunu belirten zararlarına maruz organizasyonun olumsuz durum ve sözde iflas.

Şirketin gelirinin toplam değeri gelir ve kapsar kar. Kar vergi ödemeleri kapsamında bir parçası olarak, kaçakçılığına karışan olmaya devam etmektedir. Sonuç olarak, şirket toplamıdır net kar, yani nihai mali sonuç ve ödenen vergilerin miktarı arasındaki fark.

brüt kar ve brüt kar nedir?

Brüt gelir şirket genellikle ürünlerin satışından aldığı paranın cinsinden hesaplanan gelir vardır. "Brüt gelirin" kavramı ile eş anlamlı bir kavramdır "devrim". brüt gelirin toplamı farz veya tam olarak veya zamanında belirli bir süre boyunca onun tüm miktar olabilir.

Brüt kâr net gelir ve satılan ürünlerin üretim maliyeti arasındaki farktır. maliyetler ücret, vergi ve diğer havai maliyetleri içermez yere.

piyasa koşullarına geçişin bir parçası olarak, gelir ve karlar girişimci faaliyetin itici gücü haline gelmiştir. Onlar bazı müşterilerin ürünlerini üretmek için bunu yapmak için, nasıl, üretmek için iyi olduğunu tespit. Gelir Makbuz - Şirketin temel hedeflerinden, onun gelişiminin kaynağıdır çünkü. Gelir formları ekonomik faaliyet için temel koşuldur kendini finansman, temelini arttırıldı. Bu üretimin maliyetleri ve kuruluşun üretim üssü genişleme maliyetlerin tam ilkesine dayanmaktadır.

şirket karlarının büyüme performansı vergi tabanının artması nedeniyle, kurumsal kendisi hem de eyalet ilgileniyor. Böylece gelir ekonomik aktiviteyi değerlendirmede önemli bir faktördür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.