FormasyonDiller

Valor - bu nedir? "Kahramanlık", "cesaret" kavramları oranı, "namus"

her erkeğin hayatında o bilmek istiyor bir zaman, cesaret gelir ki - bu, ve bunun için mümkün olup olmadığı neyi. Tipik olarak, bir kişinin çok zor bir sayesinde, tespit (uygun durumda olmayan) kendiliğinden doğada yaşam kalitesini ve kontrol eder. Bu yazıda şeref, kahramanlık ve cesaret (cesaret) açısından farklılıklar tespit etmeye çalışır.

hareket erkeksi belirlenmesi değişimler

Bir kişinin ruhunun asaletini ortaya bazı özverili hareket, taahhüt Genellikle, o "cesur" ya da denir "cesur". Bir kişinin savaş alanında savaş zamanında aynı şeyi yaparsa, o zaman "cesur" denir. Nedenini söylemek zor, ama biz askeri patlatır bahsediyoruz zaman, biz "Valor" demek böylece tarihsel olarak, geleneksel olarak geliştirilen ve ne zaman Sivil - "cesaret". Bir sormak istemiyor: "Valor - Bu nedir?", Değil mi?

korku

Bu korkunun yokluğu değildir - cesaret ve cesaret bir Sanıldığının aksine. Sizi hayal kırıklığına uğratmak zorundayım: o kadar değil. şimdi o yaklaşık otuz yıldır, bir kadın - dünyada korkmuş olamaz sadece bir kişi var. Bilim adamları dikkatle onu okuyan ve o kadar uzun yaşamak başardı merak edilmektedir.

Korku onun kendini koruma sisteminin bir parçası olduğunda, insana gereklidir. Cevap cesur bir yiğit adam bir iç kaliteye sahip olmayanlar aksine, korkusunu aşmak mümkün olmasıdır. Ne olduğunu ve bu korkunun kalitesi nasıl ilişkili - Şimdi umut kahramanlık hakkında sorular kalmaz.

Kahramanlık, cesaret ve onur

Şimdi cesaret, kahramanlık, yiğitlik ve şeref birbirleriyle kavramlarla doğurmak zamanıdır. Gördüğümüz gibi, ilk üç kavram iki ana özelliklerini birleştirir.

  1. Bunlar cesur işler ve diğerleri için kurban yeteneğini ortaya koymaktadır insan doğası, kalitesi farklı isimlerdir.
  2. Bu korku üstesinden içerir.

"Namus" - adam ve zorla kamu karakterin bir nevi bağlantılı olarak harici kavramı. şeref vermek insanların bazı gruplar vardır (t., E. bir kişinin diğerlerinin gözünde bakar şekilde) çünkü böyle bir ortamda, yüksek değere (ordu veya suç dünyasını, t. E., hiyerarşi ve yapı hakim tüm kuruluşlar) haklı, öyle bir kapris, ama ölüm kalım meselesi.

Ve kredi koruma korku üstesinden içerir hep değildir. onur ve kişisel daha soyut ziyade sosyal kavramının yana, bu korku iyice halkın gözü onların onurunu savunmak arzusu ile bir arada bulunabilir.

Bu nedenle, saygı, cesaret - cesaret -, bu dış ve bir olgu iç tarafı. Valiant adam şeref huzurlu ve kriz dönemlerinde cesur ve bir erkekte sessiz ve mütevazı yaşam olabilir - bu oldukça sosyal bir tüzük ve çoğunluğun gözünde bir yiğit olarak bir kişinin tanınmasına yoludur. "İnsan onuru", başlık yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam gibi bir nesne kutsaması diğer insanlar ve sebeple farklı manipülasyonlar tartışmalı karakteri, yani aradığım çok dikkatli içinde tanımı cesaretinin - yani, neyi isimli onurdur. Belki bazen geri çekilmek daha iyidir?

"Braveheart" - Mel Gibson filmi 1995

Herkes Mel Gibson'ın başyapıtı ile tanıdık. Bu İngilizce efendisi karısını öldürdü çünkü İngiltere ile savaşa gitti "sıradan köylü" William Wallace, anlatıyor. Şimdi hikaye, yiğit "yerine Braveheart» (Braveheart), 'Mel Gibson film bu yüzden çağırdım Bu makalede, ilişkili olarak ana soru' çok az ilgi var. Muhtemelen Uilyam Uolles Mel Gibson yorumlanmasında (tarihsel bir kişi olarak William Wallace, biz kenara bırakın) aslında bir asker değildi ve sivil cesaret gösterdi. Ve belki de euphony meselesi.

Ne cesaret sorusu şu iyice analiz ettik. Bu makaleyi okuduktan sonra, okuyucu terimlerin tanımı hakkında daha fazla şüphe olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.