Sanat ve EğlenceLiteratür

Bunin eserlerinde aşk teması: trajedi ve romantizm birlikte kaynaşmış

Rus edebiyatı tarihinde ilk kez Bunin eserlerinde aşk teması, yalnızca platonik, ama aşk ilişkilerinin bedensel tarafı ortaya koymaktadır. Yazar ona hayat satış ilişkisi üzerine inşa ve hangi sıklıkla ön koyu yabani içgüdüleri gelmek olduğu bir toplum yapar, bu şartlara, insan kalbinin neler olduğunu ilişkilendirmek için yapıtında çalışır. Ancak, yazarın arasındaki ilişkilerin samimi yan olağanüstü incelik insanlara dokunur.

Bunin eserlerinde aşk teması - her zaman bedensel tutku olmadığını aşağı acele bazen tersi hayatta olur ve sonra gelen ilk cesur bir ifadedir. Örneğin, bu hikayesinde "Güneş çarpması" nin karakterleri ile gerçekleşir. Onun yazılarında Ivan tüm yönleriyle aşkı anlatır - bu büyük bir sevinç kılığında görünen, bu, acı hayal kırıklığı döner ilkbahar ve sonbahar hem kişinin hayatında olduğunu.

erken İşleri

Onun çalışmalarının Bunin erken dönem eserlerinde aşk konusuna kayıtsız kalamaz. "Gecenin Dawn" hikayeleri, "Ağustos", "sonbahar" ve birkaç başka - çok kısa, basit, fakat önemli. Deney kahramanlar duygular genellikle kararsız bulunmaktadır. Nadiren Bunin karakterleri uyumlu bir ilişki gelmek - onların dürtüler çok o gerçekten olabilir önce kaybolmaya olasılığı daha yüksektir. Ama kalplerinde hala aşk için susuzluk parlar. sevgili üzücü veda günlük rüyalar ( "Ağustos") biter, tarih, hafızada güçlü bir iz bırakır çünkü bu duygu ( "sonbahar") için dokunma delil. Ve, örneğin, hikayenin kahramanı, "gecenin Dawn" bir genç kız kendi yaklaşan seçilmiş dökmek için hazır olduğunu sevginin güçlü bir önsezi ile aşılanmış. Ancak, hayal kırıklığı hobi kendisi kadar hızlı genç kahramanlara gelir. Bunin olağanüstü yetenekli gerçeklik ve hayal arasında bir fark ortaya koymaktadır. uykusunda Tata bahçesinde gecenin bahar nazik heyecan içinde tam ve şarkı bülbüller sonra silah sesi duymak. Nişanlısı jackdaws vuruyor ve kız aniden bu sıradan, sıradan adamı seviyorum mümkün olmadığını fark geliyor.

"Mitina Lyubov" (1924) - Aşk hakkında Bunin en iyi yapıtlarından biri

20'lerde, yazarın sürgün sırasında, Bunin eserlerinde aşk teması yeni tonları ile zenginleştirilmiş. Onun hikayesi "Mitina Lyubov" (1924), yazar sürekli yaşam çöküşü sevgisinden onu alır gibi, kahramanın manevi oluşumunu nasıl yaptığını yavaş yavaş söyler. yakından ortak gerçeklerle bu hikayede Sublime duygular. Katya için Mitya ve anksiyete örtülü belirsiz anlamda olsa onun parlak umutlar seviyorum. o başkentinde bir yalancı hayatın ortasında ve sevgilisi değiştiren bir oyuncu büyük kariyeri hakkında hayal. Başka bir kadınla bile ilişki - down to earth, belirgin Alyonka olsa - manevi işkence Miti hafifletmek için başarısız oldu. Sonunda, hazırlıksız korunmasız kahraman, sert gerçekliği ile çatışma, kendini öldürmeye karar verir.

Ivan Bunin eserlerinde aşk üçgenleri teması

Bazen Bunin eserlerinde aşk teması diğer taraftan açıklar, bunlar aşk üçgenleri (karı-koca-aşık) ebedi sorunu göstermiştir. Böyle hikayeler en belirgin örnekleri arasında bir "Kafkasya", "Ida", "güzel güneş" olarak hizmet edebilir. Bu tasarımların Evlilik kutlamasına giden yolda aşılamaz bir engel haline gelir. Ayrıca "karanlık sokak" bir dizi geliştirilen bir "sıcak çarpması" olarak sevginin bir görüntü var ilk defa bu hikâyelerin içindedir.

"Karanlık Alley" - kısa katlı yazarın en ünlü serisi

sevgi teması hikayeleri Bunin Bu serideki ( "The Dark Avenues", "Tanya", "geç saatte", "Rusya", "kartvizit", ve diğerleri.) - Bir anlık flaş, bedensel zevkler, karakter gerçek sıcak tutku iter. Ama bu her biter. "Güneş çarpması" kademeli özverili hassasiyet tarifsiz karakterine yol açar ve sonrası - gerçek aşk. Yazar, yalnız insanlara ve gündelik hayatın görüntülerine karşılık gelir. Ve çünkü, geri çağırma geçmişin akın romantik izlenimler onu böyle harika karakterler görünüyor. Ancak, burada bile, insanların peşinden birbirine yaklaştırır ve içinde, ruhsal ve bedensel madde doğası kaçınılmaz ayrılması ve bazen ölüme götüren sanki.

"San Francisco Centilmen" - aşk ilişkileri cesur yorumlanması

Bunin hikayesi "Temiz Pazartesi", bir kadının hikayesi, manastırda hayata ve aşka yola söyler sonlandırırken döngüsünün tüm hikayeleri doğasında sevgi çabuk açıklamaya Beceri açıklamaları ev eşyaları yanı sıra kesikler, 1944 yılında doruk noktasına ulaşır.

aşk Bunin temasını anlamakta özellikle parlak hikaye "San Francisco Gentleman" vasıtasıyla ifşa edilmiştir. Bu - en düşük ve en çirkin tezahürleri hikayesi harika bir duygu çarpık. Özellikle güçlü "San Francisco Gentleman" görüntülerinin altı çizili yetersizlik sevmek neden sahtelik, sahtelik, otomatizm ve Cansızlık.

Bunin kendisi son derece doğal hale, esaretten tüm yüzeysel insanları kurtarır ve doğa ile getirdiği duygu aşk inanıyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.