Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde kışın eğrelti eğrelti otu Tuzlama: bir tarif

tuzlama nasıl fern bracken? Bu, bu maddede söyleyecektir.

genel bilgiler

biz evde nasıl tuzlama eğrelti otu hakkında size önce, bu bitki ne olduğunu söyle gerekir.

Gerçekten insanlardan çoğu dünyada eğrelti yaklaşık 10.000 farklı türü olduğunu biliyoruz. Bu inanılmaz bitki ülkemizde bulunabilir. Sıklıkla kalın ve koyu karışık ormanlar yetişir.

Ne yazık ki, bütün Rusya sakinleri dekoratif işlevinin yanı sıra, eğrelti otları, daha doğrusu, kendi özel not (örn eğrelti) yaygın mutfak işinde kullanıldığını bilmiyor.

zevkinize göre, bitki türleri sadece etli mantar ile karşılaştırılabilir olduğunu söyledi.

Peki tuzlama eğrelti otu nedir? Bu bitkilerin hazırlanması sadece genç sürgünler kullanılmalıdır için henüz açık değil vardı ve kupürleri 25 cm uzunluğunda değildi hangi bırakır.

asitleme fern için basit bir tarifi

Aslında, bu tür atıştırmalıklar hazırlanmasında zor bir şey yoktur. Kış için en lezzetli ve aromatik hazırlıklarını almak için, kesinlikle tarifi gereklerini takip ve bileşenlerin doğru miktarda kullanmak gereklidir.

tuzlama eğrelti otu başarılı Yani, hazırlamak için gereklidir:

 • Genç rostochku bitki türü Pteridium aquilinum - takdirine kullanımı;
 • Tuz, büyük kitabı - yaklaşık 30 g (marine 1 litre su için kullanılır);
 • Büyük beyaz şeker - yaklaşık 80 g;
 • Tablo 6,% sirke doğal - 50 mi;
 • içme suyu - takdirine uygulayın.

ürün İşleme

Tuzlama eğrelti otu - çok basit ve hızlı işlem. Genç rostochku ahşap bozulduğu sonra da iki saat soğuk suya batırılmış ve iyi bir kevgir kullanılarak yıkanmıştır.

En atıştırmalık yumuşak ve narin almak için, ana ürün beyazlaşma tabi olmalıdır. Büyük bir emaye kase, eğrelti yayılmasını Bunu yapmak ve hemen kaynar su kaynar tuzlu dökmek için. Bunun gibi, bitki 4 dakika boyunca tutuldu fazla nemi ortadan kaldırarak, daha sonra bir süzgeçten döküm ve şiddetle silkinebilir.

tuzlu su hazırlanması

Tuzlama eğrelti otu farklı şekillerde yapılabilir. Biz bir sürü bileşen gerektirmez hangi uygulanması için en basit tarifler size sunmaya karar verdik.

taze çekilmiş bitkiler düzgün işlenecektir sonra marine hazırlamak başlar. Yüksek ateşte bu geleneksel içme suyu kaynatmak için, ve daha sonra, içinde tuz ve şeker eritilir. ocaktan yemek çıkardıktan sonra, sirke ve tuzlama başlamak ekler.

tuzlama nasıl?

Fern yarım litre veya benmari önceden sterilize edilir 750 g kavanoz, koydu. Bitki kaşık hafifçe sonra sıcak tuzlu dökün, tamped.

Tüm kapların doldurulması, hemen, rulo steril bir metal kapaklar kullanılması edildi. başaşağı kavanoz Torna, eski bir battaniye kalın ve bütün gün bu pozisyonda sol sarılmıştır.

Zaman geçtikçe, herhangi temiz, serin ve karanlık bir yerde bir atıştırmalık sıvadı. Bu yemek yaklaşık 4-7 gün sonra tüketime uygun hale gelir. Yumuşak ve çok tatlı hale turşusu, lezzetlerini doyurmak bu kez eğrelti eğrelti otu sırasında oldu.

Nasıl yemek için günümüze kadar?

Gördüğünüz gibi, evde fern tuzlama özel beceri ve özel ekipman gerektirmez.

tuzlama bitki sonra, yavaşça turşusu dışına alındı ve bir kapta yayıldı. aperatif ezilmiş sarımsak ve karabiber görmüş, ayçiçek yağı, hem de herhangi bir ketçap veya domates salçası ile tecrübeli.

bileşenlerini karıştırınız, onlar çavdar ekmeği bir dilim birlikte masaya servis edilir.

Lezzetli atıştırmalıklar ve güzel kokulu yağı hazırlayın

kışın fern Tuzlama bambaşka bileşenlerin kullanımını sağlayabilir. Eğer alkollü içecekler için yüksek kalorili atıştırma yapmak istiyorsak, bu tarifi kullanmanızı öneririz. Bunu uygulamak için ihtiyacımız olacak:

 • Genç rostochku bitki türü Pteridium aquilinum - takdirine kullanımı;
 • sodyum büyük tuzu - (1 L su turşusu için kullanılır), yaklaşık 40 g;
 • Büyük beyaz şeker - yaklaşık 100 gram;
 • lavrushki, biber kap - tat;
 • ayçiçeği yağı kokusuz - 200 mi;
 • Tablo 6,% sirke doğal - 60 mi;
 • içme suyu - takdirine kullanımını.

malzemeyi Süreç

Yukarıda sunuldu olarak eğrelti fern winter atıştırmalıklar hazırlamak için proses aynı şekilde olmalıdır. Bitki dikkatli bir şekilde soğuk su ile durulanmış ve kuvvetli çalkalama, beyazlatılmış, temizlenir.

dolgu hazırlanması

aromatik marine ve yağ kullanılarak fern Tuzlama şef arasında çok popülerdir. Bu tür bir marş çok lezzetli ve orijinal döner olmasından kaynaklanmaktadır. hazırlamak için, bir marine yapmak gerekir. Bu amaçla, içme suyu, yüksek ateşte kaynatın ve sonra tuz ve şekeri ekleyin. bileşenlerin çözüldükten sonra tabaklar ısı çıkarıldı ve hemen sirke döküldü.

ayçiçeği yağı gibi, onun güçlü bir kapta ısıtılır ve hemen diğer amaçlar için kullanılabilir.

oluşturan atıştırmalık bir işlem

Birkaç sterilize yarım litrelik şişeler alınan bu tür atıştırmalıklar oluşturmak ve sonra bunları biber, defne yaprağı ve işlenmiş eğrelti eğrelti yaymak için. Bitkiler daha sonra sıcak yağ ekleyin yarım marine dökün edilir.

Dolum kavanoz, rulo ve onları baş aşağı çevirin. Kalın bir battaniye (yaklaşık bir gün) altında bir aperatif katlandıktan sonra, bu kiler veya kiler gönderilir.

Tabloya Presents

Sadece kıvırma sonra ilk ay sonunda olmalıdır tablodan yağlı snek eğrelti fern hizmet vermektedir. Bitki turşusu ile birlikte bankadan alınmış ve beyaz ekmek bir dilim hizmet edilmektedir.

Hızlı tuzlama eğreltiotu

kışın fern hasat istemiyorsanız, biz onun tuzlama basitleştirilmiş şemasını uygulamak için öneriyoruz. Bunun için ihtiyacımız:

 • Genç rostochku bitki türü Pteridium aquilinum - takdirine kullanımı;
 • geniş pişirme tuzu - takdir kullanımı.

hazırlanması için proses,

kolay bir şekilde Tuzlu eğreltiotu. Taze su ile iyice güçlü basınç altında yıkandı bitkiler aldı ve daha sonra büyük ölçüde bir süzgeçten çalkalayın. Bir eğreltiotu fazla nemi ayrıldıktan sonra bir kapta yayıldı ve tuz bol aromalı.

Bir gazetenin elinde bileşenleri kaplıdır Stir ve için ¼ saat kenara bırakın. Daha sonra, tüm cam ön formu bankaları tarafından bölünmüştür. eğreltiotu onun suyu verdi ve turşu iyi için, tolkushkoy kullanarak sıkıştırılır gerekir.

Tüm kapların doldurulması ardından da kapaklar, geleneksel polietilen kapatılır ve hemen soğutma odasına gönderilir. Bir iş parçasının saklama sadece soğuk olması. eğrelti otu oda sıcaklığında durursanız, oldukça hızla bozulacaktır.

Nasıl ve ne faydası için?

çok tuzlu çıkıyor gibi ön kalıp, nadir bir çerez olarak tüketilen Yukarıdaki tarifin göre yapılır. Bu bağlamda, bu tür bir ürün sadece diğer yemekler pişirme için kullanılmaktadır. Örneğin, tuzlu eğrelti otu genellikle farklı goulashes, ikinci ve birinci yemekler eklendi. Temel gıdaların ısıl işlemi sırasında kendinizi yapın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.