Gıda ve içecekYemek tarifleri

Etli pilav pişirmeye nasıl

Tabii yemek basit bir şey ve yapmak için bir arzu varsa, lezzetli, deneme ve etli pilav pişirmeye mümkündür. Tadı geleneksel çanak aşağı değil, ama pişirme işlemi daha az zaman alır. Pilav ağızda sulu, ihale ve erimesini döner. Bu yemek bile tatil için hazırlanabilir. Peki, nasıl pilav pişirmeye etli?

tavada tarifi

İhtiyacınız Bu yemek hazırlamak için:

  • 200g dairesel pirinç.
  • kıyma 200 gram.
  • soğan 200 g.
  • Havuç 200 gr.
  • Bitki temelinde yağ 100 mi.
  • 3 diş sarımsak.
  • 1 çorba kaşığı. kaşık baharatlar.
  • Tuz.

yemeklerin tercih

Birçok uzman pişirme tavsiye kazanda pilav. Bu mümkün değilse, o zaman oldukça kalın tabanlı tava uygun. Ayrıca, bir kızartma tavası kullanabilirsiniz. Böyle yemekler kalın duvarlar ve alt olmalıdır için. dökme demirden yapılmış İdeal tava. Bu malzeme, daha eşit bir şekilde ısınır ve daha sonra uzun soğuk. Kabın boyutunu dikkate almak gereklidir. Küçük tava uygun değildir. Geniş ve derin bir kap kullanmak daha iyidir.

Pişirme İpuçları

etli lezzetli pilavı almak için, oranlarda uymalıdır. Gerekli ana bileşenleri eşit miktarda almak. pirinç 1 kg hazırlanması için kullanıldığında, aynı sayı et, soğan, havuç, kıyılmış edilmelidir.

Açık pilavı pişirme etli o hazırlık ürünler hariç en az 40 dakika sürer.

baharat ile ilgili olarak, bu tabak vb biber, kimyon, kişniş, barberis, zerdeçal ve benzeri gibi doğal katkı maddelerinin kullanımı tavsiye edilir. İstenirse, Pilav için hazır karışımı satın almak veya kendiniz pişirebilirsiniz.

Kıyılmış domuz karışık ya da zemin, eklenebilir. İkinci durumda, bu ızgara için daha fazla zaman alır. Her durumda, etli lezzetli pilavı.

Bu yemeğin hazırlanması için her rakamı uymuyor. Sadece yuvarlak kullanılması önerilir. Pilav veya haşlanmış pirinç vahşi çalışmaz. Bu Krup kaynaşmak çok olabilir.

hazırlama gıda

etli pilavı yapmak için, tarifi gayet basit, ana bileşenlerini hazırlamak için gereklidir. Soğan temizleyin ve daha sonra küçük küpler halinde kesilmiş olmalıdır. Eğer sebze belirgin tat sakıncası yoksa, yarı halkaları doğrayın yapabilirsiniz. Havuç, temiz suyu altında durulama gerekir, daha sonra ince şeritler halinde kesilir. Gerekirse, bir kaba rende üzerine rendeleyin olabilir.

Şekil ondan bütün çöpleri kaldırarak, büst önerilir. mutlaka kıç yıkayınız. Daha sonra, pirinç, hafif kuru sahiptir.

Hazırlık zazharki

Pan ısıtılmalıdır. Bu bitkisel yağ dökün ve bir yay koymak gerekir. Bu şeffaf kadar kızartın gerekir. Sonra tava havuç duruyor içine dökün. Yumuşak duruma geldiğinde, doldurma hazırlamak gerekir. İyi karma ürünler olmalıdır. Aksi takdirde topaklar halinde toplamak kıyılmış. 10 dakika - Fry ürünler 5 dahilinde olmalıdır.

Gerek kıyma topları yapmak. pilav lekeler et düşecek eğer daha iyi olurdu. tavaya içeriği tuz ve baharat eklemek gerekir. kıyılmış et ve sebze üzerine hazırlanmış pirinç hazırlamak gerekir. Hala kalan ürünler 5 dakika ile kızartmak için önerilir.

pişirme pirinç

kavurma sırasında pirinç ürünlerine altın gerekli itme sarımsak soyulmuş ve sonra kaynar su her 2 bardak dökün hale gelir. Yangın yaklaşık 30 dakika örtülü küçük bir tabak ve kaynamaya yapmak için tavsiye edilir.

tavada bütün su buharlaştırılarak edilmelidir. Bu yemeğin ardından değerinde çalışıyor. Pirinç hazır değilse, o su bir bardak daha doldur gereklidir. 10 dakika sonra pilav, et hazırdır. çanak kapağı biraz dinlenme altında tavada bırakılmalıdır. 10 dakika sonra, risotto tabakalarına sağlayabilir ve salamura veya taze sebze ile karşılık vermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.