TeknolojininElektronik

Bir pnp-transistör nedir?

Transistörler - Bir yarı iletken cihazlar, hangi en az üç sonuç içinde. Belirli durumlarda, bunlar titreşimleri üretmek veya sinyal dönüştürme kapasitesini arttırabilir. pnp-transistör - Bir bu cihazların farklı tasarımlarını çok ve aralarında vardır.

Bir yarı iletken malzeme üzerinde transistörler sınıflandırır. Bu silikon, germanyum, vb yapılmıştır

Üç alanların transistör iki p tipi iletkenliğe varsa, bu "doğrudan iletkenliği ile transistör" denir, ya da "aktarım transistör pnp". bir ters iletken ya da geçiş NPN bir transistor olarak adlandırılan iki bölge iletkenliği elektron sahip olan bir cihaz. İşlet her iki transistör aynıdır, ancak fark sadece polariteli yatmaktadır.

Geçerli olduğu durumlarda pnp-transistör?

Transit ülkelerde özelliklerinin ne tür bağlı olarak, birçok amaç için kullanılabilir. Daha önce belirtildiği gibi, transistör elektrik sinyallerinin üretilmesi, transformasyonu ve amplifikasyonu için kullanılır. Nedeniyle, giriş voltaj veya akım değiştirilir olması nedeniyle, mevcut kontrol giriş devresinin gerçekleştirilir. giriş parametrelerinde küçük değişiklikler çıkış akımı ve gerilimi daha da büyük bir değişime yol açar. Böyle amplifikasyon özelliği analog teknoloji (radyo, kullanılan analog TV, haberleşme vb. D.).

Günümüzde, analog teknik uygulanır bipolar pnp-transistörü. dijital teknoloji - - neredeyse reddetti ve okunur bir alanı kullanan Ve burada başka çok önemli bir sektördür. Bipolar pnp-transistör o ortak dilinde bir transistörü olarak basitçe ifade, çünkü çok daha erken alanını ortaya çıktı.

Performans ve transistörlerin parametreleri

Transistörler yapıcı plastik ve metal muhafazaları yaptı. transistörün farklı amaçlara göz önüne alındığında, bu cihazlar, bazı parametrelere göre seçilir. Örneğin, yüksek frekansların amplifikasyonu için bir transistor, eğer yüksek frekans sinyali amplifikasyonu olmalıdır. Ve kullanılan pnp transistör eğer akım düzenleyici, yüksek bir işletim akım toplayıcısı olmalıdır.

Başvurular transistörün temel karakteristiklerini içerir:

  • Ik - kullanma (maksimum) kollektör akımı;
  • h21e - kazancı;
  • Fgr - maksimum frekans yükseltme;
  • Tr - kollektör kaybı gücü.

fototransistorler

Phototransistor - karşı duyarlı olan bir cihaz ışık akısı, bu saçar. Bu tür bir transistor sızdırmaz mahfaza kutusunun şeffaf plastik ya da camdan yapılan, örneğin, yapılır. içinden Radyasyon fototransistör bölgenin tabanına girer. taban ışınlanmış ise, o zaman, yük taşıyıcıları oluşturulur. Fototransistör kolektör akımı önemli olacak, yük taşıyıcıları toplayıcı birleşme taşınmak zaman açılan ve daha temel işlenecektir.

transistörlerin olmadan Modern elektronik düşünemiyorum. Hemen hemen hiçbir ciddi cihaz onlarsız yapamaz. uygulama ve transistörlerin Gelişimi yıllarda önemli ölçüde değişti, ama onların çalışma prensibi aynıdır var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.