FormasyonÖykü

Farm: o karlı?

ON Sosyo-ekonomik değişimler geç XV tarım reformu yol açtı - XVI yüzyılın başında. Bu Sigismund II Augustus, Litvanya Büyük Dükü ve Polonya kralı komutasındaki "ipliksi reform" düzenledi. kentsel alanlarda nüfus sayısı böylece tarım ürünleri için artan talebi, yıldan yıla artmıştır. Aynı zamanda Batı Avrupa'da fiyatı ve ekmek tüketimini artırdı.

derebeyleri yurtdışında tahıl temini için karlı teklifi aldı. toprakları üzerinde üretimi artırmak amacıyla, feodal lordlar köylülere toprak verdi ve "çiftlik" bu toprakları aradı. Bu derebeylerinin kolaylık sağlamak için tasarlandı. Tüm bu yurtdışında veya sakinleri satılan üstü, çiftlikte yetiştirilen edilmiştir.

sözlükte kelimenin anlamı

Tarım-ekonomi XV yüzyılda ortaya çıkmaya başladı. Çiftçiler bu topraklarda çalışmaya ve çiftlik ekim serflik aidat vermek için fırsat vardı. Kelimenin anlamı tarihsel ve edebi sözlüklerde bulunabilir, ancak aşağıdaki gibi parlak ve haklısın.

  • Çiftliği - hayvancılık toprak sahibi, (Polonya ülkelerinde, Batı Ukrayna, Belarus ve Litvanya.) Küçük bir malikane. Tanımı "Yabancı Kelimeler Sözlüğü" alınan.
  • Küçük bir ülke gayrimenkul - Sözlük Ushakova "çiftlik" olarak.

  • "Wikipedia" in bir tanım bulmak da mümkündür. Farm (lehçesi o Vorwerk gelen Polonyalı Folwark ..) - Manor, malikane, tek sahibi, ev sahibi ekonomisi başkanlığında ayrı bir yerleşim.

kaynak

1557 yılında ünlü belgeyi kabul - tarıma hazine daha fazla para girmesi hedefliyor, "kalıp üzerine Tüzüğü". Bu belgede, çiftlik - çiftçi zorunlu askerliği uygulanan tarım, bir şeklidir. Zirai işletme Kraliçe Bona Sforza değişikliklerin başlangıcı oldu. O Pinsk ve Kobrin Eldership iş değişmeye başladı. Bu alanlarda, her şey en üst düzeyde idi ve arazi Belarus doğu hariç diğer pek çok yerde malikanesi bölündü.

Çiftçiler ve çiftlik

Zaten belirtildiği gibi, çiftlik - bu derebeylerinin varlığım. Köylüler arazi ustaları değildi, onlar sadece tedavi ve hasat edecektir. Ama soylular ve kodamanları arazi kullanımı yasal hakkı yayınladı. Köylüler o kodamanlar yay için gerekli olduğunu, arazi elde etmek ve daha sonra hemen hemen bütün ürünleri ve onlara vermek. Vergiler köylüler ve kuşatma idi. VERGİ sadece serfliği uygulanan ve kuşatma hala nakit vergi ödemek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.