SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Endometrial hiperplazi: belirtileri, nedenleri, etkileri, çeşitleri

En yaygın jinekolojik hastalıklardan biridir endometrial hiperplazi. kansere girip kısırlığa neden olabilir çünkü tehlikelidir. olasılık değişen derecelerde ile malign sürecin yol hastalıkların birkaç tipi vardır.

Doğru tanı endometrial biyopsi veya kürtaj ile elde edilen sonra mümkündür. Son manipülasyon ve tedaviler olduğunu. Onun daha iyi histeroskopi kontrolü altında olması. Bu etkinlik ve küretaj güvenliğini artırır.

Şüpheli hiperplazisi hastanın şikayetlerine dayanarak can doktor, hem de ABD'de sonuçları. Bu çalışma sırasında belirlenen endometriyum kalınlığı. Çok fazla değeri hiperplazi göstergesi olabilir. Bununla birlikte, bu hastalığın teşhis ultrasonun etkinliği sadece 80% 'dir.

Yani, endometrial hiperplazi belirtiler:

  • süresi ve yoğunluğu değişen rahim kanaması;
  • kısırlık;
  • lekelenme dönemler arasında;
  • döngüsü bozuklukları;
  • dönemleri bol ve ağrılı olabilir;
  • olası amenore.

Ancak, hastalık oluşabilir ve asemptomatik olabilir. postmenopozal kadınlarda endometrial hiperplazi endometrium kanser öncesi durum olarak kabul edilir rahim kanaması, görünür.

Histoloji hiperplazi türünü belirlemek için izin verir. Tedavi ve prognoz taktiklerini seçmek önemlidir. En tatsız seçenek - Kanserin içine başka dejenere daha fazladır atipik hiperplazi vardır. Bu, onkologlar gözlem jinekologları gerektirir.

Böyle bir tanı hala çocuk sahibi olmak istiyorum üreme çağındaki kadınlar için yapılırsa, bunlar şiddetle tedavinin başarıyla tamamladıktan sonra hamile tavsiye edilir. Endometrial ablasyon doğurganlık artık mümkün bundan sonra gerçekleştirilir. Hastalık tekrar ederse, rahim çıkarılması sorusu yükselir.

Konservatif tedaviye uygun değildir endometrial hiperplazi menopoz, cerrahi müdahale için bir göstergesidir. Özellikle atipik formu, endometriyal ablasyon veya histerektomi taşınan.

Konservatif tedavi hiperplazi hormonları gerçekleştirilir. Dosaj rejimi ile formülasyonun tek tek seçilebilir. KOK, progestin, yapay menopoza neden ilaçların kullanımı. Bu tedavi hormonal inceleme geçirmek reçete önce tavsiye edilir.

Tedavi seçimi çocuk sahibi olmak yaşı, eşlik eden hastalıklar, arzu, hastalığın tipine, bir uzmana gözlemleme fırsatı, hastaların çoğu arzusu. hiperplazi endometriyum, semptomlar , yukarıda tarif edilmiş bir östrojen ve progesteron düzeyi artan miktarı düşürüldüğü hormonal dengesizlik meydana gelir.

Bu tür rahatsızlıklar Anovulasyon tümör sonucudur yumurtalık, polikistik över sendromu, obezite. Buna ek olarak, yeterli derecede olmadığı için östrojen hormonunun endometrial hiperplazi neden olabilir. anemi, yorgunluk, zayıflık gibi hastalıkların semptomları, hasta hastaneye girer büyük kan kaybı meydana gelir.

Eğer başarılı olursa, tedavi hastalık ihtiyacının nüks hormon tedavisinin beş yıl ve ameliyat sonrası 6 ay sonra bir uzman tarafından görülebilir önlemek için. Altı ayda, tıbbi muayene, ultrason yürütülen histolojik inceleme.

Yani, endometrial hiperplazi, belirtileri - malign sürecin gidebilirsiniz rahim kanaması, kısırlık, döngü bozuklukları vardır. Tutucu ve / veya işlevsel olabilir zamanında tedavi yapmak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.