SağlıkKadın sağlığı

Doktorlar Karar: PCOS - bir hastalık değildir

Polikistik over sendromu (PKOS) dişi kısırlık en yaygın nedenlerinden biridir ama doktorlar PKOS demek - bir hastalık değildir. Bu tedavi edilemez, ancak onunla başa çıkabilirim. O zaman nedir? Polikistik över sendromu - Yumurtalıklar olgunlaşmamış oosit yoğun bir kabuk ile çevrelenmiş olan bir durumdur. Bu durumda, yumurtalık üretemez baskın folikülü, ama kadın sürekli anovulatuvar döngüleri görülmektedir çünkü. Olmadan yumurtlama, gebelik isimli mümkün değil, bu nedenle bu durumda biz kutu konuşma hakkında kısırlık.

Yumurtalıklar pelvik organların ultrasonda doktor, düzgün olabilir çalışmıyor, ama sadece bir ultrason PCOS teşhis edebilir değil unutmayın. Onun nedenleri çok köklü ve bu nedenle karara, doktor tanıyı doğrulamak veya çürütmek anketler çeşitli tayin edilmelidir.

polikistik yumurtalık edin:

  • Kadın% 90 şeklin kilolu ve androjenik türüdür - şişman
    Karın bölgesinde biriken ve bir tür gibi haline gelir yaşam çizgisi.
  • Cildin yağlılık ile işkence bir kadın, şişman kafa, bacaklar saç hızlandırılmış büyüme, kasık ve koltukaltı terleme arttı.
  • PCOS tezahürleri biri - düzensiz döngüleri veya adet dönemleri olan.
  • Hiçbir yumurtlama, hiçbir gebelik oluşur.

tanıyı doğrulamak için ve PKOS nasıl davranacağını anlamak için, kandaki bazı hormonların seviyesini bilmek gereklidir. Belirli testler doktor olacak teslim için Yön. Genel bir kural olarak, prolaktin, LH ve FSH, TSH, progesteron ve androjen kan vermek. okumalarında sapma belirli organların arıza olduğu ve uygun tedavi sağlayacaktır. Örneğin, oran değeri hormonları, LH ve FSH daha büyük 2.5 doktor ilaç "Metformin" ya da "Siofor" reçete edebilir. Yükseltilmiş TSH tanıklık endokrinolog başta ilaç "L-tiroksin" içeceksiniz. progesteron, düşürüldü de PKOS bir özellik olabilir? Bu "Djufaston" alıcı vasıtaları düzeltilir. Aynı zamanda sağ birden foliküllerine olgunlaşır ve doğurganlık önemli ölçüde büyüdü sırasında yumurtlama uyarımı, atanabilir. Ancak, bu tür manipülasyonlar ağır yumurtalıklar tükenmiş ilaçları çekerken olarak, hayatında en fazla altı kez önermiyoruz yürütmek için.

Ancak, çocuk sahibi planlayan kadınlara tavsiye ilk şey - bu kilo etmektir. Bu şeker ve karbonhidrat alımını en aza indirmek için diyet normalleştirmek için önemlidir, hareketli bir yaşamı olan. Bütün bu kilo kaybına yol açacaktır, yağ, ve onunla folikül olgunlaşmasının ve yumurtlamayı engeller yumurtalıklarda kalın kabuk, gitti.

Konservatif tedavi süresinin ayrılan miktar üzerinden led değilse, istenilen sonuç laparoskopi şeklinde cerrahi müdahale atanır. Bu işlem, özel küçük makas ile karın küçük deliklerden yoğun kabuk kaldırmak veya yapmak deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmiştir yumurtalıkların bir rezeksiyonu. laparoskopi yumurtlama geri yüklendikten sonra bir kural ve önümüzdeki yıl önemli ölçüde hamile artışlar olma olasılığı olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.