Sanat ve EğlenceLiteratür

Emmanuel Kazakevich "Star": özeti

Bizim makale değil adamış çok bugün yazar tanınmış olacak - it Emmanuil Genrihovich Kazakevich. "Star" (ürünün özeti aşağıda vermek) - hikaye, bu bilinen yapmak. Biz bu kitaba bakın nedeni budur.

Yazar ve çalışmaları hakkında

Sovyet yazar ve şairler Emmanuel Kazakevich olduğunu. "Star" (Hikayenin özeti bu makalenin ana teması) ilk "Banner" dergisinde 1947 yılında yayınlandı. Bu sürenin neredeyse tüm eserlerinde olduğu gibi, kitap katlı Büyük Vatanseverlik Savaşı ayrılmıştır.

O kaptana özel yükseldi keşif şirketi, servis savaş yıllar yazarı. Ve onların yaşam yazar yabancısı olduğu için "Star" çalışması, zekadır günlük yaşamı anlatılmaktadır olması şaşırtıcı değildir.

E. Kazakevich "Star": özeti

Eylemler Batı Ukrayna'da gerçekleşecek. Burada, yerel köylerin bir Sovyet keşif müfrezenin sayılabilir. Teğmen Teğmenin komut Öncüler, kendi mücadelede bakım ile karakterize edilir. emrindeki bunlardan 12 savaşçı mücadele kanıtlanmış edildi 18 erkekti. Diğerleri yakın zamanda işe ve ne savaş sırasında onlardan beklemek, bilinmiyordu bulundu. Önlerinde düşman ile toplantıya bekliyordu - Sovyet birlikleri ilerleyen bulundu.

Teğmen çok gençtim saklıdır adam hep yoldaşlar anlamadı, ama yine de özverili görevine tutum ve özveri için olan sevgi ve saygısını kazandı.

İzciler o Almanlar yakın olduğunu çıkıyor sırasında kısa bir ışık baskını, gönderilir. Bu nedenle, bölünme savunmaya gider ve arka takviye birliklerinin çıkardı.

eğitim

Knowledgeably askeri gerçekleri Emmanuel Kazakevich ( "Star") açıklar. Özet bölümü düşmanın arka izci grubunda göndermek için komutanının görevi belirledi ordu istihbarat dairesi başkanlığına geldiğinde nasıl anlatır - düşman birliklerinin yeniden düzenlenir dair kanıtlar, bu nedenle tanklar ve rezerv asker sayısını öğrenmek için fırsat vardır. Bu işlem için en iyi aday Travkin'e olduğunu.

O andan itibaren teğmen her gece mangasının ile tren başlar. O, tel kesme mayın ve algılamak hakkını öğrenmek zorunda soğuk dere zorla okumak zor adamlarını, sürdü mayın, siperler arasında dolaşmak.

izci grubu, Meşçerski, ikinci sordu teğmen sadece bir askeri okulda mezun olmuştu. Bu yirmi yıl mavi gözlü ince gençlik oldu. O cansiperane şikayet etmeden ve geri çekilen olmadan eğitiyor. Bu yeni başlayanlar için Travkina saygı yapar.

Geçti son egzersiz. keşif için bir çağrı Kurulmuş - "Star" ve bölünme - "Earth". Ama son anda, komut yerine Meshcherskiy memuru Anikanova göndermeye karar verir.

düşman hatlarının gerisinde Baskın

iş Son talimat göreve geldikten sonra (özet zaten izci grubu atanmış bir çağrı işareti olduğunu belirtti) İnsan ölüm Kazakevich E. G. "Star" bir oyun olarak izcileri göstermektedir. Teğmen de zorunlu bakım mühendisleri olarak katıldı dekolmanı, yöneldi.

İzciler dikenli tel aşmak ve Alman siper aşmayı başarmıştır. Bir saat sonra, zaten ormanın içine daldı almıştı.

Kalan birlikleri dikkatle izci sinyal bekliyor, karanlığa bakarken. Meschersky, burada istihkamcılar şirketleri ve diğer askerlerin komutanı toplandı. Bunlar şimdi ve sonra ekibi döndüğü soran diğer memurlar uygun. Ancak sinyal izciler keşfetti ve geri olmadığını söylüyor. Yani, grup iyice ilerliyor iken.

Almanlarla buluşma

En önemli, ama aynı zamanda en tehlikeli askeri iş "Star" (Kazakevich) çalışmalarını açıklar. Hikaye talepleri Özeti ormanın kenarında çıktı ve sonra aniden üç Alman tanıştım izci şafağında yakın bilmek. düşman kamyona vardı ve Sovyet askeri vardı ne zaman bunlardan biri tesadüfen bir anda dışarı baktı.

Ancak Travkina serin grup kaydedildi. O da kaçamaz fark etti. Bu nedenle, askerler değil, hızlandırmak veya yavaşlatmak, daha ileri gitti. o elbiseler yedi yeşil gölgeler gitmeden önce ve alarm yükseltmek vermedi - Alman gördüklerinden uyuşturulur.

Bundan sonra, sıyrılma çayır yerleştirilmesi ve daha sonra Teğmen mesajı ilettin geçmek mümkün oldu.

mahkum ve dönüş yolculuğu

Bu yolculuk izci Kazakevich ( "Star") anlatmaya devam ediyor. Özet hiçbir maliyet ve, bataklık ve orman geçtikten sonra, askerler bir SS takımı nasıl gördüklerini hikayesi olmadan. Onu yenmek, onlar, küçük bir eve geldiği iniltileri ve çığlıkları geldi. Daha sonra bu hastaneden çıktı. Alman, oradan tahliye yakalanarak sorguya çekildi. sorgulama, onlar bir tank bölünme olduğunu öğrendik. Teğmen "Dünya" temas ve öğrenmek mümkün olan her şeyi bildirmiştir.

Grup daha sonra tren istasyonu taşındı. İşte Mamochkin Anikanov ve bilgili SS yakalamayı başardı. Ancak, ölü güvercin.

İzciler bir şekilde geri taşındı, ama şimdi Almanlar onları biliyordu ve sürdürmeye başladı. bir yol Brajnikov kalıp olarak Anikanov ve Semyonov yaralandı. BYKOV arkasında asılı radyo istasyonu, bakıma muhtaç hale gelir - bu bir mermi çarptı. Şimdi takım kadrosu ile iletişim kurmak için fırsat kaybetti.

sonuç

Kazakevich tanımlayan bir hikayenin sonuna yaklaşıyor. "Star" (özet burada sunulmuştur) - herkesten daha fazla bir savaşta hayatlarını riske izcilerin kahramanlık hikayesi.

İzciler geçen ay almak başaramadı - Almanlar, toplamaya başladı kıskaç hareketi ve çekimde götürmüşlerdir. Baş, istihbarat bilgi aldı Almanlar Polonya'ya kırmaya Sovyet birliklerini önlemek için bir karşı hazırlamak ve sol kanadını güçlendirmek için emir verir ki fark eder.

Hala izci dönüşü bekliyor tek - Katia, Travkina aşık bir kurye. saldırısı en başına "Star", o çağrıyı gönderdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.