Sanat ve EğlenceLiteratür

Hippolyte Kuragin: Görüntü ve kişilik özellikleri

Hippolyte Kuragin (roman "Savaş ve Barış" nin kahramanlarından biri) - Prens Vasili, epik bir küçük kahraman, ikinci oğludur değil çoğu zaman yazar eserin sayfalarında gösteriyor. O romanın başında zaman az ya da çok uzun süre görünür ve sonra bazen kendi sayfalarında okuyun.

aile

Yani Prens Ippolit Vasilevich Kuragin dünyada kararlı bir konumda tutan bir aileden geliyor. Babası - saygın asilzade, şöyle ya da böyle evlilik veya yeterince yüksek pozisyon alma ya çocuklarının konumunu güçlendirmek istiyor. Anna Pavlovna Scherer o akşam çıkıyor kez romanın ilk bölümünün Birinci bölümde, bu bir amaç ile geldi - İmparatoriçe-anne yoluyla Viyana'ya ilk sekreter oğlu takmak için. Laik insanlar, her ikisi birbirini mükemmel anladı ve Prens Vasili reddetmesini "yutmak" zorunda kaldı. Öte yandan, Helen övgü tutuşturulmuş ve Hippolytus övgüde aynı rahatsız Pavlovnoy çocukları ile her şeyi tartışırken, Prens ne yazık ki onlardan tüm bu yapabilirdim için yapmıştı, ancak oğulları hem aptal var olduğunu söyledi.

Genç Prens ile ilk toplantı

Bütün aptallık Hippolyte Kuragin sadece Anna Pavlovna ait salonda biziz. Tüm olursa olsun yaptığı veya söylemedi ne uygun değildir. Hiçbir neden yokken Lizoy Bolkonskoy küçük prenses için bunu Bakımı onu düşünceli amblem Conde evin anlamını açıklamak başlar. Sonra büyük bir kızdı ve onun uşağı elbise Moskova bayan, yaklaşık bir anekdot anlatır şey kararlıdır. şaka sonunda o dediğini, genel olarak, hiç kimse bunun ne tuzu anlaması için, gülmeye başlar ve. Bu durumda, tüm ifadeleri Hippolyte Kuragin çok güvenle yapar. genellikle boş ve aptal Laik insanlar ve de ki, kendisinin bile dile ya da değil akıllı bir fikir çözemiyorum.

kasıtsız soytarılık

pek anlayan çünkü Prens Hippolyte Kuragin periyodik hala düşünüyor. Ve bazen bir şey söylemek ve sadece insanlar olarak etrafında onun sözlerini demek olduğunu anlamıyorum, eğlenerek sürpriz ile bakar. hiç o hiçbir şey fark etmeden, siyaset hakkında konuşmak önemlidir çünkü toplumda, hala olsa da, bir palyaço olarak algılanmaktadır.

Prens Etnik

Hippolitus ve Helen Kuragino şaşırtıcı benzerlik ve benzeri olmayan. Helen yüz hatları sabaha kadar mükemmel ise, Hippolytus aynı özellikleri dönüştürdü ve aptallığa vurgulamaktadır. kardeşi ve kız kardeşi benzerlik tesadüfi değildir. Hem hiçbir kültür ve ruh zenginliği vardır her ikisi de eşit derecede düşük ve boştur. onları bir araya koyarak, L. N. Tolstoy gösterir iki yüzlü Janus, okuyucular gelişigüzel ilk başta güzel Helen baştan vermedi. Onun ruhu kardeşinin kendine güvenen, mızmız yüzüne yansır. Bu nedenle okuyucu Hippolitus Kuragin görür. onun çok kötüleyen Karakteristik.

beceriksizlik

Bu onun aptallığı bir devamıdır. Akıllı bir adam, her zaman ipuçları ve eylemlere yanıt gecikmedi başkaları, özenli. Ve herkes için zor hale dili değil, aynı zamanda bacaklarını sadece şaşırtmak mümkün Hippolyte Kuragin. Görme Bolkonsky Lisa, bunun ona sarılıyor gibi görünüyor, onun omuzları üzerinde bir şal atmak yardımcı olur, böylece utanç verici. Bu tamamen kabul edilemez. Küçük prenses incelikle ondan çekti ama Prens Andrew şey olarak, onu geçti. Ama Hippolyte bu yeterli değildi. Onun dış giyim üzerine koyun ve frak-ceket dolaşmasını, prenses ile hareket halindeyken veda ettim. Kuru tatsız Prens Andrew onu kaldırıldı.

kariyer

Prens Vassily hala diplomatik hizmette bir oğul koymak başardı. Ve bu, İngilizce ve Fransızca bilmektedir sevgili genç adam, hizmet etmek ve o yaltaklanmak mümkün olacak ve bu daha önce o da vatan fayda getirdi - bu yüzden kesinlikle gereksizdir. Onun yorulmadan kapalı diplomatik dünyasının dar ayni dili vurma anlamına yeterlidir. Savaş sırasında Prens Kuragin Avusturya'da Rus Büyükelçiliği'nde sekreter olarak görev yapmaktadır. Onun ne yaptığını tam olarak bilinmemektedir, ancak o mutlu. Yanlışlıkla kelimeler çok esprili olarak algılanmaktadır onları atılmış belirtiyor. Şimdi o sahiptir. yalnız bazı kaza yapabilen bir saniye bile düşünmeden geldi olduğu tüm sözlü çöp arasında, kelimeler çok faydalıdır. İyi o kadar yükselmiş olabilir "popülerlik derecesi." Bu iyi adam tehdit edilmez Wit gelen vay haline ve hiçbir şey demez düşünmek.

Sonuç

Bu nedenle okuyucu Hippolitus Kuragin olup. o çok monoton olan romanın Karakterizasyonu, bu özellikle Prens Vasili tüm ailesini yola tasarlanmış bir parlak yaymasında yazılır - Helen ve olumsuz bir karizmaya sahip boş tırmık yakışıklı Anatole. Hippolyte çekicilik farklı olmasıdır. Ona göre hemen okuyucu iğrenme duygusu hisseder. Romanda "Savaş ve Barış" Hippolyte Kuragin boş ve değersiz insanlar mahkeme topluma yaklaşık en yüksek olduğu, hafif hangi göstermek için yazar, gerek en azından bazı destek varsa onu, hatta çok aptal insanlar uyum için, bu kolaydır . Çok inatçı Hippolyte, gibi insanlar, hem de Prens Vasili tüm ailesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.