SağlıkTıp

EMF, kan testi: nedir, kod çözme, normlar ve temel göstergeler

EMF (kan testi) - nedir? Nasıl yapılır? Ne için? Bu sorunları tam olarak anlamak için, çeşitli teşhis laboratuarlarında sağlanan bazı tıbbi bilgilere ve verilere başvurulması gerekir. Aslında, ne olduğu hakkında anlamak o kadar zor değil. Hemen ya da bu vatandaşların birçoğu EDS teşhisi ile çarpışmaktadır. Ne oldu

tanım

Bu çok basit. EMF kan testidir. Genellikle nedir ve hangi hastalıkların teşhisi için yapılır? İşin aslı, bu kısaltmanın kandaki sifiliz belirleme yöntemine atıfta bulunduğu. Wasserman tepkisinin ismiyle benzerlik gösteren bir tür.

Teşhis laboratuarlarında, bu analizi "RW'a Reaksiyon" yazısı şeklinde görebilirsiniz. Birçok kişi bu prosedürü biliyor. Özellikle de kadınlar. Nüfus, sifiliz analizi sadece varlığının şüphesiyle değil, aynı zamanda bedeni kontrol etmesi için de yapar. Örneğin hamilelik sırasında.

EMF (kan testi) - nedir? Daha önce de belirtildiği gibi, kanda sifiliz tespit metodu. Ya da Wasserman'ın tepkisi. Çünkü hastanın özel bir özelliği yok. Analiz nasıl yapılır?

Analizin yürütülmesi

Teşhis işlemi son derece basittir. Özellikle hastalar için. Biyolojik materyalin teslim edilmesi için biraz hazırlık gerektirirler, ancak artık. Hakkında daha sonra söylenecek.

EMF (kan testi) - nedir? İnsan vücudundaki sifiliz varlığının belirlenmesine yardımcı olan bir çalışma. Hastalığı kan yoluyla teşhis etmenin eşsiz bir yöntemi.

Laboratuara bir kişi gelir ve biraz venöz kan verir. Laboratuvarda ayrıca elde edilen biyomateryal ile çalışmaya başlarlar. Özel çözelti hastanın kanıyla karıştırılır, sonra bir süre sonra reaksiyon kabul edilir. Öyleyse, bir kişi frengiyle karşılaştı. Aksi halde hasta tamamen sağlıklıdır. Laboratuardaki tanı zamanı yaklaşık yarım saattir.

Analiz için hazırlık

EMF için kan testi nasıl yapılır? Daha doğrusu, çalışmaya nasıl hazırlanmanız gerekiyor? Laboratuvarın özel talimatları ve önerileri verilmemiştir. Fakat daha kesin bir sonuç elde etmek için, çalışma için biyolojik materyal almadan birkaç gün önce sigara içmekten ve alkolden kaçınmanız önerilir.

Ayrıca önemli bir koşul, boş bir mideye kan verilmesidir. Testten 8 saat önce yemek yememesi önerilir. Çok acılı, tuzlu ve tatlı yiyecekleri laboratuara ziyaretinizden 2-3 gün önce diyet dışında bırakmanız önerilir. Maksimum sonucu elde etmenin tek yolu budur.

Negatif analiz

Sonra, yukarıdaki analizin nasıl çözüldüğü hakkında biraz konuşabilirsiniz. Her şeyin anlaşılması zor değildir. EMF (kan testi) - Bu çalışma nedir? Hangi amaca yönelik yapıldığı açıktır. Ve bu da ne? Ancak sonuçları nasıl yorumlayabiliriz?

Daha önce bahsedilen tekniğe göre, sifiliz proteinlerine ait antikorlar laboratuarda kanda aranacaktır. Kan testi (EMF) negatif mi? Bu insan vücudunun bu hastalığa rastlamadığı anlamına gelir. Yani sağlıklıdır. Ve hiç frensiz vardı.

Bu, hastaların EMF testini geçtikten sonra bekledikleri sonucudur. Ancak bu tek yanıt değil. Çalışma sonrasında başka hangi seçenekler olabilir?

Olumlu sonuç

Örneğin, EMF kan testinin olumlu bir sonucu. Kanda bulunan bir kişi, onu özel bir solüsyon ile karıştırdıktan sonra frengine antikor ürettiğinde ortaya çıkar.

Buna göre, hastanın bedeninin hastalığa yakalanma ihtimali var demektir. Bu analizin normuyla konuşmak mantıklı değil. Sonuçta, sifiliz olup olmadığını gösterir.

Tipik olarak, laboratuvarlar, popülasyona, antikorların hastalığa bulaşıp karışmadığını gösteren bir çıktı sağlar. Ancak bazen klinikler sonuçların genişletilmiş bir görüntüsünü sunar.

Hücrenin sınıfları

Adam EMF için kan testi yapmaya karar verdi. Bu ne Analizin yorumlandığı sınıflardaki hücrelere göre yorumlanması? Bunu anlamak, göründüğü kadar zor değil. Tıp eğitimi almış insanlar vücudunda bir hastalık varsa, ya IgG hücreleri ya da IgM üretilmeye başlandığını biliyorlar. Üzerinde, bir kişinin sifiliz veya diğer hastalıkları olup olmadığını anlamak kolaydır.

Kod çözme aşağıdaki gibi olabilir:

  1. Frengi ile son bulaşma. Daha sonra IgM antikorları bir virüs çarpışmasından yaklaşık 7 gün sonra üretilir.
  2. Göreceli olarak son zamanlarda hastalık. Vücut frengi, yaklaşık bir ay yaşıyorsa, IgG antikorları üretilmeye başlanır. Ayrıca, frenginin başarılı bir şekilde tedavisi sonrasında da IgG devam eder. Başka bir deyişle, bu tür antikorların varlığı, sadece yakın zamandaki bir enfeksiyona işaret eden işaret değil, aynı zamanda hastalığa kararlı bir bağışıklığın gelişiminin bir göstergesidir.
  3. İkincil hastalık. Sonuç, olumsuz bir reaksiyon ise mümkündür, ancak lgG vardır. Yakınlar hala başlıkları deniyor. Onlara bağlı olarak gerçek sonuç yorumlanacaktır. Ya da bir kişinin güçlü bir bağışıklık sistemi var ya da yine frengiyle hastalanıyor.

Krediler hakkında

Şimdi EMF'ye (kan testi) "ne olduğunu" sorunun cevabı anlaşılır. Deşifre edilmesi de az çok açık. Bir tür veya başka antikorlar hakkında ne tür titerler görülebilir? Ve insanların sifiliz varlığını nasıl belirleyebilirim? Çok basit, sadece aşağıdaki göstergeleri göz önünde bulundurun:

  • Frengi yoktur;
  • Bir artı olarak sonuç şüpheli;
  • 2 artı - zayıf pozitif, hastalığın olasılığı az;
  • 3 artı - sifiliz var;
  • 4 artı - keskin pozitif, son enfeksiyon.

Bu durumda, sifilizden başka herhangi bir teşhis uygulayabilirsiniz. Ve tüm sonuçları hesaba katın. Eğer onlar da pozitifse, kişi hasta. Aksi halde, korkulacak bir şey yok.

hatalar

EMF (kan testi) - nedir? İnsanlardaki sifiliz teşhisi için modern, tam olarak doğru olmayan teknik. Olumlu bir sonucun yanlış olabileceğine dikkat etmeye değer. Bu nedenle, hastalığa karşı antikorların vücutta üretildiğini gördüğünüzde panik yapmanız gerekmez.

İlk olarak, analizin tekrar ele alınması önerilir. Ya da frenginin teşhisi için farklı bir teknik seçin. EMF, bazı yanılgılar içeren bir çalışmadır.

İkincisi, daha önce belirtildiği gibi, hastalığa karşı antikorların varlığı, hastalığa karşı bağışıklığın gelişmesi anlamına gelebilir. Örneğin, organizmanın kendine özgü özelliği nedeniyle.

Üçüncüsü, kötü alışkanlıkların yanı sıra kronik hastalıkların varlığı analizin olumlu sonuçlanmasına yol açabilir. Kızların üzerinde menstruasyon var.

Buna göre, EMF - frengiler için oldukça hızlı, hızlı bir testtir ve bazı hatalar vardır. % 100 doğruluk sadece mükemmel sağlıklı insanlara verir. Fakat pratikte bu tür araştırma büyük talep görüyor. Şimdi, kanın EMF'ye nasıl verildiği açıktır, ne, analizin analizi geçer ve araştırmanın doğruluğunu etkileyen faktörler nelerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.