SeyahatTuristler için ipuçları

Elz Kalesi (Almanya): oraya nasıl gidilir? Turistlerin fotoğrafları, açıklaması ve eleştirileri

En ünlü ve ziyaret edilmiş ortaçağ cazibe merkezlerinden biri de Elz Kalesi'dir (Almanya). Bu ilginç yer nerde Üç tarafı çevreleyen Elzbach Nehri (Mosel tribüteri) üzerinde yetmiş metrelik bir kaya üzerinde bulunuyor. Bu nedenle, kale çarpıcı bir manzaranın ortasında duruyor: orman, dağlar, barışçıl batılı Alman kasabaları ve köyleri.

Bunun için bilinen kale, diğer benzer aristokrat kalelerden farklı olarak hiçbir zaman çökmemiş ve tüm savaşlar sırasında hayatta kalmayı başarmıştır. Tabii ki, birçok nesli sahipleri sık sık onu yeniden inşa ettiler, ancak görünümleri ve iç mekanları daha ilginç hale getiriyorlardı. Kalenin özel mülkiyete ait olmasına rağmen, bu bir müze ve turistlerin orada kalmasına izin veriliyor.

Elz Kalesi (Almanya): nasıl ulaşılır?

Bunu yapmanın en kolay yolu kendiniz ve kiralık bir otomobilinizdir. Kale, Muensterfeld kentinin yakınında, Koblenz'in güneyinde yer alır. A48 karayolunda Polk dönüşünden önce gitmeniz gerekiyor. Sonra L113 yolunu Muensterfeld'e, ardından da K37 boyunca Vershime'yi takip edin. Orada arabayı terk etmek ve parkı yaklaşık on beş dakika boyunca yürümek gerekiyor. Hafta sonlarında otoparktan bir otobüs var.

Toplu taşıma araçlarını Koblenz'den alırsanız, bu en iyi Moselle'de geçen trenle yapılır. Muhteşem manzaralar garantilidir. Moselkern veya Karden istasyonlarında inebilirsiniz. Onlardan, işaretli yürüyüş parkurları kaleye götürür. Yaklaşık bir saat boyunca yere yürüyün.

öykü

Yerel efsaneler gibi belgeler, Elz kalesinin (Almanya) Friedrich Barbarossa döneminde on ikinci yüzyılda inşa edildiğini söylüyor. Aileleri ile birlikte yaşayan üç kardeşe aitti. On dördüncü yüzyıla kadar bu bölgenin efendileri bağımsızydı, ancak arazi Trier kentinin başpiskoposu tarafından fethedildi ve vasalları oldu.

Rönesans döneminde, kale binalarının çoğu, sahiplerinin rahat yaşamı için tasarlanmıştı. Zengin bir şekilde dekore edilmiş odalar ve salonlar içeren bir evdir. Böylece bir askeri kaleden kaleler pitoresk bir saraya dönüştü. Ama zamanla çürümüştür. Sahiplerinden biri (Count Carl von Eltz) dikkatle 19. yüzyılda restore etti ve üzerinde çok fazla para harcadı. Bizim fiyatlarımızda sekiz milyon avro olurdu. Halihazırda sekiz yüz yıldır şatoyu elinde bulunduran aristokratların doğrudan soyundan gelen mevcut sahibi gezileri için tamamen sağlamıştır.

Kale mimarisi

Ortaçağ mimarisinin bu başyapıtı aslen Eifel dağlarıyla Moselle Nehri arasındaki yolu korumak için savunma yapısı olarak inşa edilmiştir. Daha önce de belirtildiği gibi, başlangıçta üç kardeş yaşıyordu ve her biri ayrı bir aile oluşturdu.

Elz kalesi (Almanya) her ailenin zevklerini karşılayacak şekilde yapılmıştır. Evlerini sevdikleri şekilde genişletip süslediler ve sonunda saray tamamen tuhaf bir görüntü kazandı. Günümüzde Orta Çağ'dan Resesance'a kadar tüm mimari katmanlarını ve iç dolguyu muhafaza etti. Bu yüzden birçok turist için ilginç.

Kalenin avlusu Romanesk tarzında yapılmıştır. Sarayın kalıntıları ve yaşam alanlarının bir kısmı (Plattel'ın evi) aynı döneme aittir. Kırk metre yüksekliğe kadar sekiz kule, farklı zamanlarda inşa edilmiştir. Kale Nisan ve Ekim ayları arasında yapılacak ziyaretler için açıktır. Giriş ücreti 10 Euro'dur.

Rübenah'ın Evi

Tesislerin bu kompleksi, on beşinci yüzyılda inşa edilmiş ve ait olduğu cinsin bu kolunun adını taşımaktadır. Rübenah'ın evi sekiz katlıdır. İçerdeki Elz kalesi çok zengin biçimde dekore edilmiştir ve bu bölümünü inceleyerek görülebilir.

Evin ana salonunda, savaşa hazır olan gerçek ortaçağ ve ele geçen Türk silahlarının sergilendiği bir sergi var. Şövalye için romantik moda başladığında 19. yüzyılda göründü. Burada da erken ateşli silahlar var: küçük toplar, arquebuses. Alt salonda, varlıklı Alman aristokratlarının oturma odaları korunmuştur: gerçek şömineler, Flaman eserleri halıları, yaşlı ustaların resimleri Lucas Cranach da dahil olmak üzere. Üst oda, 16. yüzyıldan kalma mobilyaların bulunduğu bir yatak odası, işlemeli kanopinin altında antik bir yatak ve duvarlarla fresklerle boyanmıştır. İlginçtir ki, bu yatak odasının bir tarafında bir şapel ve diğer tarafında bir tuvalet bulunmaktadır.

Rodendorf Evi ve Hazine

Bu bölümdeki Elz kalesi daha eski bir yerdedir. Bu evin bazı binaları on üçüncü yüzyılda inşa edildi ve diğerleri - on beşinci yüzyılın sonunda. Toplamda on kat var. Turistlerin dikkatini seçmenlerin özel bir oda çekiyor. Alman imparatorunun adaylığına oy verebilecek prens seçmenlerden bahsediyoruz. Elz ailesinin iki temsilcisi böyle seçmenlerdi ve burada onların portrelerine bakabilirsiniz.

Tatilin yapıldığı, bütün ailenin geçeceği büyük bir salon sadece muhteşemdi. İçinde yapılacak bir fotoğraf olan Elz kalesi (Almanya), bu bölümde en lüks şekilde dekore edilmiştir. Halı, silah, şölenleme, oyma, aile sırlarını sembolize etme, resim, duvar resmi, göğüsleme - tüm bu sergiler çok etkileyici.

İlginç de prenses odası olarak adlandırılan yatak odası. İşte Almanya'nın en eski yatağı. Legend, mülk sahibi Agnes Elz'in bu kaleyi kendisiyle evlenmeye zorlamak isteyen bir tecavüzciden savundu. Şaşırtıcı ve korkunç bir gotik tonoz ile banner salonu çini soba. Burada da bayramlar ve kutlamalar yapıldı.

Rodendorf evinde, on beşinci yüzyılın mobilyalarına sahip gerçek bir ortaçağ mutfağı da vardır. Kalenin hazinesinde 500'den fazla gümüş, altın ve değerli taş öğeler görebilirsiniz. Burada resim çekebileceğin tek yer burası.

Elz Castle (Almanya): turistlerin incelemeleri

Yolcular, gezi turu için güzel bir gün seçmeyi veya yağmurluk ve iyi ayakkabı ile ayrılmayı önerir. Kötü havalarda, kilideki yaklaşımlar kaygan olabilir. Ziyaretçiler, Ortaçağ yapılarından dolayı bir Noel havlaması gibi muhteşem, olağandışı ve harika bir isim. Içinde sadece bir kılavuz ile alabilirsiniz, bu yüzden girişinde kuyruklar olabilir. Kaleyi görmek isteyenlere erken gelmeleri önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.