Uzmana sorun

Sabit ve değişken maliyetler

Eğer ürünleri üreten başlamadan önce herhangi bir şirket yayımlanan malların satışından elde alacağı ne kadar gelir hakkında bir fikir olması gerekir. Bu tüketici talebi, gelişim çalışmayı gerektirir fiyatlandırma politikaları ve gelecek giderlerin tahmini gelir değeri ile bir karşılaştırma. Üretim maliyetleri, üretim ve satış sonucunda şirket tarafından yapılan maliyetleri dahil amaçlanmıştır.

maliyetlerin soru piyasa ekonomisine anahtarıdır. Bu parametrenin değeri herhangi bir şirket rekabet bağlıdır. yönetim personeli üretim maliyetlerinin net bir fikir varsa, doğru azalmalar elde edecek yöntem ve tekniklerini belirlemek mümkün olacak. Buna karşılık, bu malzeme kaynaklarının etkisini ve üretim sürecinin maksimum verimlilik elde edilmesini maksimize etmek kaçmasına izin verir.

Bu maliyet seviyesi değeri pazarda şirketin gelirinin büyüklüğü, onun modernizasyon ve genişleme olasılığını yanı sıra rekabet gücünü etkilemektedir. çıkışı sırasında katlanılan işletme maliyetleri, ne de o bu ürünün üretimini başarmıştır, göstermektedir. hesabın maliyetleri farklı türleri önünde Sahne iş analizi. Sabit ve değişken maliyetleri ve gros ayırın.

maliyetlerin ilk tip ürünlerin sayısına bakılmaksızın yapılır giderlerini kapsar. Bu maliyetler şirket bile mamul malların yokluğunda taşımaktadır. Bunlar arasında:

- kullanılan tesisler için kira ödemeleri;

- üretim tesislerinin amortisman;

- yönetimin yönetim ve bakım maliyetlerinde;

- ekipmanın maliyeti ve iyi durumda bunun içeriği;

- ısı ve elektrik maliyeti, endüstriyel tesisler için tüketilen;

- sanayi bölgelerinin korunması;

- Para miktarı kredilerin faiz ödemeye harcanacak.

değişken maliyetler maliyetleri dahil için değeri, üretim hacmine bağlıdır. Bu ürünler imal etmek için kullanılan ham malzemelerin maliyeti, hem de doğrudan sürecine dahil işçi ücretlerini içerir.

Sabit ve değişken maliyetler toplam kadar ekleyin arasında (brüt) maliyet örgütü. Belli malların üretimi için gerekli olan belirli bir zaman döneminde işletmenin tüm harcamalar, toplamıdır.

Doğru yönetim kararları alabilmek için şirketin faaliyetlerinin daha detaylı analiz için, birim çıktı başına maliyetleri tutarını belirler. Bu, aşağıdaki göstergeler yapın:

- Ortalama sabit maliyetler;

- ortalama maliyetler değişkendir;

- ortalama toplam;

- marjinal maliyet.

örgütün toplam maliyeti göz önünde bulundurun. Bunlar sabit ve değişken maliyetler ayrılır. Bu durum ve süre bağlıdır. Alınan toplu iş sözleşmesi temelinde yapılan sigorta ve emeklilik fonları, Tahsisler olarak sınıflandırılabilir sabit maliyetleri. Böyle katkılar olarak Değişken maliyetler uzun vadede ortaya çıkar. Gerek üretilen mal ve üretim ekipmanları değiştirme hacmini artırmak ortaya çıktığında bu.

Her durumda, örgütün kendisi sabit ve değişken maliyetler halinde giderleri bölmek için nasıl seçer. Bunun için hesaba en geniş imalat sektörünü alınır. Buna emeği, malzeme veya bazik madde atfedilebilir. süreç emek yoğun ise, bordro kendisine tahakkuk tüm olarak anılacaktır değişken maliyetler. Onlar da yaptıkları harcamaların büyük miktarda malzemeler bulunmaktadır. Nadir durumlarda, değişken maliyetler toplamı olarak kabul edilir amortisman duran varlıkların. Bu üretimin ne zaman sermaye yoğunluğunu ortaya çıkar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.