Entelektüel gelişimiMetafizik

Nerede bilim maneviyat ile kesişiyor: 7 örnekler

Dini ve manevi topluluklar bilgi ve bize gerçekliğin gerçek doğasını anlamak için delil daha açıktır. Örneğin, Dalai Lama atın. O bilime bir yabancı olmamıştı ve onun liderlik boyunca, o sürekli bilim ve Doğu felsefesi arasındaki bağlantının konuştu.

Birçok dini ve manevi öğretileri aşağıdaki listeden görülebilir bilim tarafından onaylanır.

1. Maddi olmayan bilim

fizikçiler enerji ve maddenin yapısı arasındaki ilişkiyi keşfetmeye başladığı Maddi olmayan bilim XIX yüzyılın başında ortaya çıkmaya başladı. ikinci sıraya küme maddesel dünya bilimsel bilgiyi kalbinde inanç,.

Atom kendisi bir boşluk düşündükleri oluşur. Bu noktada, bilim adamları daha yakın anlayışına evrendeki her şey enerji yapıldığını. Bazı bilim adamları ve materyalist düşünen filozoflar, dünyadaki konumlarının özel konsepti ile aynı fikirde değilim çünkü bu şeyleri kabul etmeyi reddederek.

materyalist felsefeye dayalı bilimsel araştırma, dünyamıza büyük katkılarda rağmen, bu felsefe diğer modellerin çalışmanın sınırlı bilim ve akıl ve maneviyat eşit çalışma izin böyle bir ölçüde bilim dünyasına egemen olmuştur.

Bilinç 2. Gizli

Ünlü fizikçi Maks Plank temel bilincini kabul edilir ve bilinçten türevi olarak konuyu değerlendirmiştir. Bunlar kuantum teorisi geliştirilmiştir. Bu bilimsel çalışma sırasında, bilim adamı 1918 yılında Nobel Ödülü verilmiştir.

3. insanüstü yetenekleri

İnsanların çeşitli şekillerde aracılığıyla olağanüstü bir güce alabilirler olduğunu söylemek ne kadar eski öğretiler üzerine düşünmek şaşırtıcı. (Sanskritçe "mükemmellik" dan) Yoga geleneğinde Siddhi'ye olarak bilinen bu tekniklerin bazıları meditasyon, statik dans, davul, namaz, oruç ve daha saykodelik sayılabilir.

Örneğin, Budizm'de ilerici güçlerin varlığını kabul etmektedir. Buda onun öğrencileri bu yetenekleri elde etmek mümkün olacak bekleniyor, ancak bunlardan dalıp edilmeyecektir.

Michigan Donald Lopez Üniversitesi'nde Budist ve Tibet Çalışmaları Profesörü, Jr. Buda atfedilen yetenekleri bir dizi açıklar.

Yangını ve vücudunun çıktı suyu havaya yükselip aynı anda ateş her geçen kendi yaşamlarının tam bilgisi ve diğer canlıların yaşamları, başkalarının düşüncelerini bilmek yeteneği, onların karşıtları yaratma yeteneği de dahil olmak üzere tüm doğaüstü güçleri, sahipti. O seksen bir yaşında nirvana geçirilen rağmen bunu istenseydi, o "Aeon'un sonuna kadar" yaşayabilir.

Ölümden sonra 4. Yaşam

Beyin bilinç doğrudan alıcı mıdır ve bilinç beynin bir ürünüdür? bilim olmasına rağmen henüz bilinç dışında fiziksel bedenlerimizden var olduğunu kanıtladı değil. Ama bilinç tamamen ayrı bir şey olduğunu yönünde birçok hipotez olduğunu ve bir kişinin ölür sonra bile kalır. Bilinç, beynin hiçbir ilişkisi yoktur ayrı kavramlar olarak kabul edilir.

5. Sağlık ve sonrası

Oruç Budist ve diğerleri antik Vedik geleneğinden, birçok eski kültürlerde dahil edilen bir gelenektir. Oruç açlıkla karıştırılmamalıdır.

Birçok din ve manevi öğretmenler zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu tazelemek için, oruç başkalarını teşvik ettik. Bu mesaj ana değilse insanoğlunun bildiği en eski tıbbi müdahale olduğu bir sır değil.

Son iki yıl içinde, araştırma büyük miktarda insan sağlığına oruç faydaları ışık tutmuştur. Çalışmalar kanser kök hücreleri rejenere edilir ortadan tamamen Tip II diabet kaybolur onun doğru gözetilmesi göstermiştir ki, pankreas fonksiyonu vücuttan hasarlı DNA ve toksin yeniden oluşur geri. Açlık ve aynı zamanda ters yaş ile ilişkili hastalık yardımcı olur ve çok sayıda beyin hücrelerinin aktivitesi geri getirir.

6. Hepimiz bağlanır

Maneviyat birbirine insanların bir bağlantı yanı sıra birlikte varlığını ve refah anlamına gelir. Her şey bağlandığında nasıl bizim tam bir anlayış ile, daha iyi kararlar ve nasıl bir etkisi olduğu konusunda daha bilinçli yapabilir, sadece fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel düzeyde.

Bilimin gösterdiği gibi bu ilişki, ruhsal öğretileri anılacaktır. Örneğin, "kuantum dolanması" Einstein "bir mesafede hayalet eylem" olarak adlandırılan yabancı olgusuna bakın.

zihin ve gövdenin 7. bir bileşik

bilimsel çalışmaların sayısı hızla artmaktadır zihinlerimiz vücudumuzun iyileşmesinde önemli bir rol oynayabileceği gösteriyor.

Şu anda, dünyanın zihinsel algı sürekli bilgi verir ve biz gelecekte daha iyi sağlık tehditlere cevap böylece bağışıklık sistemini yönlendirir öne süren araştırmalar birkaç alanları vardır. Fikir pleksus Zihin ve beden fani aklın nasılsa bizim fiziksel "I" den ayrılan Buna göre doktrin daha önemli bilimsel anlamda olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.