FormasyonOrtaöğretim ve okullar

"Ölü Canlar": Görüntü Nozdryov

XIX yüzyılın ilk yarısında, birçok yazar eserinde büyük bir rol Rus tema içine götürdü. O zaman o ev sahipleri ve bürokratların acımasız zulmünü hüküm ve köylülerin yaşam dayanılmaz ağırdı. Rusya'da serfliğin Yaşam birçok eserlerinde yansıdı. Bunlardan biri N. V. Gogol, "Ölü Canlar" yazdığı bir roman, bir şiir oldu. Nozdryov görüntü, hem de Chichikov Manilow ve diğer karakterler, çok parlak ve zamanın aristokrasi tüm üyelerinin geçerliliğine ilişkin özetliyor. Okuyucu tüm formları ise ahlaksızlık hüküm için yapıtında yazar, o aktarmaya çalıştık.

XIX yüzyılın başında genel ruh Rusya

Yurtiçi devlet Sistem daha sonra serfliğe üzerinde durularak geliştirilmiştir. Önemli ahlaki değerler ikinci sıraya küme edilmiştir ve öncelikli sosyal statü ve para. İnsanlar ne bilim ne de sanat ilgilenmiyor, daha iyi bir ülke arzu yoktur. Onlar torunları kesinlikle hiçbir kültür mirasını bırakmadı. zenginliği - - hedefine ulaşmak için adam hiçbir şey durmaz. O satmak, ihanet, hırsızlık, hile yapılır. Bu durum yardım ama insanlar düşünme dert olamazdı Vatan kaderine kadar kayıtsız dan olanlar oldu.

Üründe aristokrasisinin temsilcileri

adı "Ölü Canlar" yazar tarafından seçilir tesadüfi değildir. Çok sembolik ve mükemmel Rusya'da serfliğin ruh halini yansıtır. Yazar, anavatan tehdit manevi düşüş göstererek, insanların bir galeri tasvir, boyalar pişman etmedi. Bir boşta hayalperest, bir vizyoner - okuyucu Manilow sunulmuştur hikayenin başında. Bu arada İlyas ait bir dizi portre tamamlandı. asalet temsili bir "insanoğlu üzerinde gözyaşı" olarak ortaya çıktı. ürününde "Ölü Canlar" Nozdryov görüntü ortada yaklaşık görünür. O İlyas'ın bazı, Manilow bir şey görülebilir.

Özellikler Nozdryov

O NN görünen bir işin ilk defa. okuyucu iyi bir kart daha keskin olması haricinde bilmiyor bu konuda özel bir şey değil. Onun bütün varlık nasılsa saçma: onun açıklamalardan dolayı düşünmediğini, saçma sapan konuşmayı, saçma. Yazar, Nozdryov imajını betimleyen bir diye bahsediyor "neşeli adam." Aslında bu doğrudur ve tüm aksiyon kahramanı bunu vurgulamak. Nozdryov gelecek için küçük bir düşünce ile an için yaşardı. Yani, örneğin, kartlara kazanan o Ertesi gün başka, daha başarılı oyuncusunu kaybetti tamamen gereksiz öğeleri ve şeyler üzerinde alışverişinde bulundu. Bütün bunlar, Gogol kendini gore nedeniyle canlılık, şıklığı ve kahraman huzursuzluk çeşit oldu. Bu "enerji" Nozdryov en pervasız ve spontan diğer eylemleri gerçekleştirmek yapar.

ahlaksızlıklar kahraman

Bütün bunlar Nozdryov kullanılabilir - safkan köpekler, atlar, - tüm iyi. Ama kahraman genellikle asılsız övünmek değil. rağmen yabancı bir orman sınırındaki mülkiyeti, o kendi ülkesi gibi bunun için bir övünç kaynağıdır. görüntü Nozdryov ev sahibine gösteren tüm saymıyorum saçma durumları kendini içinde bulduğu. Noble Meclisi ile onun çıkış, o mücadelede katıldı. karakterin ayırt edici özelliklerinden biri insanlara kötü şeyler yaptığı eğilimidir. Ve daha o adama daha yakın geldi, daha güçlü rahatsız etmek isteğiydi. Yani sinir bozucu Nozdryov düğün ve ticari işlemler. Ancak, öyle değil onları saldırgan dikkate cüzam olarak görev yaptığı eylemleri algılamıştır. Ayrıca, hatta Nozdryov tanıdıkları birisi buna kızmıştım duyunca gerçekten şaşırttı.

kahraman temel özellikleri

yol ifşa Nozdryov, yazar bazı yanlış-küstah bir şekilde edepsizlik gösterir. Kökeni Aristophanes ve Plautus'un komedide izlenebilir. Ancak, karakter ve asırlık Rus çoğunu, ulusal. Ana özellikleri Nozdryov, dinçlik güvenilmezleri sarhoşluk için küstahlık eğilimini övünüyor. Her zaman, silme, sağ açık şeyler görebileceğiniz bir kural, "pervasız, revelers, talker'lar" olarak ve yüzlerinde yazar notları, o damga halkı olarak. Diğer şeylerin yanı sıra, onlar bir yürüyüşe ister ve hevesli bir oyun olduğunu. Bunlar saygısızlığını ile birlikte, sosyallik ile karakterize edilir. Bazen onlarla dostluk çok uzun bir zaman sürebilir gibi görünüyor, ama "yeni arkadaşlar" bu tür insanlar o akşam ziyafette mücadele edebiliriz.

iç ve dış karakter Kontrast

Nozdryov oldukça iyi çalışması için Açıklama görüntüsü. kahraman oynamak, yazar hiçbir sanatsal araçları yedek. karakterin Etkileyici bir portre. Dıştan bakıldığında, kırmızı, tam yanaklar, kar beyaz bir diş ve bıyık reçine ile orta boy, katlanmış başparmak, bu erkek. Bu fiziksel bir gücü vardı taze, sağlıklı genç adamdı. Şiirin bölümde okuyucu Rus kahramanlık geleneğine takip edebilirsiniz. Ancak resim Nozdryov - komik epik motifleri bir yansımasıdır. iç ve dış özellikleri kontrast çok fark edilir. Yaşam Nozdryov doğrudan karşıt eylem destan kahramanları olduğunu. mantıklı değil şiirin karakterini kılan tüm ve onun "patlatır" ileri adil veya hile adresinden kartı savaşmaya tabi değildir. Geleneksel Rus özellikler - Görüntü Nozdryov komik, "Uzun süreli sil" "geniş yürekli" nin melodi yansıtır. karakterin Tüm bakmak - bu iyi bir şekilde ulusal "enlem" tek görünürlüğü olduğunu. Kahraman sadece "ruhun genişliğine" için hak değil, aynı zamanda tamamen zıt nitelikleri gösterir olamaz. Nozdryov - Ayyaş ve yalancı küstah. Ancak, o korkak ve hiçbir değeri yoktur.

karakter çiftlik

ziyarette Nozdryov Chichikov, host bozukluğu yazar noktaları arasında bölümde mevcut manzarayı yansıtan. Onun çiftlik çok dengesiz oluşuyordu ve tamamen bakıma muhtaç hale düştü. Bu, yine, hayatın düzeni ve müzakere Nozdryov şekilde eksikliğini gösterir. Onun kararlı tezgahları boş olarak, home run, bir karışıklık oldu. Uygun biçimde muhafaza tek yer, köpek kulübesi vardır. O kadar arsa sahibine hissetti "ailenin babası." Bazı eleştirmenlere göre, kahraman kendisi biraz bir köpek gibi: aynı anda havlamaya ve yatmak için olabilir. Özellikleri Nozdryov da evin iç kısmında yansıttı. ofisinde herhangi kağıtları ya da kitap yok. Ancak, duvarları sabers, tüfekler, hançer ve çeşitli Türk borularla asılır. namlu organın iç Sembolik. Bu konuda yerleşmek istemeyen bir boru vardır. Bu ayrıntı karakterinin doğanın bir sembolü oldu. Bu önlenemez enerji, huzursuzluk ve akıcılık kahraman gösterir.

davranış Nozdryov

Enerjik karakter çeşitli patlatır onu iter. Örneğin, bir eğilimi olan başka bir şeye değişen sırasında o sahip olduğu tüm alışverişinde. Ortaya çıktı para kahraman sonra tamamen her türlü satın alma, fuarda geçirdiği : Gereksiz şeyleri sigara mumlar, kelepçeler, silahlar, tencere, tütün, kuru üzüm ve daha fazlası. Ama ev gününde olduğu gibi, nadir dovozit satın alınan tüm öğeler, o kaybedebilir. Bir bütün olarak hayatının bozukluğu rağmen Nozdryov Chichikov ile işlem sırayla onun için şaşırtıcı gösterir. köpek, at, Laterna'yı: Ev sahibi geleni satmaya çalışıyor. Nozdryov dama oyunu, şezlonga alışverişini seçtikten sonra. Ama Chichikov dolandırıcılık diyor ve oyun reddeder. Orijinal ve görgü Nozdryov. Konuşması hep kompozisyonda, duygusal çeşitlidir, sık sık çığlık, yüksek sesle söyledi. Ama okuyucuya sunuyor neyi açısından görüntü Nozdryov statik zaten tam teşekküllü olduğunu. Arkaplan kahraman kapalı olduğunu ve bir karakterle hikayenin akışı içinde herhangi bir iç değişiklik yapmaz.

Sonuç

Nozdryov tasvir Gogol, renkli ve kolayca tanınabilir karakterini yarattı. Kahraman - Tipik bir fedai, aşırı sıcak, geveze, tartışmacı, kabadayı reveller. O bir içki akla ve oynamayı seven vermedi. Ancak, tüm "tipik", detayları ve bazı küçük şeyler bireysellik, bireysel karakter vermek rağmen. Tüm anlatı mizah adil bir miktar ile nüfuz edilir. ahlak ve maneviyat kaybına - Ancak, çalışma sırasında oldukça ciddi bir sorunu gösteren, karakterler, onların karakteri, görgü, eylem ve davranışı göstermektedir. Roma şiir Gogol - "gözyaşları ile kahkaha" dir. Yazar sorusunu acı, bir işi yarattı , gelecekte Rusya'ya ne olacağı insanlar akıllarını değişmez ve değişmeye başlar yoksa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.