BilgisayarlarDefterler

Ekranda dizüstü hatlarında, ne yapmalı?

Son zamanlarda, şikayetleri çok dizüstü ekranda bantların çeşitli çıkmasına gelir. dizüstü ekran bandını ortaya çıktığında böyle bir şey, nasıl önlenebileceği ne yapacağını sebebi nedir? Bütün bu soruların ve diğerleri cevapları makalesinde bulunabilir.

Bilgisayarlar ve dizüstü: Tanı nedenleri

Birçok kişi, belirli bir başarısızlık nedeni bir dizüstü daha bir PC'de daha kolay olduğunu biliyoruz. tek parça tasarımı ve bilgisayar neredeyse eksi çağrılabilir bazı unsurları var - Bu doğrudan dizüstü gerçeği ile ilgilidir. Ama bu defter nedeniyle, sağlam yapıya çok daha popüler. Ve böylece kırmaya olasılığı daha yüksektir. laptop en can sıkıcı sorunlardan biri ekranda çizgiler ortaya çıkmasıdır. Bir dizüstü çok dikkatli davranmak Bu özellikle sinir bozucu olduğunu ve böyle saçma bir durum yoktur. Bugün bu sorunu çözmek ve ekranda dizüstü hatları, yapmanız gerekenleri görmek için tüm yolları inceleyeceğiz.

Her şey nasıl başladı

dizüstü ekranı herhangi renkten bir küçük parça üzerinde Çoğu zaman görünür. laptop sahibi bunun dikkat etmez, ancak şansa bırakılmamalıdır. Ekranın ilk günlerinde üç çizgili maksimum gösterir (yeşil, kırmızı veya mavi), ancak hafta boyunca yatay veya dikey çizgili aktif "çarpma" başlıyor. Ve kullanıcı şeylerin yanlış olduğunu bilir sadece. Bazı (tam olarak onlar şerit vardı noktada) matris ekran notebook basarak birkaç dakika düzeltmeye yönetmek. Birkaç sonra sorun döndü dakika ve seçenekler orada değil çözmek için.

nedenleri

laptop ekran üzerinde dikey veya yatay çizgiler aşağıda açıklanacaktır çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bunun nedenleri şunlardır:

 • Kırılma grafik kişisel bilgisayar (bazı durumlarda, bir element tamir veya tamamen değiştirin edilebilir);
 • (Genellikle aşırı ısınma nedeniyle) ana hasar;
 • başarısızlık dizüstü matrisi (rip ve değiştirmeniz gerekiyor);
 • Çeşitli hasarlar (tren ile kötü temas, arıza ve diğer sorunlar).

dizüstü bileşenleri Breaking her zaman hem kendi elleriyle, tamir ve böyle dizüstü onarımı gibi faaliyetlerde şirketlerin çeşitli edilebilir.

tanılama

Sorunun arama aralığını daraltmak için ev dizüstü bilgisayar kendi kendine tanı koymak önerilir. Aşağıdaki tüm öğeleri izleyin.

 1. çizgili grafik kartının görünümü suçlu olup olmadığını kontrol etmek için dizüstü herhangi bir dış monitör bağlayın ve normal olup olmadığını. Bağlı monitörde görüntü dizüstü ekranı, video kartı ile muhtemelen sorun üzerinde buna karşılık geliyorsa. İkinci ekran hiçbir sorun, ama bir dizüstü durum üzerine ince ekran kartı her şeyi aynı olduğu, sorunun başka bir şeydir.
 2. İlk durum şu yaklaştı edilir ve sorunu tespit yoksa, biz iki numara işaretleyerek geçebiliriz. Bir matris presleme ya da bükülme ile test edilebilir. Eğer orada belli bir yerde, tıkladıklarında, örneğin, dizüstü bilgisayar ekranında beyaz bir şerit, resim biraz değişirse, büyük olasılıkla, sorun matris içinde veya doğrudan PC ekran döngü ile bağlı.
 3. kapatırken / dizüstü görüntü değişikliklerini açılış? Sorun döngüsü (kusurlu temas veya kırılma parça) içinde yer almaktadır.

matris tüy

dizüstü bilgisayar ekranında renkli çizgiler olsaydı, büyük olasılıkla, sorun döngü dizüstü matris içinde olduğunu. Bant bilgisayarın çalışmasını, sıkılmış birazcık etkilemez dikkat etmek önemlidir. Bunlardan sadece bir yolu kurtulun - döngü değiştirerek. Bağımsız o (size ağırlaştırmak sadece bir yüksek ihtimal) neredeyse imkansız, en yüksek seviyede her şeyi yapacağız profesyonellere çevirmek Dolayısıyla en iyisi olun. Laptop Tamir - amatörler için değil iyi meslek. Bu durumda, sadece laptop bozmak değil, aynı zamanda sinirleri, aynı zamanda çok zaman kaybedebilir.

Yine her şeyi kontrol edin. laptop ekranı eğerek üzerinde ekranın diğer şeritte görünmelidir. Böyle bir durumda, o zaman sorun tam olarak matris döngü PC.

dizüstü ekranda Çok renkli çizgili

Ekran boyunca dikey çizgiler olsaydı ne yapmalısınız? Artık bildiğiniz Bu sorunun cevabı. Genellikle bantları süredir, onlar çok daha (genişlik ve uzunluk artış) olmak, kırmızı ve mavidir. Beyaz - Ekranda Çok renkli şeritler, nasıl diğer yandan rengini değiştirmek için. Sorunun ne olduğundan emin değilseniz, daha iyi biraz daha yüksek detaylı olarak boyanmıştır kendini tanı, gerçekleştirin. Harici bir monitör şeritlerini bağlarsanız da, üzerinde ekran kartı sorunu görünür. Laptop iki tipe ayrılır: Grafik kart ana yüklü olanlar içinde, hem de bunlarla ilgili olarak grafik işlemcisi - ayrı bir modül bilgisayar.

Çoğu durumda, bu sadece olabilir bu sorunu çözmek için yardımcı olur ekran kartı yerine ancak uzmanlar başvurmanız uygun olacaktır, bu yüzden bunu düzeltmek için çalıştı. Birkaç kat daha ucuz mal olacak.

monitör dalgalanmalar

Ekran dizüstü bilgisayarda belirli bir renk dalgalanmalar problemi döngü içinde gerçekten kanıtlıyor. Ama tam bu görmek için, sen teşhis tekrar harcamak gerekecektir. Dış monitör her şey yolunda, sorun arıza döngü veya kişisel bir bilgisayar matris içinde yatmaktadır. Onarmak için profesyonellere açmak için gerekli olan, bu yüzden sen laptop çalışmaya devam gereken parçalar değiştirilir.

kişi çok uzun zaman önce değil usta tamir döngü veya matrise o atfedilen onarım, dışarı onun laptop aldı, ama bir süre sonra tekrar monitörde kamaştırdı zaman Genellikle bir sorun bulabilirsiniz.

Bu da, anakart, ekran kartı dizüstü arasındaki zayıf temas zaten bağlı. Böyle bir durumda o (yardım istemek ustası ile bu konuda danışmak gereklidir) anakart değiştirmek ya tamamen ya da kısmen rebouling çip yapmak gereklidir. Bir dizüstü ekranda bir grup var mı? Ne biliyorsun? Hiçbir şey olur? makale okuma Devam - monitörde bantların nedenini bulmak ve bu sorunu çözmek için muktedir eminiz!

çok renkli çizgiler

monitörde hatalı hareket ve sürekli renk değiştiriyor çizgilerin görünümünü, sorun döngünün başarısızlık yatıyor gerçeğini kanıtlıyor. Biraz yukarıda da bildiğiniz gibi bu zaten "modifikasyonlar" çok şey var dertte o kadar yaygındır, bu konuda zaten sürmekte, ama. Bazı durumlarda, sorun matris bir döngü içinde yatıyor?

 1. Sen dizüstü kapatın hiçbir bantları değildi ve sabah tekrar açın, ancak barlar vardı. Bu matris veya tren ile sorunların bir işaretidir.
 2. Monitör sadece titrer ve renk değiştirir, ama aynı zamanda negatif (ekranda görüntü bazen olumsuz beslenir) olur. Bu, bir kişisel bilgisayar ya da bir matris döngü yetmezliğinin son aşamasıdır.
 3. İkinci basitçe boş iken görüntü, ekranın sadece yarısı açık. Tamamen monitörü kapatmak için çözmelidir matris ile sorunu.
 4. invertör - Sigara işletim ışık dizüstü yakın gelecekte matriks modülünü değiştirmek gerektiğini söylüyor.

Sistemin tek bir ihlal

Ekranda bir dizüstü hatlarında olsaydı, henüz Sorun gerçekten gibi olduğu anlamına olmayabilir. Tek bir işlem başarısız nokta olabilir. nedeniyle, örneğin, olduğu gerçeği genellikle dizüstü bilgisayar (bir matris veya grafiklerle şey) kırık olduğuna inanıyoruz kişi tarafından yaklaştı ustaları, By siyah şerit dizüstü bilgisayar ekranında. Ama hiçbir şekilde bu acil onarım ihtiyacını kanıtlıyor. Ekran küçük mavi jant (o bile değildi ve düzensiz hareket) görüntüler zamanlar vardır. yaklaşık bir hafta boyunca bu "hile", ekranda mı ve ona kimse dikkat etmedi. İlk başta bant büyür olduğunu görünüyordu, ancak beş gün sonra o uzunlukta veya genişliği ya artmaz ortaya çıktı. İki gün sonra şerit kayboldu ve asla çıktı.

o gerçekten bir sorun olduğundan emin olmak için, ama bir gün bir dizüstü bilgisayar tamir para ustaları ödemezseniz, ve bir ay sonra yine, bir veya iki hafta beklemek daha iyidir çünkü öyle "işlenecektir." sorun çözüldü değilse, o zaman istediğiniz usta bulacaksınız Teknik Merkezi'ne gidebilirsiniz.

PC sürücüsü

Oldukça sık dizüstü ekranı farklı renk ve boyutlarda farklı bantları görünür durumlar vardır. Birçok kişi hemen usta tamir laptop servis merkezine gönderildi. Ama doğru nedir?

Genellikle (dizüstü) bantları hatalı sürücüleri kişisel bilgisayarın monitöründe görünüm sebebi yüklü hatta onların yokluğu. Ayrıca, sorun yazılımının güncel sürümü yetersiz olabilir. İşte her şey oldukça açık: sürücüyü yeniden yüklemek için gereklidir. Sorunun ortadan kalkacaktır olduğu bir sürümünü seçmek için gereklidir. Nasıl yapmalı? Yalnızca "Mızrak yöntemi". Lütfen dikkat: Eğer modelin üreticisinin resmi sitesinden ihtiyaç laptop için sürücüleri indirmek için. Çeşitli programlar aracılığıyla yükleyebilirsiniz, ancak bu riski ve kurallarla her şeyi yapmak daha iyi değil.

Bazen gerekli tüm sürücüleri bir dizüstü konuşma ve CD ile birlikte. Eğer bir tane varsa, tabii ki, bunu kullanabilirsiniz, ancak bunun içeriği güncellenmemesi unutmayın. basitçe iş dizüstü sürücüleri başarısız sorun olabilir çünkü Ama, buna değer. Zaten tüm güncellemeleri, diğer düğüm cihaz elemanlarının büyük olasılıkla sorunu denediyseniz.

özetlemek gerekirse

PC belirsiz bantları geldiyse, mutlaka hemen ustalarına çalıştırın. Bunu kendi başına ortadan kaldırmak mümkündür olayın, nedenini öğrenmek için kendinizi deneyebilirsiniz.

başarısızlığın nedeni kartı ile bir ilmek matrisi ile ilgili bir sorun ikisi de olabilir. yeterli düzeltmek için - Belirli durumlarda, değiştirilmesi gerekecektir, ama birisi taşır. Sürücüler genellikle dizüstü ekranda çeşitli çizgili oluşma düşünmez. son sürüme güncelleyin ve bu yardım etmezse, bir uzmana başvurun. Ya hala bağımsız biraz daha yüksek anlatır PC, teşhis etmeyi deneyin.

Ne laptop ekranında çubuklar olsaydı? olayın nedenleri nelerdir? Büyük olasılıkla, zaten bu soruların yanıtlarını bulduk, ancak yine de bu olmadı eğer, hemen uzman danışmalısınız. Bunlar doğru onarım için gerekli nedenini ve zamanını belirlemek için çağrılabilir, bireysel olarak dizüstü dikkate alınacaktır. Ve hasarın nedeni sadece daha açık bir şekilde, gözünüzün önünde hâlâ emin olun. Ekranda dizüstü hatlarda? Bu artık bir sorundur!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.