MaliMuhasebe

Ekonomik içeriğe göre hesapların Sınıflandırma: kısa bir bakış.

Bilindiği gibi, hesapları sistem muhasebe temelidir. muhasebe kayıtları kaotik değildi, ama belli bir mantıksal analizine yenik için kesinlikle net ve kesin bir sistem elde etmek için organize etmek gerekecektir. Bu hesaplar sistemi bir yük ama kullanışlı ve kolay kullanımlı muhasebe aracı değildi sağlamaktır ve ekonomik içerik hesaplarının bir sınıflandırma yoktur.

defter tutma hesabı - şimdi yürütülen aynı türdeki tüm işlemleri gösterir (ayrıca onların kayıtları olarak adlandırılabilir) bu girdi. Böylece, uzun vadede bu varlık, yükümlülük veya süreçlerin belirli bir türü hakkında tüm bilgilere gidiyor. Her hesap işleminin türüne bağlı olarak değişir, kredi ve borç tarafı vardır. raporlama döneminin sonunda hesabına kapanış bakiyesi hesaplanır. Ekonomik içeriğe göre hesaplar sınıflandırılması yoğunlaşmış ve genişletilebilir. sınıflandırma kısaltılmış versiyonu üç tipe hesap böler:

- Aktif - bu sayar, elindeki (aktif) en tüm şirketlere aracı gösterenler. kaybolmasıyla (iptali, diğer bireyler ve tüzel kişilere aktarmak) - borç Aktif hesaplar her varlık (nakit, duran varlıklar, ticari alacaklar, vs.) bir işletmenin oluşumu ve kredi yansıtmaktadır. Aktif hesapların kapatılması bakiyesi borç görüntülenir.

- Pasif - bu hesaplar şirketin belirli araçları en vardır hangi nedeniyle tüm kaynaklardan, görüntülenir. Böyle kaynaklar yükümlülükleri denir. Kural olarak, yükümlülük ya yükümlülüklere veya işletmenin yetkili sermaye ile ilişkili. yükümlülüğünün kredi görüntülenen oluşum hesaplara göre (örneğin, bir kredi veya tedarikçiye borçlar oluşumu) ya da temel sermaye giriş ve bankamatik - işletme veya sermaye çekme kurucularının borçlarının geri ödeme.

- Aktif pasif (prosedür) hesap - girişim meydana gelen işlemleri göstermektedir. pasif veya aktif hesaplardan farklı olarak, aktif-pasif dengesi dönemin mali ve iş operasyonlarını sızdıran bir şekilde bağlı, banka ve kredi ikisi de olabilir. Bu hesapları iletken yöntemleri, her bir hesabı için spesifik ve bu nedenle aktif-pasif hesapları ile muamele bazı genel yöntem mümkün değildir, bu makalede tarif edilmiştir.

hesapların sınıflandırılması tip hesaplarla grafikte de görebileceğiniz şekilde, on sınıflara ayırarak içerir genişletti. Bu sınıflandırma on sınıflar için hesapların ayrılması anlamına gelir ve Fransız ekonomistler tarafından yüzyıllar önce icat edilmiştir. Ekonomik içeriğe göre hesaplar bu sınıflandırma haline gelmiştir yana küresel muhasebe standartları tanınan ve halen birçok ülkede kullanılmaktadır. Muhasebeci hesabının sadece adını yazar, bu yüzden tüm numaralandırma ezberlemek gerekmez - iç ve dış sınıflandırmaları arasındaki tek fark, ülkenin batı maliyet numaraları atanmamış içinde olmasıdır.

Ekonomik içeriğe göre hesaplar sınıflandırılması nedenle herhangi muhasebeci için hayatı kolaylaştırır, kolayca basit ve sezgisel kategorilere hesapların çok sayıda düzenlemenize olanak sağlar ve. Bu sınıflandırma bilgisi başarılı bir kariyer giderken bir muhasebeci hayatında önemli anlardan biridir.

Ve son. Sıklıkla ilk muhasebe sistemine karşılaşacak olanlar, muhasebe ve banka hesapları arasındaki farkı anlayamadı. Unutmayın, banka hesapları ve bunların sınıflandırılması - bilginin tamamen farklı bir kategori Ancak finans ve muhasebe ile ilgili olsa bile, marka diğer yönlerini dikkate almak. banka hesapları karıştırmayın - gelecekteki çalışmalarında birçok hataları önlemek için yardımcı olacaktır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.