SağlıkTıp

Düşük sıcaklık işlemi - laparoskopik

İlerleme hala durmazsa. yeni teknolojiler ve teknikler modern yaşamın birçok alanında ortaya çıkar. Tıp bu konuda bir istisna değil. yeni ve modern bilgisayar teknolojisinin gelişiyle birlikte, daha iyi huylu ve ağrısız tedavi, yeni yöntem vardır. Böyle yenilik tanı ve iç hastalıkların tedavisi hem yapılan laparoskopi işlemini uygular.
Başlangıçta bu yöntem bir teşhis olarak tasarlandı ama sonra uygulamak ve hastaları tedavi etmek başladı. Laparoskopi prosedür altında gerçekleştirilir , genel anestezi. Bazen sadece kullanılan lokal anestezi. kullanıldığında genel anestezi hastanın özel tüp, mide ışığa gıda artıklarını düşmesini önlemek solunum yolları içine sokulur.

. Bu cerrah kolaylık için yapılır - Aslında, laparoskopi cerrahi kesikler miktarının sadece yaklaşık 1 cm bir delme periton karbondioksit pompalandığı aracılığıyla özel ince alet laparoflyator yerleştirilmiş deneğin karın duvarı, küçük-delme kesikler nasıl kapsar . Gaz sadece duvar asansör , karın boşluğunun böylece çalışma görünürlük ve alanını artırmak.

Başka bir lastik kişiye özel optik olarak teşhis organı, hem de laparoskopik cerrahi kendisi filme hangi. prosedüre göre, belirli bir hastanın bir bant sonra. Bu yöntem, daha az kan kaybı, ameliyat sonrası komplikasyonlar ve yara eksikliğidir.
Uygulanabilir laparoskopi cerrahi teşhis ve karın boşluğu hastalıklarının tedavisi için - bağırsak, apandisit, safra yolu, karaciğer, vb Bu yöntem, teşhis yaparken geleneksel yöntemlerle (ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, vs.) ile imkansız reçete edilir.
Çoğu zaman, bu tür bir prosedür jinekoloji kullanılır - bu yöntem çeşitli kadın hastalıkları teşhis: selim tümörü, dış gebelik, kulakçık ve TL torsiyon Bütün bu durumlarda, tanı, aslında, laparoskopik cerrahi yapılan ve edilebilir. Jinekoloji - Tıpta temel alanlardan biri, bu yöntemi uygulamak.
mükemmel sonuçlar ve minimal komplikasyonlar getiren Nazik yöntem maalesef tüm klinikler geçerli değildir. Aslında böyle bir prosedür için her yerde değil, hangi özel ekipman gerektirmesi. Doktorlar bazen özel klinikler irtibata hastalarda tavsiye. Tabii ki, bu prosedür tamamen serbest değildir.

Laparoskopi (işlem değeri) çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Prosedürün karmaşıklığı Bu, her şeyden önce, tabii derecesi. Örneğin, teşhis yaklaşık 40 000 mal olabilir, ve cerrahi, tabii ki, daha pahalı - yaklaşık 60 000 sürtme.

daha az ağrılı olması ve ciddi komplikasyonlara eşlik edilmez gibi yüksek fiyatlara rağmen pek çoğu hala, cerrahinin bu yöntemi tercih etmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.