Sanat ve EğlenceLiteratür

Puşkin'in masal amcası kahramanları kimdi?

Ünlü masal Çar Saltan Aleksandra Sergeevicha Pushkina böyle Amca 33 kahraman olarak ilginç karakterlerin söz içerir. Bize isminin görünümünü birkaç tarihsel kökleri tartışalım.

kelime oluşumu cilveleri

amca kahramanlarını denilen nasıl hatırlamak başlamak için. Cevap büyük şair çabalarıyla, tüm okuyuculara tanıdık, bir - küçükten büyüğe. Evet, adı Chernomor. Ancak bu karmaşık olmayan, görünüşte özel isim gerçek kökeni hakkında birkaç düşünce. En basit dernek, elbette, Karadeniz. Nitekim, 33 kahramanlar ve amcasının Chernomor denizin masalında kalktı. siyah denize ile ilişkili bulunmuştur Ne? yüzeye cevap.

Rus milletinin tarihinin yanı sıra Puşkin'in bilgisine içine biraz daha derin bunlar çok derinliklerinde hakkında sorarsanız ..., o zaman durmak istiyorum çok sıradışı ayrıntılar vardır.

veba

O veba salgını olarak, geri Rus gerçekliğin böyle önemli ve katastrofik fenomen kalma amca savaşçılar denilen Yani, Karadeniz'e kıyısı bulunan adı, Onurlu 1352 yılında geri Ülkemizi ziyaret edin. Biz kroniklerine, siyah veba bildiğimiz gibi Ki, Rusya'da adlandırıldı.

çatışma

Ancak, bu arada, isim ortaya çıktı masal dayalı tüm inanılmaz eğlenceli dizisi, görünüşe ironik kalem harika yaratıcısı yerleştirilmiştir düşünün. en azından bu masaldaki son karakteri açıkça kahramanca baskını varlığı, onun prototip ile bir çelişki ortaya koymaktadır beri 33 kahramanlar ve amcası Chernomor, ilginç bir kontrast olduğunu. Chernomor sonra folklorik eserlerinde açıkça olumsuz boyadı. onun düzenlemesidir bilinen kötü bir büyücü kadın masal karakterleri çaldı kadar. Yani bu altyazıları bir demet dahi Rus edebi atölye bizim ilk ipucu bu.

adının kökeni

Ama biz dönmek veba. adı Amca kahramanlar, biz folklor bu ismin tarihsel yolunu hatırlamak gerektiğini nasıl bir soruyu yanıtlayan. Salgın tamamen Çin'den İtalya'ya, Büyük İpek Yolu'na ithal edildi. Bu gururlu ülkenin ilk nüfus Biçme, o Avrupa'nın hemen hemen tüm bölgeyi kapsayan Almanya'ya onun siyah rota gitti. Hatta o güvenle Novgorod, Pskov ulaştı ve bizim engin değirmenlerin toprakları üzerinden yarıştı İsveç, gitti.

Ve şimdi tuz öyküsü. Şimdi Feodosiya denir biri - - Kaffa kuşatması sırasında yanıtımız kullanıldı Truva atı. Bir mancınık yardımıyla kale duvarlarının arkasında bu aynı veba gelen ölünün cesedini terk edildi. zamanda savunmak Ceneviz doğal olarak korkunç bir hastalığa yakalandı. Sonuç olarak, hayatta kalanlar kale ayrılmak zorunda kaldı, ama "amca Chernomor", tarihin akışının sonraki fethini kazanmak için başarıyla kullanılan silahın bir sembolü olarak folklor kalmıştır.

Nihayet Puşkin'in kullanılmış olan bir başka ilginç ima not edilebilir. Yani, "keder ısı olarak ölçeklerde" o ateşe bariz işarettir, veba hastalarda oluşur ve iyi ölçekler - bu diğer değil, bu korkunç hastalıkla enfekte olmuş vücut üzerinde meydana buboes veya yaralar olarak.

Genellikle, şanlı Çar Saltan tüm ürün metafor eşsiz ustası kullanılan birçok ilginç imalarla açısından kabul edilebilir. Kırım yarımadasının en azından bir ipucu alın (ada Buyan) ve uzak on dördüncü yüzyılda topraklarının mülkiyeti için ona savaş öfkelendiler. Ama bu başka bir hikaye. Ve biz sadece tamamını tarihsel fil indirebiliriz, Puşkin'in Masallardaki amcası komplikasyonsuz kahramanlar denilmekten olduğunu hayret edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.