FormasyonBilim

Dünya üzerindeki yaşamın kökeni: hipotez ve şüphe

Antik ve modernlik iyi beyinleri olmuştur ve evrendeki birçok gezegenlerden biri biyolojik yaratıklar ortaya çıkması mümkün hale getirilmiştir nasıl tartışmaya devam etmektedir. ağrılı, sayısız mitler ve efsaneler kanıtladığı, şiirsel formda açıklayan - bu konuda gerçeği yaşamın kökeni yeryüzünde. Eski Mısır ve Babil zaman asırlar aldığından beri Tabii ki, insanlık bilimsel bilginin önemli bagajı biriktirdiği, ama soru hala açık. Ve bu konuda tartışma hala uzlaşmaz gerçekleştirdi.

yaratılışçılık, evrim teorisi ve panspermia teorisi: Birçok farklı hipotezler rağmen hepsi yaşamın kökeni üç ana kavramları gruba ayrılabilir. Elbette bu birbiriyle çelişmektedir hareketlerin, bol kavramların her biri içinde bir çok geleneksel bölümüdür. Ayrıca bir varsayım destekçileri diğer kavramların kısmi gerçeği kabul edebileceğini unutmayın. Birkaç cansız doğanın yanı sıra biyokimyasal evrim kavramından canlıların kendiliğinden oluş hipotezi öne XX yüzyıl Rus bilim adamı A.I.Oparinym 20-ler ifade etti.

Bu teorilerin kısa bir bakış. Yaratılışçılık - şüphesiz, çoğu eski olmadan. O gördüğü hayatın kökeni Allah'ın yaratma süreci olarak yeryüzünde. dünya dinlerinin kutsal metinler canlılar, ancak, maddi dünya olarak, Tanrı ya da tanrılar tarafından oluşturulan söylüyorlar. Bütün varlıklar sadece bir kez ve bugün göründükleri halde oluşturulan inancıyla evrimi ve doğal seleksiyon tanımıyor onun temel yaratılışçılık sırasında. Ama Allah'ın bir eylem olarak yaşamın kökeni teorinin savunucuları çoğu kısmen türlerin evrim teorisini tanıyacaktır.

zamanda, Charles Darwin insanın ve bitki ve hayvan tüm modern türlerin gelişimi doğal seleksiyon sürecini geçtiğini önererek çağdaşları arasında velveleye yarattı. organizmalar değişen çevre koşullarına uyum sağlamak ve gelişmeye zorunda kaldılar. Böylece, yeryüzündeki yaşamın kökeni gelen gelişme yolunda ilerlemeye yönelik basit organizmalardan daha karmaşık olanlara. Eğer "derin" Bu teori ile devam edersek, bütün canlılar için "ortak ata" varlığını kabul gerekir.

Panspermia teorisi gezegenimizin protozoa atmosfere uzaydan giren sonucunda yeryüzündeki yaşamın kökenini dikkate alır. Hipotez hücreleri basit bazı özelliklerine göre başarıyla yakın olarak daha ileri organizmalar koşulları için örneğin tahrip edici üstesinden tam sıfır sıcaklık, tam vakum ve radyasyon. Evrenin başlangıcına - Bu kavramında, ayrıca canlı organizmalar kasten uzaylılar tarafından gezegende kalmıştı ve bu hayat Büyük Patlama ile eş zamanlı olarak ortaya çıktığını öğrenmek için bir yer var.

Tabii ki, yeryüzündeki yaşamın kökeni hakkında tüm hipotezler onların "güçlü" ve "zayıf" yerler var. (Bu sinekler çürük et "doğmuş" ve samozarozhdayutsya kirli saçları bitleri çıktığı varsayılmaktadır önce örneğin) Tamamen sadece samozarozhdayuschihsya varlıkların öğretisini yalanlanmıştır. Deneyler Lui Pastera bu teoriyi çürüttü. Şimdiye kadar İngiliz biyokimyacının devam oparin ve Haldane tarafından başlatılan laboratuar çalışmalarının sonuç vermediğini. Bu bilim adamları en basit hücre kompleks karbon bileşiklerinin evrim yoluyla ortaya çıkmış olabileceğini ileri sürmektedirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.