FormasyonBilim

Öngörülü fonksiyonu. Bilgilendirici ve öngörü fonksiyon

Bilim tabanlı hedef belirleme, planlama ve eğitim yapıları, eğitim politikasının etkin yönetimini mevcut müteakip iyileştirme - bilişsel ve öngörü fonksiyonlarının temel ilkelerini.

"Mükemmel", "Uygulama": Latin dilinden gelen terim "işlev", çeşitli anlamları vardır. Bilim insan uygarlığının küresel sorunların çözümünde adanmış güçlü bir sosyal güçtür. Modern hayatta, bilimin rolü giderek yaratma ve sosyal bilincin kültürünün durumunu değiştirerek, artmaktadır. Bilimsel faaliyetler, sanat ve gündelik bilinç - ayrılmaz bilişsel faaliyet biçimlerini bağlıdır. pratik ve ileriye dönük epistemolojik,: bilimsel teori temel yakından diğer ilişkili her biri işlevleri vardır. Onların tezahürleri derecesi ve niteliği amaç ve hedeflere, onlar okudu hangi koşullara bağlı olması dikkat çekicidir.

Bilimsel fonksiyonlar

epistemiyolojik fonksiyonunun sorunu yasaları, kategori önemli nedensellik işlemlerin içerik ifşa indirgenir. Bu süreçlerin tezahürü, iç çelişkilerin varlığı, hem de toplumun gittikçe gelişmesini sağlamak için bunları aşmak için yollar doğasını inceler.

Epistemolojik fonksiyonu herhangi bir bilimsel disiplin temelidir. Doğrudan bilgi bu olayların tipik konuların davranışsal özelliklerinin gerçekler, gözlem ve çalışma incelemek, yasa ve kategoriler çalışılan hangi dayalı.

Pratik özellik sorunları çözmek ve toplu ilgi yanıt politikaları uygulamak için gerekli yasaların uygulanmasını haklı. Örneğin, ekonomi pratik fonksiyon üretim varlıkları ve halkın refah hızlı büyüme etkili sonuçlar elde edilmektedir ekonomik sorunların çözümünü kolaylaştırmak için ekonomik yönetimin rasyonel formları yanı sıra tedbirlerin uygulamaya çalışmaya dayanmaktadır.

felsefe

Süreçler ve fenomenler, madde ve bilinç, insan ve toplum - felsefi disiplin bağlamında öngörü fonksiyon gelecekte form ve tesislerin gelişim yönleri üzerinde tahminler oluşturulması dayanmaktadır. Bunun için kuramsal temel gerçekliğin bilgisinin mevcut sistemidir.

bilim tarafından düzenlenen veriler, insan toplumunun gelişimini belirlemede esastır. Felsefenin öngörü fonksiyon bilimin sosyo-kültürel fenomen, doğa ve toplum arasındaki etkileşimin bilgisini incelemektir. Örneğin, bir teknolojik devrimde insanileşme olgusunun bir çalışma: Modern mühendisinin faaliyetleri onlarla yararları ve ilerleme, aynı zamanda doğanın yok, toplumun mekanizasyon, ruhunun bir sapıklığı sadece getirerek, insanlığı dehumanizes. felsefi doktrinin öngörü fonksiyonu açıklamak ve onların gelişimini tahmin etmeye çalışmak, dünyanın, kendi doğasında kanun ve düzenliliklerin çalışmanın rasyonel ve teorik biliş dayanmaktadır.

pedagoji

öğretim yılında prognostik fonksiyonu şu karakteri vardır: eğitim gerçekleri geliştirmek için tahmin yolları tabanlı. Yazılım eğitimi, bilgisayar ve iletişim araçlarının gelişmesi bir pedagojik gelecekçilik olarak, bu bilim dalının gelişmesi için temel haline gelmiştir. öngörü pedagoji fonksiyonu ilerici eğitim hareketinin ilgili birçok teori ortaya koydu. Örneğin, gelecek nesillerin çocukları evde veya özel merkezlerde ya eğitim verilecektir.

eğitim faaliyetleri için temel telekomünikasyon tesisleri olacak. Eğitim araştırmanın sonuçları teorileri, eğitim sistemleri ve teknolojilerinde sonucuna vardı. Tahminler rakamları eğitim küre raporlar, makaleler, kitaplar, el kitapları ve eğitim programları şeklinde sunulmuştur.

ekonomi

Ekonomik Teoride, tahmin fonksiyonunun görevi ekonomik süreçlerin öngörü düşürülür. ekonomik göstergelerdeki olumlu ve olumsuz değişiklikler teşvik olanlar. Ekonomik krizler, enflasyon, işsizlik, düşük gelirli - Piyasa-ekonomik afetler önlenmesi omuzlarında koydu ekonomik bilginin öngörü fonksiyonu.

Devlet ve hukuk

devlet ve hukuk teorisi prediktif işlevleri olmadan mümkün değildir. tahminleri ve tahminler, hipotezler, çalışma yollarını yapma devlet yasal fenomen güçlerin evriminde büyük önem taşıyor geliştirmektir. hakkın öngörü fonksiyon ve devlet kendi yapısı vardır. Bu, sosyal, siyasi ve ulusal durum, yönetim biçimlerinde çelişkilerin ortadan kaldırılması stabilize çalışırken, inşaat ve hukuk, hem de onun için karakteristik fenomenin çalışma kapsamında sosyal ilişkilerin devletin düzenlemenin bir süreçtir.

adalet yapısı

Bu nokta konunun anlaşılması için daha az önemli değildir. sosyal ilişkileri düzenleyen sosyal gereklilikten davranış kurallarının bir yöntem olarak Öngörülü modelleme fonksiyonu, hukuk ideolojik kaynağıdır. Ama olsun adalet duygusu aracılığıyla çalışıyor.

adalet bütünsel gelişimi ve işleyişi için gerekli bileşenlerin karşılıklı ilişkilerin ve faaliyetlerin toplamıdır, adalet yapısını denir. adalet bilimsel (ideoloji) ve sıradan (psikoloji): İki unsurdan oluşur.

Yasal fenomen toplumda yansır inanç teorisi şeklinde sunulan sistemin, fakat altında bir adalet yasal ya da bilimsel bir ideolojiye işaret eder. Bu eleman kanun yapma ve kolluk fikirlerin kullanımı dahil devlet organlarının aktivitesinde önemli bir rol oynar.

Yasal psikolojisi sosyal gruplar veya toplumda görev hak ve hukuku, üzerinde tek bir bireyde yaygın tutumları okuyor. Başka bir deyişle, yasal psikolojisi olarak adalet yapılarının bu element, mevcut mevzuata nüfusun tutum yanı sıra benimsenmesini ve yeni yasaların uygulanmasını, bazı sosyal normlar yasal konsolidasyon analiz eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.