SeyahatSeyahat İpuçları

Cottage Çehov Gurzuf (fotoğraf)

Fotoğraf Kırım, Rus edebiyatı ve kültürü için önem herkes için hac yeri için birçok kılavuzları süslüyor Gurzuf, içinde Çehov'un yazlık. en azından kaya Pushkin'i ve gün batımı hayran amacıyla gerektiği ziyaret edin.

Kırım'da Çehov

Çehov hep Moskova'yı sevilen ve merkezi Rusya'da yaşamayı tercih etti. Ancak, 1898 yılında, doktorlar, çünkü o tüberküloz muzdarip sekiz yıldı zaman, kurutucuda iklimi değiştirmek için yazar tavsiye etti.

Kırım gitmek, Yalta, Çehov denir iki katlı ev inşa edildiği arsa satın aldı "Beyaz yazlık." 1899 yılında kız kardeşi ve annesi ile orada yerleşti. Altı ay sonra, yazar Kırım geldi ve Yalta Çehov yaşadığı yer, onu ziyaret etmeye karar öğrendik herkese çünkü o, yanlış yaptığını fark etti. İlk başta, bu yorgun ve sonunda kendisine çekilme başladı. Bu onun yerine kendi para Kırım'da evler, o yazıyor hangi kardeşi Alexander, bir mektup yazar kanıtladığı "Bir hapishane inşa başardı."

Gurzuf bir ev satın

1900 yılında, Çehov Moskova Sanat Tiyatrosu'nda oyuncu olarak görev yaptı Olgoy Leonardovnoy Knipper ile buluşmaya başladı. Bu nedenle, o küçük evin o arkadaşları ve hayranlarından rahatsız edici dikkatinden kaçabilir bir sığınak satın almaya karar verdi. 3000 ruble - Talihsiz bir kaza sonucu o günlerde çok para için Gurzuf içinde Tatar kulübe satılması öğrendik. Çehov evini ziyaret etti ve o gerçekten özellikle çünkü muhteşem görünümü, sevdim. Gurzufsky Körfezi uzun sanatçılar çekti, bu durum şaşırtıcı değildir. çanta gibi 20. yüzyılın gibi tanınmış sanatçılar, Kukryniksy, Bisti, ve diğerleri - Özellikle, H. Bidstrup, R. Kent, I. Aivazovsky, onun gözbebeği marinist Mahtesyan ve daha sonra çekti. Bundan başka, bu ilham olan, Z, Mayakovskogo Michael Dudina, E., B. Chichibabina Rein.

kızkardeşine yazdığı bir mektupta Anton artık aile sahibi olduğunu belirterek, bunların edinme hakkında raved "tekne olabilen tüm koya ...". Evin kendisi berbat, kendi sözleriyle, ama dört oda ve bir büyük sundurma oluşuyordu.

Kulübe A. P. Chehova Gurzuf geçmişi

1900 yazında yazarın yeni evde ilk konukları annesi, kız kardeşi Maria ve kardeşi İvan ailesi idi. Biraz sonra karısı ve çocukları ile yaptığı O. L. Knipper gelecekteki eşi geldi ve Michael Chekhov. Bazen ziyaret etti ve Anton Pavlovich ağabeyi - Alexander.

Bir kaç gün Gurzuf içinde dacha Ağustos 1900 yılında "kaçan" ve A. P. Chehov kendisi. O ilk eylemi üzerinde çalışmak için yalnızlık aranan "Three Sisters". yazar arkadaşlarım bu yüzden neredeyse hiçbiri hayatı boyunca bir yazlık katıldı onun saklanma öğrendim kimse çalıştı. İstisnalar sadece I. A. Bunin ve Vera Komissarzhevskaya idi. Gurzuf Anton yazıt ile aktris ünlü fotoğrafı verdi. Bunin gelince, o 1900 yılında Çehov'un yazlığında meydana gelmesine ve 1901 yılının bahar aylarında.

3 Ağustos 1901 tarafından derlenen yazar irade, altında, Gurzuf gayrimenkul ölümünden sonra eşi O. L. Knipper taşımak oldu. O bu evin sevilen ve yaz orada bir yıl geçirdi. istisna sadece savaş yıldı. Ayrıca iç savaş sırasında Rusya'nın güneyi gezdi orada sığınak sanatçıların Kachalovskaya grupları" bulduğunu biliyoruz. Daha sonra misafirler Gurzuf yazlık vardı S. Richter, I. Kozlovskiy ve O. N. Efremov.

Son kez O. Knipper 1953 yılında Moskova'ya geldi ve 5 yıl sonra, o Gurzuf yazlık sanatçı Meshkov sattı. Daha sonra Sanatçılar Birliği tarafından satın alındı. AP Çehov oldu ettiği şeklinde restore O. Efremov evin girişimiyle perestroyka yıllarında, içinde.

poz

1996 yılından bu yana Gurzuf içinde Çehov'un yazlığında Müzesi. İki bölümden oluşan fuar ziyaretçileri,. Ünlü oyun "Üç Kızkardeş" nin tarihine adanmış sergiler ile - evin odalarından birinde size kişisel eşyalar ve Çehov ve O. L. Knipper ait belgeler ve ikinci görebilirsiniz. Fotoğraflar karakterlerinin prototipleri sunuldu, el yazması, ilk yayının ve 1901 ayrı sürümleri sayfalarının kopyaları.

ziyaretçiler arasında özellikle ilgi çekici Ocak 1901 ve üyelerine Moskova Sanat Tiyatrosu'nda oyun galası fotoğrafları. Müzede aynı zamanda gerçek sahne ve ilgili küçük aktörleri görebilirsiniz. Ayrıca, malzemeler oyun 1940 "Three Sisters" Nemiroviç Danchenko'ya bazı evreleme sergiledi.

oyun yazarının arkadaşlar ve aile üyeleri adanmış sergi,

1999 yılında, kır evi-müze A. P. Chehova Gurzuf yazar ailesine ilişkin fotoğraflar, çizimler, belgeler ve diğer malzemelerin ziyaretçilere sundu. Bugün, orada ünlü sanatçılar tarafından yapılır Anton Pavlovich portrelerinin, reprodüksiyonlarını görebilirsiniz. Aralarında eserler Levitan, O. Braz (1898 Tretyakov Galerisi tarafından yaptırılan boya), V. Serov 1902, hem de kardeşi Nicholas tarafından 1884 yılında oluşturulan gençlik yıllarında Çehov boyama vardır. Yıllardır Yalta oyun yazarı ev-müze deposunda tutuldu müze ve nadir, az bilinen fotoğraflar,.

Ulaşım

Gurzuf içinde Çehov'un yazlık (. Adresi: str Çehov, 22) doğrudan sahilde yer almaktadır. Yalta itibaren (otobüs) orada en kolay iki yolu almak için:

  • yaya olarak set yönünde - o zaman bir durak "çatal", taksi №106 By. Sen bir kilometre gitmek zorunda.
  • Gurzuf yanındaki taksi №31b, By. Geçen durağında gerekli alın. Sonra turist işaretleri takip 200-300 m gitmek gerekir.

Kulübe Pazartesi ve Salı hariç, herhangi bir gün, Nisan ayından Kasım ayı başlarında ziyaretçilere açıktır. Telefon Müzesi: 36-30-05.

Tam bilet maliyeti - anma avlu bahçe ve körfez denetim içerir 100 ruble ve tur, 50 ruble maliyeti ..

Gurzuf içinde Çehov'un yazlık: yorumlar

Zaten yazarın müzeyi ziyaret etmiş Birçok turist, bu Yalta tatilde olanlar için görülmeye değer bir yer olduğuna inanıyoruz. Her şeyden önce, turist evinde ve onun bahçesinde hüküm süren inanılmaz bir atmosfer yanı sıra güzel deniz manzarasının keyfini fırsatı kutluyoruz. tartışma forumlarında turistlerin sol incelemelerde okunabilir tek dezavantajı, yılın en kapalı olarak Gurzuf içinde Çehov'un yazlık yanı, Salı günleri kapalıdır olmasıdır. Orada her zaman kalabalık, nedenle kolayca sunulan tüm sergiler incelenmesi mümkün olmamaktadır.

Şimdi Kırım'da tatil mümkün olacak sırasında çok Gurzuf ve nasıl Çehov'un yazlıklar, oraya nereye tabiri caizse, biliyoruz, bütün kıtalarda sahneden inmek olmayan bir yüzyıldan daha fazla oynar performanslar olan Büyük bir yazar konuk oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.