ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Eskrim, korkuluk ve paslanmaz çeliğin küpeşte: bir bakış, görüş ve değerlendirmeleri

Merdiven ve parmaklıklar - farklı amaç iç önemli bir unsuru: kamu ve özel olarak görsel ve detay giriş alanları, cephe ya da tüm manzara fonksiyonel olarak önemli. Buna ek olarak, bu tür yapılar genellikle bina veya binanın mimari görüntüde belirleyici olacağını güvenilirlik ve dayanıklılık açısından özel gereksinimlere tabidir.

korkuluklar paslanmaz çelik böyle farklı bir bölümüne ve boyutu ile metalden yapılmış veya çit hepsi, en yüksek estetik ve tasarım özelliklerine sahip.

bir tasarım özelliği olarak korkuluklar

Korkuluk merdivenler, küpeşte - üst balkon ya da açık Katlar açıklıklar için parmaklıklar genellikle pürüzsüz ve kolay kavrama elle bar veya boru ile sonuçlanır. yürüyüşü duvara sınırlı durumlarda, yukarı kolaylaştırmak için merdiven inip duvar yüzeyinden ilişkilendirmek takmak raylar düzenlenmiş.

Her durumda: - Onun özel ihtiyaçlarına alüminyum küpeşte korkulukları parçası veya ayrı bir eleman olarak monte edilir. O kişi merdivenlerde yürürken veya çitin üstünde oturan ana yükünü görür. Bu nedenle, dikey direğin veya duvara bir yüksek mukavemetli, Güvenilir bir tutturmanın sahip olmalıdır. Bundan başka, küpeşte boyutu ve şekli çevresi için uygun olması gerekir, ve yüzeyi sürgülü kollar engelleri oluşturmamalıdır. paslanmaz çelik küpeşte, benzeri olmayan, faturası uyuyor.

merdiven durumda metalin kullanılması

ve merdiven çitler imalatı için metal kullanımı uzun bir tarihe sahiptir. Çelik bir taşıyıcı yapı elemanı olarak kullanılır - eğimli kirişler Mart herhangi bir yapılandırma toplamak için izin adımları sabit veya ayrı segmentler gibi oldukları. Metal olmadan imkansız merdiveni ve raylar monte - yapıların günümüzün en popüler türlerinden birini. Merdiven klasik tarzda genellikle dövme veya döküm eskrim unsurları ile dekore.

Metal merdiven gücü ve iyi bir görünüm kaybetmeden uzun süre çalışmış için, açık çelik yapıların kullanmak niyetinde, özellikle dış ortamdan korumak için yollar düşünmek gerekir. Bugün uzun zamandır yüksek kalitede kaybetmez, farklı renk ve hava koşullarına kaplama çok var. Ama daha sık aralıklarla kaplama güncellemek için ihtiyaç tür yapı elemanlarının çalışma fiyatlardaki artışa yol açar kalır. Korkuluk ve bu tür kusurları yoksun paslanmaz çelik küpeşte.

Paslanmaz Çelik avantajları

bir çelik demir özel alaşım elementi ilave edilirse elde edilen alaşım özel nitelikleri olur. Krom gibi katkı maddeleri kullanılır ve bunun miktarı, yüzde 13 veya daha fazla olduğu takdirde, çeliğin aşınmaya karşı dirençli hale gelir ve paslanmaz olarak adlandırılır. hava direnci ve dayanıklılık - yeni avantajlar elde, yüksek mukavemet ve süneklik - Bu alaşım en iyi yapısal kalite çelik muhafaza eder.

merdivenler ve korkulukları imalatı için paslanmaz çelik pervaz en popüler malzemeden yapılmış neredeyse uzun süre devam herhangi bir şekil ve mükemmel bir yüzey kalitesi almaya yeteneği. paslanmaz çelik korkuluk, özellikle büyük yük ve yüksek trafik var talepteki, camla bu malzemenin bir arada kullanın merdiven, - alışveriş merkezleri, stadyumlar, yüzme havuzları, tiyatro, vb

uygun fiyat - Böyle elemanların montajı için çeşitli standardize bileşenlerin kullanımı paslanmaz çelikten yapılmış yapıların korunması ve desteklenmesi işlenmesi ve montaj için teknolojilerin geliştirilmesi bunun önemli bir avantaj yaratmaktadır. siyah metal sonradan çünkü kurulum ve İşlenebilirlik, sağlamlık ve rahatlık sadelik en ekonomik biri haline, ilk şişirilmiş görünüyor ile paslanmaz çelik ray, fiyatı karşılaştırılır.

estetik nitelikleri

insanlar paslanmaz çelikten yapılmış mimari ve tasarım ürünleri hakkında konuşurken, genellikle akılda bir cilalı yüzeye sahip metal yapıları vardır. Yüksek dereceli paslanmaz çelik küpeşte bile mikroskobik çizikler ve zararın ortadan kaldırılması neredeyse yansıtılmış geri yansıtma özelliğine sahiptir. Bu kılavuz, mekanik ve elektro-kaplama ve plazmadan parlatma çeşitli yollarla elde edilebilir. Bunların anlamı - metalin yüzey ergitme sonucu, her hatta en mikroskopik kusurları ortadan kaldırmıştır. çağdaş bir görünüme dışavurumcu ek olarak, bu yüzey temizliği ve bakımı çok kolaydır.

yansıtma nedeniyle düzgün bir yüzeye sahip paslanmaz çelik mahfaza, daha yüksek bir doygunluk metalik yapı elemanları ile hantal değildi.

estetik veya fonksiyonel nedenlerden dolayı, çok fazla parlaklık önlemek için gerekli olduğu durumlarda, buzlanma veya saten geçerlidir. Bunun bir sonucu olarak, bir metal ihtiva eden kum, cam boncuklar veya aşındırıcı diğer hava püskürtme yüzey işleme, küçük noktalardan ya da çizik bir çok elde edilir. Hiçbir girintiler yetenekli tuzak kir olduğunu bir çalışma derinliğini seçmek önemlidir. mat yüzeye sahip paslanmaz çelik küpeşte, daha hoş dokunma duyumları neden - bu küpeşte ve küpeşte için özellikle önemlidir dokunma, o kadar soğuk değil.

Konuma göre Türleri korkuluk

Tırabzanın en çok talep tip merdiven korkulukları üstünde yer almaktadır. Böyle bir yapı, Mart veya taban yüzü kenarında kurulan dikey çubuklar uzunlamasına ucuna yanal olarak tutturulmuş olabilir. Bu tür bir tırabzan özellikle sıklıkla özellikle genel yapısal sertlik geliştirir, birkaç kat üzerinde uzanan tek bir eleman olarak bağlanabilir. balkon ve cihaz kulakçıklar geniş açıklıklar kenarında montajı için en yaygın olarak kullanılan tasarım - Ray bir boru çapı 50 mm olan paslanmaz çelik koruma ray. Yani çoğu zaman koruma pencereler ve diğer açıklıkları ve görünüyor.

boru duvarının dışına çıkan özel bir kavisli parantez üzerine monte edildiğinde genellikle kaplama korkuluk paslanmaz çelik kullanılır. Merdivenlerden inerken, son ama en az, tırmanma ve bu montaj yöntemi, rahat tutuş el için güvenilir bir destek sağlar. döşeme yüzeyi ya da aşamadan küpeşte olağan yüksekliği - 900, kalınlık - 50 mm. kamu binaları ve çocuklarda 0.5 m, en fazla 40 mm kalınlığında bir yükseklikte, demiryolu etti.

prefabrik çitler

Modern eskrim paslanmaz çelik iki temel şekillerde monte. en ekonomik seçenek - prefabrik hazır kitlerin montajı. zemin veya parlatılmış - - yüzey Tutacak sonra düz bitmiş kesimleri ile borunun arzu edilen çapta toplanır. kavrama bağlayıcıları monte etmek için üniter bir yapı kullanılır - iki taraflı boru şekilli elemanı borunun iç çapına eşit olan bir kalınlığa sahiptir. Bağlantı iki tırabzan bölümlerinin birleşme kısmında dikiş doldurur kalınlaşma sahiptir. kesme tüpler tarafından, duruma bağlı olarak, saplama kıvıran yerleştirilmiş ya da farklı katlarda ray bağlantı eğridir.

Bağlantı kavramalar delikler kavrama halinde arzu edilen uzunlukta bir boru yerleştirilir kenarları, zaovalennymi bir tipidir. rayına tahrik eklem alanına küçük bir engel ile karşılaştığında, bileşiklerin bu tipi kol olarak, daha az rahattır. hareket hattına dik bir açıyla demiryolu koymak için izin verir sıklıkla menteşeler ile özel tutucuları ve işaretçilerine kullanarak küpeşte, yükleyin.

bariyerleri için kitler dikey saplamalar arasındaki boşluğu doldurmak için bağlantı elemanları özel paslanmaz çelik içerir. Bu tutucular korkuluk olabilir - daha küçük çaplı (tipik olarak 10-16 mm) ya da bir metal halatlar ince tüpler. çit şeffaf planlanan ise, cam desteklerin çeşitli geliştirdi.

bir bileşik veya bileşen tırabzan korkulukları özel yapıştırıcı ya da vidalar ile meydana gelir. Daha güvenilir, ama daha zaman alıcı ve pahalı bir yoldur - kaynaklı.

kaynaklı eklem

Paslanmaz çelik veya yüksek dereceli karmaşık tasarım kullanılan özel kaynak elektrotları veya argon yapılmış korkuluk ve duvarlar için. bu şekilde monte edilen korkuluklar takımı, bir bütün ve gereksiz parçalanma olmadan seyir karşılaştırıldığında, bir rijid, sağlam bir yapı.

Sağlam dayanıklılık ve yüksek estetik için kaynak tırabzan daha yüksek bir bedel ödemek zorundadır. Bu kalifiye işgücü ve özel ekipman çekmek için ihtiyaç oluşur. pervaz ve daha sonra öğütme ve parlatma kaynak ile eklemlerin dikkatli bir tedaviye daha kesin bir kesme.

engelliler için Korkuluk

Farklı bölüm ve paslanmaz çeliğin boyutta borular - Engelli çocuklar ve yaşlılar - vazgeçilmez malzemesi sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişiler için konfor sağlamak için. Özürlü için küpeşte paslanmaz çelik türleri ve tasarımları olabilir:

  • rahat ve güvenli oturup ayağa sağlayan sıhhi tesisler (banyo ve tuvalet oda) için korkuluk katlama.
  • tuvaletler ve banyolarında Sabit destek rayları, lavabonun üzerinde eğilerek önlemede kaide batar.
  • Güvenli çıkış ve iniş için merdiven ve rampalar üzerinde Bir- ve iki seviyeli küpeşte.
  • koridorlar ve göçmen alanlarda destek duvarı korkuluk.

Bu tür ekipman tarafından bileşiklerin gücüne özel gereksinimleri vardır. Bu iç Tespit elemanları tek yön duvara ve zemine sağlanmalıdır.

Para, yorumlara değer

Korkuluk ve bireysel bileşenlerden toplanan korkuluklar - en ekonomik yolu cihazı paslanmaz çelik muhafazalar. Bugün pazar, sadece kaliteli metal taklit ürünlerin doyurulur, çünkü bu tür donanım üreticisinin doğru seçim önemlidir.

uzmanlar ve kullanıcıların görüşüne göre, eskrim için optimum çelik kalite AISI 201 Prima: kendi anti-korozyon özelliklerinin bir alt değer kombinasyonunun çok uzun bir süre için yüksek fonksiyonel ve estetik nitelikleri ürünü kaybetmemek için yapmak en. yüzme havuzları ve kaplıca komplekslerinden daha iyi için AISI 304 Süper seçmek için, başarıyla yapabilen yüksek sıcaklık ve nem ortamını direnmek ve su ile temasa geçin.

Bitmiş korkuluk ve çit maliyeti üretici, hacim, tasarım, montaj yöntemlerinin bağlıdır. En ucuz seçenek - korkuluklar Çinli üretimin bileşenlerden monte metre başına 1500 ruble ile başlar fiyat olan paslanmaz çelik, kırpın. 38 mm'lik çift Döşeme tırabzan tüp çapı, metrekare başına yaklaşık 4000 ruble maliyeti bükük sahiplerine üzerine monte etmek, 45 mm duvardan geçerlidir.

iç ve dış tasarımının unsurlarıdır Yorumlar sıradan insanlara özgü alışveriş merkezleri veya büyük ofis alanları, için uygundur. profesyonel mimar ve tasarımcılar arasında başarıyla oturma odasında uygulayabilirsiniz böyle malzemeyi voznozhnosti, ve büyük bir üslup çeşitliliğine sahip bir inanç vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.