SeyahatSeyahat İpuçları

Döküm köprü

19. yüzyılda Rus kuzey sermaye - St. Petersburg - merkez şehir blokları ve Neva sağ kıyısında Vyborg sol-banka arasındaki ulaşım bağlantıları ile zorluklar vardı. Duba köprü, periyodik görevle, dondurma-up tarafından tahrip belediye meclisi kararı sonunda baş could sermaye oluşturmak Vyborg taraftan Döküm Caddesi bağlamak için köprü. arasındaki mesafe beri Taslak, karmaşık olmak vaat Neva banks 400 metre idi ve derinliği 24 metreye ulaştı.

1871 yılında bir yarışma başlıklı iyi projesi için açıklandı "Döküm Köprüsü." Gelecekteki köprünün adı o devamı olması gerekiyordu olmasından kaynaklandığını Döküm Caddesi. İki yıl içinde, çeşitli firmalar-müteahhitleri yaklaşık yirmi projeler sunulmuştur. İlk ödül boşanma tasarının iki bölümden ile dört aralıkların nispeten ucuz köprüsü, kemer sunulan İngiliz köprü yapım firması "Westminster" kazandı. Mühendisler olan boşanma çok basit bir şema tarafından gerçekleştirildi Döküm Köprüsü, billeting sundu - dönüm. Başlangıçta bu projeye itirazlar ancak bir buçuk yıl, Demiryolları Bakanlığı köprü desteklerin inşaat ile ilgili bazı yorum yapmak, değildi ve hesaplamalar finasovogo güvence programının güvenilirliği konusundaki şüpheleri sundu.

"Westminster" revize ve reddedilen ve Döküm Köprüsü albay A.E.Struve teslim edilmiştir. Sözleşmeye göre köprünün yapımı bir dört yıllık bir süre ile belirlendi. Bazı öğeler hükümet yetkililerinin sorular yöneltti rağmen sözleşme imzalandı. Rus demir değil kötü ve göstergelerin bir dizi İngilizce dışında daha iyi olmasına rağmen Struve, İngiltere'de Metal yapıların satın ısrar etti. Döküm Köprüsü hayatında bir başlangıç aldı - Ancak, köprünün yapımını ertelenmesi dolayısıyla ağustos 1875 yılında ilk taşı koydu, artık mümkündü. Üreticileri hemen ciddi sorunlarla karşı karşıyayız. Neva bu bölümünde Sualtı toprak katmanları direklerin montajı için, kil kitleler taş tutmuyorum tamamen uygunsuz olduğunu ve vakıf gidiyordu.

Astar kabul edilebilir sertlik on metre derinliğinde, ama hiçbir tahminler durmak olmaz vakıf tridtsatimetrovoy derinliği malzemenin inanılmaz miktarıdır. kapalı bir silindir ya da küre olarak kaynak yapılan metal levhaların delikli bir yapıya - Bu nedenle kutu ilkesi ilk birkaç kat çekme karar verilmiştir. Çok dubalar değil herşeyi ortaya çıktı ile Ancak, nehir yatağı anlamıyla kocaman kayalar ve batık gemilerle pürüzsüz çevrili olduğu. Doğru derinlikte keson yüklemek için, bir yatağın altında çıkarmak için gereklidir, ama bir iş çıkardın oldu. İşçi desteklerin onlarca yüklerken her gün köprüde öldürdü. iş taşlarla yükleyerek başladı sonra Sonunda birkaç dubalar nasılsa, monte edildi. nedeniyle yarıda kaldırdı inanılmaz teknik zorluklar köprünün maliyeti. Ancak, inşaat yavaş yavaş ritim bazı görünüş geri dönüyor, yakında bazı sonuçları görmek mümkündü. Altı köprünün ayarlanabilir bir parçası olarak sunulan beş kemerli açıklıklar tarafından büyütüldü. Eylül 1879 yılında, inşaat iki aylık bir gecikme ile tamamlandı ve A.E.Struve Tümgeneral rütbesi verildi.

Günümüzde boşanma Döküm Köprüsü - St. Petersburgları ve kuzey sermaye misafirler favori manzara.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.