BilgisayarlarDefterler

Dizüstü aşırı ısınmış, ne yapmalıyım?

Bilim insanları, gün boyunca dizüstü bilgisayarın çalışması sırasında bu odanın havasını bir düzineden fazla kez pompaladığını hesapladı. Aynı zamanda, havadaki tüm tozlar iç kısımlarından geçerek, soğutma sistemlerine, radyatör ve diğer yüzeylere yerleşerek ısının serbestçe alınmasını önler. Ve böyle bir cihazın yalnızca evde değil sokakta da kullanılması gerçeğini göz önüne alırsanız durum çok daha ciddi hale gelir ve elbette ki özel dikkat gerektirir. Peki hangi durumlarda dizüstü aşırı ısınır, bu gibi durumlarda ne yapmalı?

Kişisel bilgisayar sahipleri de benzer sorunlarla baş etmekten çok daha kolay. Geniş sistem biriminde , her zaman ek bir soğutucu veya başka soğutma aygıtı takabilirsiniz. Ancak dizüstü bilgisayar aşırı ısınırsa ne yapmanız gerekir, çünkü böyle bir durum imkansızdır. Gövdesi çok küçük ve benzer bir ilave cihaza yer yok.

Dizüstü ısınırsa ne yapmalıyım? Bu sorun, doruğuna ulaşıncaya kadar çözülmelidir. Bu taşınabilir cihazın aşırı ısınması, çalışmasını yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda tüm genel performansı düşürür. Ve sonra aşırı ısınma daha da güçlenecek ve kendiliğinden kapanılacaktır. Ve burada, üzerinde bulunan tüm önemli verilerin güvenliğinden kimse sorumlu olmayacak. Ama en kötüsü o bile değil. Dizüstü bilgisayar aşırı ısınırsa, koruyucu kapatma sistemleri çalışmazsa ne yapmam gerekir? O zaman sadece gerekli bilgilerin kaybedilmesi değil aynı zamanda tüm iç dolumların yanması da olacaktır.

Dizüstü bilgisayar ne ısınır, ne yapmalıyım? Cihaz yeni değilse, ısıtma nedenleri yeteri kadar fazladır. Devamlı kullanımda, bu cihazın içi tozla kirlenmiş, ancak bazen de çeşitli böcekler girebilir. Bu durumda kısmi bir fan gücü kaybı ve bazen de fanlar tamamen arızalanabilir. Güçlü ısıtma, tüm kapasitelerini sık kullanan taşınabilir bir cihazdaki maksimum yüklerin bir sonucu olabilir. Odadaki havanın sıcaklığını bir çalışma cihazı ile unutmayın. En zor dizüstü bilgisayarlar sıcak yaz günlerinde.

Dizüstü bilgisayarın aşırı ısınması sebebiyle öğrendim, ne yapmalı? Şu anda, bu sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olan çok sayıda dış soğutma aygıtı var. Bunlar genellikle elektrik şebekesinden çalışan soğutma standlarıdır. Cihazın arkasında, kitaplar gibi çeşitli nesnelerin döşenmesi olarak adlandırılan "halk ilaçları" nı kullanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar dizüstü bilgisayarlara buz ile uyum sağlar. Fakat bütün bu yöntemler sorunun geçici bir çözümüdür. Çözmedikleri ana nedeni.

Peki dizüstü bilgisayar neden sıcak, tozdan arındırılmış ve serin bir yerde olursa ne yapmalı ve ısıtmanın nedeni hala bulunamıyor mu? Burada onu işletim sisteminde aramalıyız. Gereksiz işlemler ve programlarla çok karışık olabilir. Temizledikten veya yeniden taktıktan sonra, ısı elle çıkarılır. Düzgün çalışması, sabit diskleri incelemesi, disk birleştirmeyi gerçekleştirmesi vb. Için sisteme müdahale eden virüslerin veya diğer programların varlığı için cihazı dikkatlice kontrol etmek değerlidir.

Şimdi, dizüstü bilgisayar ısınmaya devam ediyor, bu durumlarda ne yapması gerektiği açık hale geliyor. Zaman zaman, toz ve küçük döküntülerden temizlenmelidir. Bu, geleneksel bir elektrikli süpürge ile, düşük güçte çalıştırarak veya üfleme ile yapılabilir. Fakat eğer bu yöntemlerin hepsi doğru sonuca ulaşmadıysa, uzmanların yardımını aramaya değer. Mutlaka iç arızanın sebebini bulur ve ortadan kaldırırlar. Hatırlanması gereken en önemli şey, zamanında yapılan yardımın, en sevdiğiniz cihazın uzun ve vazgeçilmez bir işinin garantisi olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.