BilgisayarlarDefterler

Bir dizüstü soğutma standı nasıl seçilir: tipleri, özellikleri ve öneriler

tam ölçekli dizüstü bilgisayarlar üzerinde temel avantajı - hareketlilik yüksek düzeyde. Dolayısıyla da ana dezavantajı - ekipman arızalı veya uygun olmayan kısımlarını değiştirmek kadar yoğun dolgular her zaman mümkün olmadığı. Dizüstü mevcuttur ve "olduğu gibi", bu nedenle harici cihazlar yardımıyla gerekli Aşırı ısınma sorununu çözmek için kullanılır. çok faydalı ve kullanımı rahat olduğunu kanıtladı bu özel soğutma standı, yardım edin.

Fakat ilk otomat modeli almayın. Ürün kalitesiz olması veya basitçe kullanmak sakıncalı olabilir. Bizim bugünkü yorum kahramanı - Laptop Soğutma Pad. tipleri, özellikleri, avantajları ve farklı modeller dezavantajlarını nasıl seçilir - bütün bunlar okumaya devam edin.

Bir soğutma raf kullanmak gereklidir olduğunda

Notebook Sehpası, genel olarak, iki işlevi vardır: göz yorgunluğu, boyun ve omuz azaltan rahat bir çalışma pozisyonu, cihazı destekleyecek ve bunu soğutma, cihazın ömrünü uzatır.

durumlarda nerede Faydalı soğutma aygıtı:

 • dizüstü çünkü yanlış ya da yavaş ve donuyor ne olduğu, çok ısınır;
 • Sıcaklık (yüksek sıcaklık ortamında) modunda çalışma cihazı geçer;
 • dizüstü bilgisayar kucağına veya bir yatakta genellikle;
 • Kullanıcı programlar ya da bir "ağır" oyunlarını başlattı talep ile çalışıyor;
 • değiştirmek veya bir dizüstü grafik kartı onarmak için;
 • İşlemci AMD ayarlanır: bu dizüstü bilgisayarlar, genel olarak hızlı bir şekilde ısıtılır.

Bütün bu durumlarda, ek bir soğutma cihazı kullanılması tercih edilir. Nasıl bir dizüstü standı seçilir? İpuçları - aşağıda.

Neden laptop gerçekten sıcak

Bir dizüstü bilgisayar çeşitli nedenlerden dolayı çok serin olabilir. Öncelikle bu tasarım dezavantajları: Sistemin ve anakart başlıca modülleri arasında eski thermopaste, zayıf soğutucular üreticisi, varolan doldurma tarafından ilan maksimum performans uyumsuzluğu. Ayrıca kaçınılmaz cihazın içine alır ısınma toz tetikleyebilir.

birçok durumda soğutma pedi Alış ölçüde dizüstü bilgisayarın ömrünü uzatabilirsiniz bir zorunluluk vardır. Ama nasıl laptop için uygun bir üs seçilir?

Bir dizüstü soğutma standı nasıl seçilir

Nasıl seçmek için laptop soğutma altında bir stant, sen boşuna para, zaman ve sinirler de geçirmiyorsun? Eğer satın aldığınızda birkaç parametrelerini içeren dikkat etmek gereklidir:

 • standı (klasik ya da tablo), soğutma büyüklüğü ve türü görünüşüdür;
 • notebook için Standın inşaat malzemesi;
 • Birim ağırlık (sık sık dizüstü hareket için gerekli olan, özellikle de) soğutulması;
 • güç, çap ve fanlar, gürültü seviyesinin sayısı;
 • ek donanım ve özellikleri;
 • Kullanıcı geri besleme baskın karakteri;
 • üretici, model ve maliyeti standı.

parametrelerin çoğu kişisel tercihinize bağlıdır ve diğerleri güç ve soğutma cihazının verimini karakterize etmektedir.

notebook için ek soğutma desteklerin türleri

Destekler yüksek ya da klasik, dizüstü bilgisayar ile katlanır masa ayakları şeklinde çalışma yüzeyi üzerinde bir kaç santimetre kaldırılır.

Standart standı - ucuz, oldukça hareketli ancak sınırlı özelliğe sahip olan bir delikli bir platformdur. Tipik olarak, bu cihazlar sadece eğim düzeyini ayarlamak için izin verir. İkinci alt "nefes alabilir" malzemeden bir yastık ile donatılmış ve diz üzerinde çalışmak için tasarlanmış, ilk olarak bir masa üzerine yerleştirilir: Klasik standı, sert veya yumuşak olabilir.

Bekleme tablo geniş özelliğe (verim ayar yüksekliği, eğim açısı) sahiptir ve genellikle ek özelliklerin (bir fare ya da küçük bir kutu için bir alan sağlar) ile donatılmıştır. Tablolar bir platform olarak mobil değildir, ağırdır ve genel olarak daha klasik bardak mal oldu ama onlar rahatça çalışabilirsiniz.

Soğutma ve taraftarların Çeşitleri

Böylece, bir dizüstü bilgisayar ihtiyacı soğutma ile standı. Nasıl stil ve malzemeyi seçmek için ne taraftar olmalı? Pasif ve aktif: mekanizmaları, soğutma iki türü vardır.

Pasif soğutma taşınabilir bilgisayardan ısının aynı anda emilmesi ile sağlanır ve dizüstü bilgisayar ve monte edildiği yüzeyi arasında hava dolaşımı arttırılır. dizüstü kendisi soğutma ile herhangi bir sorun varsa bu seçenek, "önleyici" amaçlar içinde uyum destekler.

Aktif soğutma yerleşik fanlar sağlamaktadır. onlar enerji tüketen ve gürültüyü oluşturmak, çok daha etkilidir, ancak bu destekler genelde daha pahalıdır. aktif soğutma türü ile bir cihaz 5-15 derece dizüstü sıcaklığını azaltabilir.

Onların sayısı, çap, dönme hızı ve bıçakların pozisyon: hayranlara kalitesini Soğutma bağlıdır. En iyi seçenek - Her zaman soğutucu büyük bir sayı değil. Örneğin, büyük bir çapa ve (2,000 rpm) yüksek bir devir sayısı ile bir fan çok daha verimli bir şekilde birkaç küçük. soğutucu yeri gelince, o delikler dizüstü soğutma sistemine uyacak şekilde arzu edilir.

Fan hızı ve yatak tipi sayısı itibaren cihaz nasıl çalışacağını gürültülü bağlıdır. sessiz - Bir soğutucunun ve Stand hidrodinamik yataklar. Fan düşük hız sessiz diğerleri, ama ana standı fonksiyonu üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir - soğutma.

Malzeme, ağırlık ve boyutları

Nasıl bir defter düzgün soğutma standı seçilir? Ayrıca malzeme ile belirlenir. pasif soğutmalı desteklerin türü için özellikle önemlidir Malzeme. Destekler, plastik, ahşap, alüminyum veya bakırdan yapılabilir. En etkili bakır veya alüminyum taban olarak kabul edilir. Ahşap etkili çeşitli formların plastik desteklerle imal edilebilir görünüyor, ancak her iki malzemeler kötü ısı dağılımı vardır.

Eğer dizüstü soğutma için durmak istiyorum, nasıl optimum boyutunu seçmek için? Standın Boyutları laptop diyagonal bağlıdır. Kullanım kolaylığı açısından, bu göstergeler birbirleri ile tutarlı olmalıdır. Ağırlık soğutma cihazının kullanımının hareketlilik ve konfor belirler. Hafiflik ve istikrar arasında mükemmel bir denge bulmaya tavsiye edilir.

Fonksiyonlar ve dizüstü bilgisayarlar için donatım soğutma sistemleri

Nasıl Pad işlevsellik ve ekipman Soğutma bir Laptop seçilmelidir? Bu parametreler kesinlikle bireysel ve kişisel tercihinize bağlıdır. Bazı treni modelleri eğim, yükseklik, fan hızı ve hava akışı yönünü ayarlamak için, kendi takdirine soğutucu bölümünü etkinleştirmek veya devre dışı bırakabilir.

Özel önem bir duruş vardır fonksiyonu, dikkat edilmelidir. aşağıdaki gibi dizüstü bilgisayarlar için modern bir soğutma cihazlarında kullanılan başlıca kararlar, şunlar olabilir:

 • şebeke veya USB powered by;
 • Çeşitli kilitleme sokma;
 • Çıkarılabilir fanlar;
 • Hoparlör laptop hacmini yükseltmek için;
 • Gömülü ışıklar veya lambalar Standı;
 • fare için elverişli konumu;
 • Küçük çekmece;
 • USB hub ve çok daha fazlası.

İlave ekipman münhasıran kullanıcı ihtiyaçlarını ve o standının satın harcama yapmak istediği miktarı değişir.

Top model soğutma pedleri

Sen soğutma ile bir dizüstü standı seçmek nasıl bilmiyorum? soğutma pasif tip Düşük maliyetli model Modecom, GEMBIRD veya DETECH tarafından satılan hemen her marka ve klasik bardak altlıkları ortalama kalite var. Mükemmel seçim - üretici Logitech, Titan, Belkin, Maxxtro veya Cooler Master standı. Aşağıdaki modeller de dahil olmak bir soğutma stand-tablolar seçme:

 • TSİ Tech® TT-LD82 (tablo favori sandalyede çalışmak için mükemmel, tekerlekler ile donatılmıştır).
 • Koolertron Yeni Kırmızı Alüminyum Nottable Laptop Standı (pasif soğutma, raf üç yerde bükülür).
 • PAG 4 Tekerlekler Laptop Masası (ayrıca defterin sadece açısını en rahat setini sağlar, ancak çok sağlam bir model, fare açılımı).

Kontrol Listesi: Dizüstü Stand hızlı seçim

Nasıl teknik detaylar uzak olanlar soğutma ile dizüstü standı seçilir? Aşağıdaki kontrol listesini kullanabilirsiniz:

 1. Klasik standı ya da masa. Standart modeller ayarlama olasılığı ile sınırlıdır, ancak daha hafif ve daha hareketlidir.
 2. dizüstü bilgisayar boyutunda. Bu standının boyutları eşleşecek.
 3. Pasif veya aktif bir ısı dağılımı. Parametre soğutma etkinliğini etkiler.
 4. Malzeme. Ahşap plastik daha kolay ve metal daha etkilidir, şık görünüyor.
 5. Ek özellikler. Bu kullanıcı deneyimi, aynı zamanda cihazın maliyetinin sadece artar.
 6. Tasarım. Çok ilginç bir model bulabilirsiniz.

Mükemmel Standı ihtiyaçlarını kişisel tercihleri ve bütçenize uygun. Bugünün üreticileri her zevke ve bütçeye uygun bir seçenek sunuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.