SağlıkGörme

Ilerici lensler

Kırk yıl sonra Çoğu insan yakın mesafelerde üretilen onun görünümünü, odaklama problemleri var. Bu durum presbiyopi olarak adlandırılır. Ayrıca yaş öngörü ile gibi onunla tanıdık. hipermetrop olan hastalar, zamana kadar sorun, gözlük yardımına başvurmak artı-lens satın almak zorunda değildir. Miyop, miyopi muzdarip, eksi Puan kısa mesafelerde vizyon odaklanmalıyız.

Miyop sürekli ilerleme yeteneği ile karakterize edilir ve altmış altmış beş yıla tezahürlerinin maksimum ulaşır. Nesne açıkça görülmektedir ettiği mesafe, yavaş yavaş artar. Yakın gelecekte gözlük fazladan bir çift satın gerektirecektir. Onlar kırk elli santimetre aşan mesafelerde görüntülemek gerekir. Bazı hastalar farklı durumlarda kullanılır gözlük, üç veya dört çift edinirler. Bazı - okuma, diğer - Bilgisayarınız için, ve diğerleri - böylece sürüş ve için.

Progresif gözlük presbiyopi düzeltmek için tasarlanmış son araçtır. Bunların temel amacı, farklı mesafelerde nesneleri görme olasılığıdır. Progressive camlar onları multifokaldir. Bunlar çeşitli sektörlerde ayrılır.

uzak gözlerden nesneleri görmek için tasarlanmış, üst bölgesinde Progressive camlar. Bu sektörde varlığı başın doğal pozisyonunu korurken, ileriye bakmak için izin verir. Bu lensin alt kısmı yakın mesafelerde vizyon için tasarlanmıştır. Kullanmak için, aşağı indirdi bak. Üst ve alt bölge arasında bir ek güç adı dioptri gücünün bir fark yoktur. Genellikle iki ya da üç diyoptriden aşmıyor. ilerleme koridor bulunduğu bölgeler arasında. Onun optik güç size orta mesafelerde nesnelerin net bir görüş sağlamak için izin sorunsuz değiştirir. Alanın tarafta Progressive camlar nedeniyle ciddi optik bozulma görüş için amaçlanmamıştır.

bazı sakıncaları olsa Modern gözlük, kendi avantajları var. yorumlar farklı mesafelerdeki nesnelerin iyi görme olasılığını akla Progressive camlar, gözlük sadece bir çift verir. Bunlar, bir bilgisayar monitörüne, işi okumak tiyatroya gitmek ve makineyi çalıştırmak için olabilir. görüş yakın uzak nesneleri, ilerleme koridor sayesinde çevrilmiş edildiğinde Progressive camlar anda görüntüde keskin bir sıçrama vermeyin.

üreticilerin toplu farklı malzemelerden yapılmış ve farklı fiyat gruplarında satılan, modern gözlük sunmaktadır. Örneğin, artan mercekleri cam ve plastik malzemeden imal edilebilir. Onlar fotokromik olmak ve asferik tasarıma sahip olabilir.

Kullanıcı geri besleme aşamalı gözlük en önemli dezavantajı, orta mesafelerde öğelerin göz için ayrılmış bir küçük boyutlu alanı, hem de çevresel bozulma sektör olarak kabul edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.