Spor ve SağlıkUygunluk

Dizleri-up itin - Chaturanga karşılamak için kolay bir yol

Aynı güçlü kaslar hakkında uzun süre ve rüya için Chaturanga Dandasane içinde gezinip ileri öğrencilere şehvet ve sessiz gıpta ile Ashtanga yoga En yeni başlayanlar.

sırrı basit: bu kadar dizlerinin gelen sıkma, çalışma zayıflıkları daha basit bir sürümü ile başlamalıdır - en iyi seçeneği. It Aştanga Namaskar (postür sekiz destek noktaları) doğrudan chaturanga ile arasındaki ara olacaktır. Ayrıca bu seçenek artık fiziksel aktiviteyi sürdürmek isteyen, ve hastalık veya yaralanma ile zayıflamış ama sınıflarında bir mola istemiyorum yaşlılar için uygundur.

Ne kas grupları çalıştı var?

Bu egzersiz hemen hemen aynı kas gruplarını etkiler ve düz ayaklı, sadece kaslar dengeleyiciler kabuğu ve uyluk üzerindeki yükü azaltılmış güçlendirilmiş söyledi. dizler şey ama iş eliyle şınav vermeyin bir yanlış yoktur. Aslında, çok daha karmaşıktır:

  • sırtın uzun kaslar ;
  • göğüs ve ön deltoid;
  • triseps;
  • Press;
  • uyluk kasları, özellikle kuadriseps ve kurşun;
  • Küçük tendon ve ellerin eklemler;
  • kalça ve iç uyluk kasları.

ev pozisyon

avuç genişliğine koyarak, kat omuz eklemlerinin genişliği koymak avuç içi (biraz da doğru pelvis, genişliği koyun) ve bilek omuzları üzerine eşit bir şekilde düzenlemek, Diz çök. ileri yönlendirilmiş Chaturanga parmak tarzında klasik şınav için düz geri dirsekler. Ellerin ve vücudun dokunuş hissediyorum, ama bünyesinde dirsek içine değil önemlidir. Duraklar diz genişliği ve bukleler zamanda zemin üzerinde bırakarak da yer almaktadır. Nasıl şınav nasıl?

önyükleme potanın kendi altında, kaba eti sıkıştırmak ve soluma esnasında düz eğilme dirsek tutma alt sırt mide sıkmak için, göbek kasık kemiği yönlendirilmesi. Nefes verirken kollarınızı düzeltin, siz, bacak düzeltmek katta dizlerinin yırtılma olabilir. böyle devam eder - Yine, katta dizlerinizi iade kollarınızı bükün.

Aynı anda dizleri ile şınav mümkün el yarısını bükmeye tavsiye zaman çok fazla kas yük ve hareketini hissetmek değil, o zaman kesinlikle çorap katta sağlamak iken aşağıda bağımlılık düşüşün yanı, sırtı düz ve omuz altında kafa batmaya yapmamalısın. Her yaklaşım, son muhtemel çaba kadar titizlikle vücudun doğru konumunu izleyin yaparken yapmaması gereken üçten fazla tekrarlar yapılır.

Ne dikkat etmelidir?

Tüm şınav - diz veya düz bacaklar - eşit destek noktasında vücudun ağırlığını dağıtmak için ihtiyaç, daha sonra hızlı bir şekilde diz ekleminin aşırı lastik değildir. Ayrıca, eğer yanlış esnek geri gerçekleştirilen ve omurga üzerinde yanlış yükü gider ve her durumda buna izin verilmemelidir. hareketin temelidir - nefes alma, ciddi ve nefes almayı unutmayın - Spinal çekiş için size, üst ileri ve pelvis dönük olmalıdır dikkatlice düz bir çizgiyi takip etmek gerekir. yüz ifadeleri izlemek için unutma - zorlanma yüz kasları gerekli değildir.

istenen sonuç

dizleri şınav sayısı işaretlerini 8-10 ulaşmak için, sonraki aşamaya geçebilirsiniz: düz bacaklar ile çalışan, bel ve baş pozisyonunu kontrol kollarını kavuşturmuş kalmak birkaç saniye için çalışıyor - Net bir düz çizgi. Zamanla zaman "askıda kalır" artış bile bu anda nefes.

Bu başarıyı bilerek sürecin bütünlüğünü izleyecek güçlü ve kalıcı bir vücut elde etmek isteyen, çaba ile doğru orantılıdır. Sonuç - sevilen bir Chaturanga Dandasana artık transandantal ve acı ulaşamayacağı bir şey görünecek. Bir uysal ve güzel vücut yolunun doğruluğunu teyit edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.