OtomobilArabalar

Dizel partikül filtreleri. Cihazın Atama, çalışma prensibi

ürünlerini standartlara uygun sağlamak daha ileri teknolojiler geliştirmek için üreticileri zorlayarak otomobillerin yeni çevre standartlarına getirilmesi. nedeniyle düşük emisyonlu işleme ürünleri bulunmaktadır motorların bütün ailelerin ortaya çıkmasına Böyle özlemleri. Çalışma başka alanlarda devam etmektedir. Yani, 2004 yılında zararlı emisyonları minimize bir dizel partikül filtresi yoktu. Kuruluşundan sırasında ise talepte öylesine yaygın değildi, ancak geliştiriciler "Euro 5" standardına göre, fikri ve bugün gelişmeye devam etmiştir, bir otomobil tasarımında cihazın kullanılabilirliği bir zorunluluktur.

Neden partikül filtresi için ihtiyaç?

Bu tür cihazlar, egzoz gazlarının aracı sonra muamele vardır. Hemen o dizel motorlarda sadece kullanılan o dizel partikül filtreleri unutulmamalıdır. analogun petrol birimleri, bir katalizör olarak hareket eder. tesisatın temel amacı, egzoz toksik maddelerin kaldırmaktır. Böyle işleme gazlar ve araba daha çevre dostu hale getirir. Filtreler cihaz üzerinde farklı olabilir, ancak% 80, egzoz performans kurum içeriğini azaltmak görevini yerine getirirler.

Ne yazık ki, bu fonksiyonun uygulanması filtresi kendisi hizmet ile ilgili çoğu diğer sorunları, bir sürü gerektirir. gaz işleme aygıtı kirlenmiş ve temizlik gerektiren gibi. Aşırı durumlarda, partikül filtreleri kaldırılır ve yeri yeni bileşenler son işleme tabi tutulduktan yüklü.

filtre cihazı

Blok arkasına yerleştirilir katalitik konvertör. Bazı filtreler aynı zamanda oksidasyon katalizörü ile yapısal kombinasyon halinde çeşitliliğe olanak tanır. Bu gibi durumlarda, arkasında bulunan egzoz manifoldu, bir maksimum gaz sıcaklığı vardır. matrisin ana bileşeni, bir metal kılıf içinde yerleştirilir. Standart model küçük kesit kanalları hücre yapısından farklı olan silikon karbid, yapılır. Aslında, gözenekli bu kanallarda yan duvarların yapısı ve saflaştırılmasını içerir. Daha da önemlisi, dizel tanecik filtresi iş akışında yer alan cihazlar ve sistemler bir dizi sadece bir parçasıdır. bu grup, aynı zamanda sıcaklık sensörleri, güç birimi, bir bilgisayarı, bir turbo ve t işlemini içermektedir. D. başka bir şey zararlı fiziksel elementleri uygular çünkü filtre, bir son temizlik işlevini yerine getirir ve bu nedenle önemli bir unsur olarak kabul edilebilir olmasıdır.

Çalışma prensibi

filtreleme ve kurum yenilenme doğrudan bir uygulamadan - Tüm süreç iki aşamada ayrılabilir. Birinci adımda karbon siyahı parçacıkları, filtre duvarları üzerine yerleştirilir, sonra tutulmakta ve edilmektedir. Düşük ağırlıklı gözaltına engeller Bu bağlamda, en sorunlu 1 mikrona kadar küçük parçacıklar vardır. Böyle elemanların oranı toplamın sadece% 5 iken, onlar insanlara sadece en tehlikelidir. Ancak, bugünün partikül filtreleri etkili bir şekilde yönetmek ve işleme tür parçacıklar sağlar. İkinci aşama rejenerasyon öğeleri yatırılır. Büyük miktarlarda kendi birikimi sadece ayrıca kendini filtreyi zarar, ama bu gerçekleri gelecek gazın geçişine engel oluşturan olarak motor gücünü azaltır. Bu bağlamda, tedbirler kurum cihazları araç hizmetinin zorunlu parçasıdır temizlemek için.

Pasif filtre temizleme

Bu tür tedaviye bağlı olarak 600 ° C'ye gelmesi yüksek egzost gazı ısısı karşısında uygulanıyor Pasif yenilenmesi yöntemi, başka tür kurum verimli bir yanma elde etmek yakıt içine çeşitli katkı maddeleri tanıtmaktır. Bu durumda da, var sıcaklığının etkisi olmakla birlikte, 400-500 ° C arasında bir seviyede Parça modu termal etki sensörü parçacık kontrol filtresi ve motorun bazı parametreleri sağlar. Bununla birlikte, bazı araç çalıştırma koşullarında, pasif filtreleme gereksiz veya imkansızdır.

Aktif filtre temizleme

Özel yüksek sıcaklık atık gaz ortamında dayanan bir filtre, temizlik için bu zorunlu bir yaklaşım. kurum yavaş yavaş tüketilen bu koşullar muhafaza Biriken. yüksek sıcaklığa ulaşan bir şekilde - Aktif temizlik Önemli. En yaygın yöntemler arasında geç yakıt enjeksiyon, mikro-dalgalar ile dizel egzoz inme kaynağı ve ısıtma için izole edilir. Bazı durumlarda, dizel tanecik filtresinin temizlenmesi de elektrikli ısıtıcı üretilir. Cihaz temizleme cihazının yanında monte edilebilir, ancak bu, konfigürasyondan önce, dikkatli bir şekilde elemanlarının yerleştirilmesi düşünülmelidir. Aktif kurtarma da sensörler yardımıyla yönetilen - özellikle, cihaz basınç ve sıcaklık ölçmek için kullanılan.

Nasıl partikül filtreyi kaldırmak için?

Modern arıtma sistemlerinin kullanımı rağmen, bu tip filtreler er ya da geç motorun çalışmasına engel başlar. Bunun nedeni, temin yolları kaldırılmaz kurum birikimleri ifade edilir. Bu durumlardan çıkış cihazı söküm olabilir. Ve bu olay iki aşamada gerçekleştirilir. İlk manüel işlem sırasında, doğrudan parçacık filtresi sökülmüş gerçekleştirilir. Prosedürün fiyat 7 ile 12 bin arasında değişmektedir. ovuşturun. Bu arada, yeni filtrenin kurulumu 30-40 bin olarak tahmin ediliyor. ovuşturun. Yani birkaç temizleme sisteminin yenilenmesi işlemini tamamlamak için cesaret. İkinci adım, motor kontrol birimi yeniden aygıt yazılımı ortadan kaldırılmasından oluşur.

Sonuç

arabalar ile ilgili olarak çevre standartları geliştiriciler, elbette, insanlığın geleceği ile ilgili bakım ve çevre üzerindeki etkisi açısından en insani yönüne yönlendirmek üreticilere ararlar. Bu alanların birinin son ürünü ve çevre üzerindeki zararlı etkisini azaltmak partikül filtreleri olurlar. Bunu yaparken, sürücüler sorunların bir sürü yeni bir kurulum ile birlikte aldık. Filtre yenilenme etkinliğinin düzenli olarak izlenmesi ihtiyacını söz yeterlidir. Yetersiz kendini temizleyen cihazlar araç sahibi durumunda bloğu kaldırmak veya yeni bir filtre ile değiştirmek çaresi yok. Ancak her iki durumda da maliyetleri kaçınılmaz olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.