SağlıkDişçilikte

Dişlerinizi fırçalamazsan ne olur? 24 saat diş hekimliği

Elbette her insan sağlıklı ve güçlü dişler istiyor. Ancak bunu nasıl başaracağım? Dişleri beyaz tutmak için plak yoktu, günde 2 kez temizlemek için yeterliydi. Bu durumda, ağız kokusunu unutabilirsiniz. Birçok kişi ilgileniyor: "Dişlerinizi fırçalamamanız durumunda ne olacak?" Önce doğal renklerini kaybedecekler. İkincisi, bir baskın olacak. Üçüncüsü, ağız boşluğu çok miktarda mikropun yoğunlaşacağı bir yer haline gelecektir.

Alışkanlık ya da zorunluluk mu?

Çağımızda, sözlü bakım meselesi oldukça önemlidir. Modern dünyada, görüntü önemlidir. Başarının anahtarı güzel bir gülümsemeydi. Dişleri daima beyaz, plak ve çürük olmaksızın tutmak için her gün temizlenmelidirler. Her zaman gerekli mi? Son zamanlarda, diş macunu ve fırçalar kullanmanın, toplum tarafından dayatılan bir alışkanlık olduğunu söyleyen birçok kuşkucu ortaya çıktı. Bu gerekli değildir.

Doktorların görüşleri

Dişlerinizi fırçalamamanız durumunda ne olacağı ile ilgili soruyu yanıtlarken, diş hekimleri kesin bir sonuca varır - iyi bir şey. Elbette, antik insanlar bir fırça ve toz kullanmadılar, ancak şimdi olduğu gibi tatlılar da kullanmadılar. Elma ve havuçlar plakla baş etmeye hala yardımcı olur, ancak bakteriler onlar için çok zor.

Uzmanlar, ağız boşluğunda, özellikle dilde, çeşitli hastalıklara neden olabilecek en mikroorganizmaların bulunduğunu kanıtlamıştır. Bunları kaldırmak için günlük prosedürlere ihtiyacınız vardır - dişlerinizi fırçalayın. Sabahları ve akşamları onları günde 2 kez yapmak daha iyidir.

Kurallara aykırı hareket ediyoruz

Birçok kişi şaşkın, neden dişlerinizi fırçalayın, çünkü çoğu zaman ağızdan alınan koku plakadan değil, karnın sorunlarından dolayı görülür. Bu doğrudur, ancak diş hekimleri, bu prosedürleri gözardı ederek yüzleşebilecekleri konusunda ayrıntılı bilgi veriyor:

 1. Özel kauçuk ekleri yardımıyla sadece bir doktor tarafından alınabilen plak. Dişhekimleri, filmin her yemekten sonra oluşmaya başladığını garanti eder, bu nedenle yemek bitirmek, bir irigatör kullanmak veya ağzınızı durulamak önerilir. Plaka minesinin rengini değiştirir, daha sarı olur. Buna ek olarak bakterilerin çoğalması için özel bir ortam yaratılmıştır.

 2. Emaye yangısı. Dişlerin yüzeyinde koyu lekeler göründüğünden, birçok hastalığa neden olabilir.

 3. Eski bir koku. Ağızda yaşayan bakteri, diş eti iltihabına neden olabilir. Ve ağızdan hoş kokunun uzun süre unutulması gerekecek. Hatta nane çikolata veya şeker yardımcı olmayın.

 4. Tartar. Bu depolar, kural olarak, organın iç kısmında görülür. Bunlar yiyecek, plak, fosfor tuzları, bakteriler, ölü hücreler kalıntılarıdır. Diş fırçasını kullanmazsanız ve bu parçaları ağızdan çıkartmayın, sertleşip taşa dönüşürler. Soruna bağımsız olarak baş etmek başarılı olmaz, diş hekimi ve ilgili prosedürler yardıma gelecektir.

 5. Periodontitis. Bu, yanlış oral hijyen nedeniyle ortaya çıkan en yaygın hastalıklardan biridir. Dişeti çıkarma , pürülan iltihaplanma - bu sorunlar banal prosedürleri reddeden (diş temizliği) karşı karşıya kalabilir.

Dişlerinizi fırçalamamanız durumunda ne olacağı hakkında soru sormak için, yukarıda özetlenen bilgileri dikkatli bir şekilde okuyun. Prosedürlere harcanan 10 dakika, bir takım problem ve hastalıklardan sizi koruyabilir.

Bebeğe alışmak

Ebeveynler, "Çocukları dişlerimi ne zaman fırçalamaya ne zaman başlayabilirim?" Sorusuyla sık sık ilgileniyorlar. Bunu, ilk diş kesicilerinin ortaya çıktığı andan itibaren yapabilirsiniz. Kural olarak, bu kırıntı 8-9 aylıkken döner. Bu amaçla, annenin parmakla taktığı özel fırçalar mükemmel. Sert değildirler, sakıza zarar veremezler. Bu durumda, kırıntıyı ağızda bulunan bakterilerden korursunuz.

Bebeğimdeki dişlerini temizlemem gerekiyor mu?

Çoğu ebeveyn şaşkın: "Neden bebeğinizin dişlerini temizleyeceksiniz , çünkü her durumda düşecekler mi?" İlk önce, bu prosedür çocukları disipline eder. 6-7 yaşlarında bir çocuğa süreci öğretmek çok zordur. Bunu erken yaştan yapmak daha iyi.

İkinci olarak, emaye çürüklerini unutmayın. Bebeklerde çok hızlı yayılır. İsteksizlik ve korku ile kırıntı dişhekimlerine gidin. Bazen, bebek dişlerinin tedavisi için bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyen genel anesteziye başvurmak gerekir.

Daha büyük çocuklar: ağız boşluğunun saflığı hakkında ne bilmeniz gerekir?

Çocuk 2 yaşına girdikten sonra dişler ve diş macunu için ilk fırça almayı düşünmek gerekir. Burada diş hekimlerinin dinlemeyi önerdiği kurallar vardır:

 1. Yetişkin macunları veya tozları kullanmak kabul edilemez. İçinde bir sürü florür ve çocuk emaye zarar verebilir ve vücudun artan hassasiyetine yol açan diğer maddeler içerir.

 2. Diş fırçası sağlam olmamalı, bir çocuğun eline yerleştirilmelidir. Bebek ilgisini çekmek için, peri masalı kahramanının rengiyle renkli olması daha iyi.

 3. Ortalama olarak diş temizleme işlemi en az 5 dakika sürmelidir. Eczanelerde ve büyük süpermarketlerde özel bir kum saati satın alabilirsiniz. Kırıntılarla ilgilenecekler ve bu işlemi büyüleyici yapacaklardır.

Bir çocuğa çocukluğundan diş fırçalamayı öğretmek daha iyi, bu durumda sağlıklı ve güçlü olacaklardır.

Süreci ilginç hale getirme

Kural olarak, çocuklar her zaman yeni bir şeyler öğrenmekle ilgilenirler. Fakat temizleme işlemi hızla sıkıcı olur. Bunun bebeğinize gelmesini önlemek için ona doğru bir şekilde ilgi göstermeniz önemlidir:

 1. Dişlerinizi fırçalamadan önce, güzel bir gülümseme hakkında resimlere veya videolara bakın.

 2. Kırıntıyı sevecek fırçayı seçin.

 3. Düzgünce macunu ya da tozu al: çocuğun hoşuna gidecek tadı.

 4. Dişlerinizi fırçalama sürecini heyecan verici bir oyuna dönüştürün.

 5. Bu prosedürün yararlarını açıklayın.

Kendi örneğiniz tarafından dişlerinizi iyi ve düzgün şekilde nasıl fırçaladığınızı göstermeyi unutmayın.

Keskin diş ağrısı hatalardan bir şey yakaladı - ne yapmalı?

Diş ağrısı en güçlüdür. Buna katlanmak neredeyse imkânsız. Bu durumda nasıl olur da, örneğin, geceleri kaçınılması halinde. Diş hekimliğinin gelişimine yardımcı olmak için. Son zamanlarda, bu tür kurumlar bütün büyük şehirlerde açıldı. Ve bu doğru karardır. Sabaha kadar çekim yapmanın tehlikeli olduğu durumlar var (örneğin, periostit).

Moskova'da, diş hekimleri tarafından günde 24 saat tıbbi yardıma hazır olan 62 cisim bulunmaktadır. Buna ek olarak, en yeni ekipmanlarla donatılmıştır. Bir röntgen çekmek için sabah beklemek zorunda değilsiniz.

24 saat diş hekimliği, gece akut diş ağrısı ile yüz yüze görülen birçok hasta için gerçek bir değnek haline geldi. Doktorlar sevinçten yardım etmeye hazırdırlar. İşlemler gündüz süresinden biraz daha pahalıdır. Ancak sağlığınızı riske atmayın, zamanında yapılan işlemler tasarruflardan çok daha değerlidir.

Özetle, çocukluk çağından itibaren ağız boşluğunun ihtiyacının saflığına önem vermenin kayda değer olduğunu belirtmek gerekir. Ne olacağını sorsan, dişlerini fırçalamıyorsan gerçeği görmelisin. Büyük bir trajedi olmaz. Ancak ağız kokusu, plak, renk değişimi, ağızda çeşitli hastalıkların olması garanti altındadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.